Rok / miesiąc
Newsy
Tsuru Japan Festival 2017 – gość specjalny
Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na przyjazd na Tsuru Japan Festival 2017, to ta wiadomość na pewno przesądzi o Waszej decyzji! Poznajcie gościa specjalnego Tsuru Japan Festival 2017, a jest nim… prosimy o werble… Marco Kubiś!
Marco Kubiś to autor, ilustrator, youtuber, a także zaklinacz Internetu i jego potworów. Od lat hipnotyzuje widzów swoimi filmami. Zgromadził już 300 tysięcy subskrypcji na YouTube i ponad 25 mln wyświetleń, ale jak sam twierdzi, to tylko część jego widowni. YouTube bardzo źle zlicza widzów z innych wymiarów.
Na Tsuru Japan Festival będziecie mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z Marco Kubisiem, na którym nie tylko będzie można porozmawiać o koszmarnych istotach, ale też o sprawach bardziej przyziemnych np. jak zrobić idealną kawę. :D
A po spotkaniu zapraszamy do zrobienia sobie zdjęcia z Marco albo zdobycia jego autografu!
Fanpage Marco Kubiś: www.facebook.com/nocnymarco
Post Tsuru: www.facebook.com/events/276285312806654/permalink/393015074467010/?ref=1&action_history=null
Zwiastun Takunomi
Cztery różne kobiety, cztery różne profesje i cztery różne historie. Co je łączy? Dom dla kobiet Stella House Haruno i zamiłowanie do alkoholu, czyli nowa seria komediowa studia Production IMS, pt. Takunomi. Pierwowzór stanowi yonkoma autorstwa Haruto Hino. Tytuł będziemy mogli obejrzeć w styczniu 2018 roku.
Serię wyreżyseruje Tomoki Kobayashi (Utawarerumono), scenariuszem zajmie się Katsuhiko Takayama (Sakurada Reset), a postaci zaprojektuje Takatoshi Hamano (Keijo!!!!!!!!).
Obsada:
- Ayaka Imamura jako Michiru Amatsuki – protagonistka, która przyjeżdża do Tokyo za pracą
- Chika Anzai jako Nao Kiriyama – wesoła pracownica sklepu z ubraniami i zagorzała piwoszka
- Mikako Komatsu jako Kae Midorikawa – organizatorka ślubów bez szczęścia do mężczyzn, uwielbia gotowanie, prawie tak samo ja wino
- Maaya Uchida jako Makoto Kiriyama – młodsza siostra Nao, piękna i opanowana studentka, amatorka drinków
Ale zaraz, zaraz… Czyżby Japonia zaczęła promować alkoholizm? Bynajmniej. Wszystkie panie na samym początku poniższego zwiastuna informują, iż dzieciom alkoholu pić nie wolno i że to nie jest film dla nich.
Trzeci sezon i nowa kinówka Shingeki no Kyojin
Zapowiedziany w końcówce drugiej serii kolejny sezon wystartuje w lipcu, po planowanej na 13 stycznia premierze filmu kinowego Kakusei no Houkou, który jest kompilacją tejże drugiej serii. Promuje go grafika narysowana specjalnie przez twórcę oryginału Hajime Isayamę (po prawej). Jest też już dostępny krótki zwiastun.
Z kolei co do trzeciego sezonu, podano informację, że wraca większość twórców i obsady z poprzedniej części (grafika po lewej).
Drugi sezon Saiki Kusuo no Psi Nan
Kolejna odsłona przypadków nastolatka z nadnaturalnymi mocami ma rozpocząć emisję w styczniu przyszłego roku. Do powracającej obsady dołączą nowi bohaterowie: zupełnie zwyczajny chłopak Hiroshi Satou, gadatliwy Touma Akechi i seksowna gyaru Mikoto Aiura.
Tydzień temu na ekrany japońskich kin weszła też wersja aktorska mangi i w pierwszy weekend wyświetlania znalazła się na drugim miejscu box office'u.
Zwiastun i szczegóły filmu pełnometrażowego Eiga Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Take On Me
Dla tych z nas, którym nie obcy jest „syndrom ósmoklasisty” (nawet mimo pełnoletności) Kyoto Animation szykuje na 6 stycznia przyszłego roku film pełnometrażowy z cyklu Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Take on me (więcej informacji o fabule w poprzednim newsie).
Ekipa filmowa pracująca nad wcześniejszymi seriami powróci w niezmienionym składzie. Reżyserią zajmie się Tatsuya Ishihara, a scenariusz, na podstawie oryginalnego pomysłu Torako (twórca wszystkich przypadków Rikki i spółki) napisze Jukki Hanada. Postaci ponownie zaprojektuje Kazumi Ikeda, a ich przygody oprawi muzyką Nijine. Piosenkę przewodnią wykona zespół ZAQ.
Yuuta i Rikka cieszą się wiosenną przerwą. Rikka jako uczennica trzeciej klasy liceum ma przed sobą egzaminy wstępne na studia, jednak nie jest to dla niej wystarczający powód, by wyleczyć się z „syndromu ósmoklasisty”. Jej życie zostanie wywrócone do góry nogami za sprawą decyzji Touki, która ze względu na pracę przeprowadza się do Włoch i chce zabrać młodszą siostrę ze sobą. Yuuta, mimo smutku i czekającego parę rozstania wykazuje się rozsądkiem i zrozumieniem. Niestety na rozsądek ze strony Shinki i damskiej części ekipy nie można liczyć, bowiem wiedzione emocjami wystawiają sztukę, w której dają parze do zrozumienia, iż powinni ze sobą uciec, jak na prawdziwych zakochanych przystało.
W warstwie aktorskiej również bez zmian:
- Jun Fukuyama jako Yuuta Togashi
- Maaya Uchida jako Rikka Takanashi
- Chinatsu Akasaki jako Shinka Nibutani
- Azumi Asakura jako Kumin Tsuyuri
- Sumire Uesaka jako Sanae Dekomori
- Juri Nagatsuma jako Satone Shichimiya
- Sōichiro Hoshi jako Makoto Isshiki
- Eri Sendai jako Toka Takanashi
- Kaori Fukuhara jako Kuzuha Togashi
- Kikuko Inoue jako Nanase Tsukumo
- Junko Iwao jako matka Rikki
Dla tych, którzy nie mieli przyjemności poznać serii wcześniej, zapraszam do zapoznania się z recenzją Avellany.
Aktorski film Donten ni Warau
Kinowa wersja przygód braci Kumou wchodzi na ekrany japońskich kin 21 marca. Do scenariusza, nad którym ponownie czuwa Yuuya Takahashi, reżyseruje Katsuyuki Motohiro.
W obsadzie Souta Fukushi (zobaczymy go wkrótce także w roli Ichigo w kinówce Bleacha) jako nastarszy Tenka, Yuuma Nakayama jako średni Soramaru, Kirato Wakayama jako najmłodszy Chuutarou; dalej Renn Kiriyama jako ninja Shirasu i Yuuki Furukawa jako Abe no Sousei z Yamainu.
Ponadto już 2 grudnia na srebrnym ekranie pojawi się pierwsza część zapowiedzianej animowanej filmowej trylogii spinoffu do mangi: Donten ni Warau Gaiden: Ketsubetsu, Yamainu no Chikai.
Adaptacja Dame×Prince Anime Caravan
Na styczeń 2018 roku zaplanowano premierę serii telewizyjnej, pt. Dame×Prince Anime Caravan. Pierwowzorem anime jest gra na smartfony z gatunku shoujo, którą wyprodukowało NHN PlayArt Corp.
Reżyserią zajmie się Makoto Hoshino (Utano☆Princesama Revolutions). Arikuidou zaprojektuje postaci, ożywi je zaś Ruriko Watanabe (The Future Diary). StoryWorks (VitaminX Addiction) będzie trzymać pieczę nad scenariuszem, który napisze Naruo Kobayashi (Utano☆Princesama Legend Star). Serię wyprodukuje studio Flad.
Gra opowiada o losach księżniczki Ani, która wyrusza w podróż ze swojego małego, pokojowo nastawionego królestwa Inako. W planach ma uczestnictwo w ceremonii podpisania traktatu pokojowego pomiędzy potężnym państwem wyznaniowym Serenfaren oraz zmilitaryzowanym państwem Mildonii. Jak się niestety okaże, książęta władający wspomnianymi mocarstwami nie dość, że są trudni w obejściu, to na dodatek ekscentryczni ponad miarę.
Obsada:
- Sayuri Yahagi jako zaradna księżniczka Ani
- Kaito Ishikawa jako Narek, narcystyczny książę Mildonii
- Yuichiro Umehara jako Vino – wysoko postawiony szlachcic‑kobieciarz
- Souma Saitou jako Ruze – uwielbiany przez poddanych książę Serenfaren
- Ryohei Kimura jako Mare – aspołeczny i zamknięty w sobie drugi książę Serenfaren
- Tomoaki Maeno jako Teo – rycerz i rolnik z Inako, przyjaciel Ani z dzieciństwa
- Shunsuke Takeuchi jako Riot – szarmancki i honorowy rycerz z Mildonii
- Eiji Takemoto jako Chrom – głęboko wierzący i inteligentny premier Serenfaren
- Ayaka Saito jako Gurimaru – napędzany miłością „anioł‑stróż” Ani pod postacią gryfona, na co dzień pod postacią kotopodobnego stworka
Informacje o nowej serii Inazuma Eleven
Studio Level‑5, twórcy gier z serii Inazuma Eleven, opublikowali nowe informacje na temat nadchodzącej odsłony.
Przed premierą właściwej serii, podczas Inazuma Eleven Big Revival Festival, który odbędzie się 21 stycznia, zostanie wyemitowany specjalny epizod o tytule Inazuma Eleven Reloaded, będacy alternatywną wersją odcinka 27. pierwszego sezonu i jednocześnie wprowadzeniem do nowej odsłony.
Tego samego dnia publiczności zostanie zaprezentowany również pierwszy odcinek Inazuma Eleven: Ares no Tenbin w wersji reżyserskiej. Będzie to dłuższa wersja epizodu, który zostanie w późniejszym terminie wyemitowany w japońskiej telewizji, konkretnie wiosną 2018 roku, bo na wtedy właśnie zapowiedziano premierę anime.
Nowa obsada prezentuje się następująco:
- Ayumu Murase jako Asuto Inamori
- Hiroshi Kamiya jako Ryouhei Haizaki
- Jun Fukuyama jako Yuuma Nosaka
- Yuuki Kaji jako Sasuke Kozoumaru
- Shunsuke Takeuchi jako Tetsunosuke Goujin
- Haruka Tomatsu jako Hanta Hattori
- Kenta Miyake jako Takashi Iwato
- Takahiro Sakurai jako Yuuichirou Mansaku
- Ryouhei Kimura jako Tatsumi Michinari
- Ai Kayano jako Norika Umihara
- Natsuki Hanae jako Hiro Okuiri
- Yuka Terasaki jako Masakatsu Hiyori
Akcja nowej serii rozgrywać się będzie po zakończeniu pierwszej części gier z cyklu, z tym że w alternatywnym świecie, w którym niektóre wydarzenia potoczyły się inaczej. Główny bohater, Asuto Inamori, mieszka na wyspie i należy do klubu piłkarskiego, którego boisko zostaje zniszczone. Wraz przyjaciółmi z zespołu postanawia wyruszyć do Tokio, by nadal móc wspólnie grać w piłkę. Dołączają do szkolnej drużyny gimnazjum Daimon.
Gra, na podstawie której powstaje anime, swoją premierę będzie miała latem 2018 roku i trafi na Playstation 4, Nintendo Switcha oraz na smartfony z systemem iOS i Android.
Adaptacja Banana Fish od studia Mappa
Otworzono stronę internetową, która była jednoczesnym ogłoszeniem powstania adaptacji mangi Banana Fish autorstwa Akimi Yoshidy. Anime ma uświetnić 40‑lecie jej twórczości.
W studiu Mappa na fotelu reżysera zasiądzie Hiroko Utsumi (Free!), scenariusz napisze Hiroshi Seko (Mob Psycho 100, Inuyashiki), a postaci zaprojektuje Akemi Hayashi (Doukyuusei, Fruits Basket). Seria zadebiutuje w bloku Noitamina w 2018 roku.
Mangowy pierwowzór publikowany był w magazynie „Bessatsu Shoujo Comic” wydawnictwa Shogakukan w latach 1985‑1994 i liczy 19 tomów.
Natura uczyniła Asha Lynxa przystojnym mężczyzną, życie natomiast zimnym i bezwzględnym zabójcą. Zaadoptowany i wychowany przez mafijnego bossa Dino Golzine, w wieku siedemnastu lat porzuca świat stworzony przez swojego przybranego ojca, zakładając przy tym swój własny, mały gang. Przeszłość jednak nie daje mu spokoju, gdy Dino dowiaduje się o sekrecie, który w Wietnamie doprowadził starszego brata Asha do szaleństwa. W tym samym czasie do Nowego Jorku przybywa Eiji Okamura, fotograf o czystym sercu, który poznaje młodego Lynxa i zostaje wciągnięty w wir wydarzeń rozpętany tajemniczym hasłem – Banana Fish.
Full Metal Panic! Invisible Victory, kinówki i gra w 2018
Na tym samym festiwalu co rok temu (Fantasia Bunko) ujawniono, że czwarta seria FMP! pojawi się na wiosnę przyszłego roku – początkowo planowano ją na ten sezon. W studiu XEBEC reżyseruje Katsuichi Nakayama, podczas gdy nad scenariuszem i ogólną kompozycją serii czuwa Shouji Gatou, autor oryginalnej light novel, która zainspirowała trzy sezony anime i sporo innej franczyzy. Powracają projektanci postaci, broni i sprzętu związani z poprzednimi odsłonami cyklu. W obsadzie ponownie usłyszymy także Tomokazu Sekiego jako Sousuke Sagarę i Satsuki Yukino jako Kaname Chidori oraz innych seiyuu.
Co więcej, dla fanów starego FMP! i zapewne dla zdobycia nowych, w japońskich kinach już wkrótce pojawi się wersja reżyserska pierwszego sezonu w postaci trzech filmów: Boy Meets Girl 25 listopada, One Night Stand 13 stycznia i Into the Blue 20 stycznia. Będą one wyświetlane tylko w dwóch kinach, w Tokio i w Osace, każdy przez tydzień.
Wreszcie, do franczyzy związanej z tytułem dołączy w 2018 roku gra na PS4 zatytułowana Full Metal Panic! Tatakau Who Dares Wins. Jej wydawcą będzie Bandai Namco Entertainment.
Nowe informacje o High School DxD Hero
Rok po pierwszej informacji na temat czwartego sezonu popularnej serii podano do wiadomości, że High School DxD Hero pojawi się na ekranach telewizyjnych w 2018 roku. Istotny jest też fakt, że nastąpiły spore zmiany w ekipie produkcyjnej: reżyserię przejmie Yoshifumi Sueda, kompozycję serii Kenji Konuta, a projekty postaci Makoto Uno. Całość firmuje tym razem studio Passione.
Zapowiedź Hakumei to Mikochi
Anime planowane na styczeń to adaptacja mangi Takuto Kashikiego, liczącej obecnie pięć wydanych tomów, która opowiada o życiu dwóch krasnoludek, dziewięciocentymetrowych Hakumei (Risae Matsuda) i Mikochi (Shino Shimoji). Mieszkają one głęboko w lesie w pniu drzewa, używają liści jako parasolek i jeżdżą na owadach oraz latają na ptakach.
W studiu Lerche reżyseruje Masaomi Andou. Nad kompozycją serii czuwa Reiko Yoshida, a Tomoko Iwasa zajmuje się projektami postaci i wraz z Mayuką Itou szefuje animatorom. Muzykę komponuje Evan Call.
Pierwszy zwiastun Grancrest Senki
W styczniu 2018 roku na ekranach telewizyjnych w Japonii pojawi się adaptacja kolejnego dzieła Ryou Mizuno, autora znanej Kroniki wojny na Lodoss (szczegółowe informacje w poprzednim newsie), a tymczasem można już zapoznać się z pierwszym filmowym materiałem promocyjnym (wersja angielska).
Informacje o Jikken-hin Kazoku
Anime oparte jest na tajwańskim komiksie autorstwa Yanai, który opowiada o życiu pewnej niezwykłej rodziny: rodzice są „szalonymi naukowcami”, a piątka dzieci zmodyfikowanymi ludźmi zwanymi „istotami”. Mimo to próbują prowadzić normalne życie. Seria ma mieć premierę na wiosnę przyszłego roku (równocześnie w Japonii i na Tajwanie), a manga zadebiutuje w jednym z japońskich czasopism komiksowych w grudniu. W filmiku poniżej można już zapoznać się z openingiem Early Days śpiewanego przez Rin Akatsuki.
Escape journey - nowa manga Kotori
Wydawnictwo Kotori poinformowało, że nową mangą w jego ofercie będzie Escape journey autorstwa Tanaki Ogeretsu.
Naoto i Taichi spotykali się za czasów szkoły średniej, jednak ich związek opierał się głównie na seksie i nie wytrzymał próby czasu. Na rozpoczęciu roku akademickiego zupełnym przypadkiem wpadają na siebie. Taichi chętnie odnowiłby starą znajomość, lecz Naoto nie wydaje się tym pomysłem zachwycony. Wciąż czuje żal do byłego chłopaka i z początku traktuje go z dużym dystansem. Z czasem przekonuje się, że Taichi bardzo się zmienił. Czy świeżo odnowiona przyjaźń ma szansę przekształcić się w coś więcej? Tym bardziej że na horyzoncie pojawia się ktoś, kto także jest zainteresowany Taichim…
Manga ta liczy dwa tomy i nadal wychodzi. Pierwszy tom ukaże się w Polsce w marcu 2018 i kosztował będzie 22,90.
Trzy nowe jednotomówki od Waneko
Wydawnictwo Waneko ogłosiło tytuły trzech nowych mang, które zostaną wydane w ramach serii „Jednotomówki Waneko”. Pierwszą z nich będzie Crossxregalia autorstwa Makoto Sandy i Shinichirou Nariie.
Chłopak imieniem Haserou Inumi, licealista rozwiązujący problemy za 1000 yenów, znajduję omdlałą w ciemnej uliczce Natę. Decyduje się ochraniać dziewczynę, przez co jego życie zmienia się drastycznie. Chłopak musi stawić czoło grupie wampirzych istot, pochłaniających energię życiową ludzi. Ich celem jest Nata, która posiada dostęp do potężnej broni sprawiającej, że stają się bezbronni!
Manga ta ukaże się w wersji 2 tomy w 1, w edycji powiększonej. Jej premiera zapowiedziana jest na 27 lutego 2018 roku.
Drugą pozycją będzie O dziewczynie skaczącej przez czas autorstwa Yasutaki Tsutsui i Ranmaru Kotone.
Po siedemnastu latach zwykłego życia, Makoto Konno ma stracić życie w wypadku, jednak zostaje ocalona… ale jak?! Dziewczyna przypadkowo znalazła urządzenie, które daje jej zdolność cofania się w czasie. Postanawia je wykorzystać, aby móc uniknąć nieprzyjemności dnia codziennego. Makoto nie wie jednak, że nierozważna zabawa czasem i każda zmiana prowadzi do wydarzeń, których nie jest w stanie przewidzieć…
Manga ta liczy jeden tom i pojawi się na naszym rynku 27 czerwca 2018 roku.
Trzecią i ostatnią pozycją będzie Kamisama ga Uso o Tsuku autorstwa Kaori Ozaki
Trwa jedenaste lato w życiu Natsuru. Dziewczyny z jego klasy ignorują go kompletnie odkąd odrzucił jedną z nich podczas ostatnich Walentynek. Zmiana następuje zaraz przed wakacjami, gdy Suzumura, najwyższa dziewczyna w jego klasie nagle do niego zagaduje. Natsuru spotyka się z Suzumurą poza szkołą i odkrywa jej szokujący sekret…
Manga ta liczy 1 tom, zaś swoją premierę będzie mieć 27 kwietnia 2018 roku.
Juushinki Pandora - nowa produkcja Shoujiego Kawamoriego
Shouji Kawamori, twórca serii Macross, ogłosił swój nowy projekt, którego tytuł brzmi Juushinki Pandora.
Seria powstanie w studiu Satelight. Reżyserią zajmie się Hidekazu Satou (Nobunaga the Fool, Aquarion Logos), scenariusz napisze Toshizou Nemoto (Macross Δ, Log Horizon), a postaci zaprojektuje Risa Ebata (Macross Frontier, AKB0048). Kawamori odpowiedzialny jest za historię oraz designy mechów, będzie również czuwał nad całością prac. Podczas panelu, na którym odbyło się ogłoszenie, podkreślił, że anime nie będzie zawierać motywów muzycznych, tak jak inne jego produkcje (Macross, AKB0048). W rolach głównych wystąpią Tomoaki Maeno jako Leon Lau oraz Nao Touyama jako Chloe Lau. Premierę zapowiedziano na wiosnę przyszłego roku.
Nowe anime od reżysera Baccano!
Ostatnią z zapowiedzi Geno Studio jest oryginalna produkcja w reżyserii Takahiro Oomoriego, znanego z takich anime jak Baccano!, Durarara!!, Samurai Flamenco czy Natsume Yuujinchou.
Na plakacie promującym anime przeczytać można:
W produkcji od około dziesięciu lat. To historia o czystych sercach i odwzajemnionych uczuciach w pogrążonym w nędzy społeczeństwie. A mieli przecież być w stanie dotrzeć wszędzie. Takahiro Oomori bada drogę ludzkości przez życie.
Kokkoku od Geno Studio
Drugą z poniedziałkowych zapowiedzi Geno Studio jest adaptacja mangi Kokkoku autorstwa Seity Horio.
Na fotelu reżysera zasiądzie Yoshimitsu Oohashi (Witchblade, Sacred Seven), kompozycją serii zajmie się Noboru Kimura (Haiyore! Nyaruko‑san, Amagami SS Plus), za oryginalne projekty postaci odpowiedzialny będzie Yasuomi Umetsu (Kite, Wizard Barristers: Benmashi Cecil), a do animacji zaadaptuje je Masaki Hinata, który będzie pełnił również rolę reżysera animacji. Muzykę skomponuje MICHIRU, a piosenkę tytułową „Flashback” wykonają MIYAVI vs KenKen. Premiera serii zapowiedziana została na styczeń 2018 roku.
Mangowy pierwowzór ukazywał się w magazynie „Morning Two” wydawnictwa Kodansha w latach 2008‑2014 i liczy 8 tomów.
W anime wystąpią:
- Chika Anzai jako Juri Yukawa
- Asami Seto jako Shouko Majima
- Kazuhiro Yamaji jako starzec
- Hozumi Gouda jako Junji Sagawa
- Kouji Tsujitani jako Takafumi Yukawa
- Hirofumi Nojima jako Tsubasa Yukawa
- Ryuuto Iwata jako Makoto Yukawa
- Yuya Uchida jako Shiomi
- Hiroyuki Yoshino jako Sako
By uratować członków swojej rodziny, którzy zostali porwani przez tajemniczą organizację religijną zwaną Społeczeństwem Prawdziwej Miłości, Juri przy użyciu enigmatycznego kamienia wypowiada zaklęcie, które przenosi ją do wymiaru „Stasis”, gdzie nie płynie czas. Podczas infiltracji bazy porywaczy okazuje się, że oprócz nich istnieją inni ludzie, którzy podobnie jak oni potrafią poruszać się mimo zatrzymania upływu czasu.
Adaptacja Golden Kamui
Geno Studio, założone w 2015 roku przez Koujiego Yamamoto, by dokończyć film Genocidal Organ po upadku studia Manglobe, ogłosiło, że wyprodukuje animowaną adaptację mangi Golden Kamui autorstwa Satoru Nody.
Reżyserią serii zajmie się Hitoshi Nanba (Gosick, Heroman), scenariusz napisze Noboru Takagi (Baccano!, Durarara!!), a postaci zaprojektuje Ken'ichi Oonuki (Gundam Build Fighters, Digimon Universe: Appli Monsters).
Komiksowy oryginał ukazuje się w magazynie „Young Jump” nakładem wydawnictwa Shueisha od 2014 roku i liczy obecnie 11 tomów.
Tsuru Japan Festival 2017 – zaproszenie
Tsuru Japan Festival 2017 to kolejna, piąta już edycja rybnickiego festiwalu promującego przede wszystkim popkulturę oraz historię Kraju Kwitnącej Wiśni. Wydarzenie to przez ostatnie lata ściągnęło do Rybnika tysiące odwiedzających, stając się najpopularniejszym i największym konwentem na Śląsku. Podczas każdej edycji imprezy ekipa Tsuru przygotowuje dla uczestników moc atrakcji, prelekcji, konkursów, niesamowitych gości z Polski i zagranicy oraz to, czym tego typu wydarzenia się charakteryzują – konkurs cosplay, podczas którego uczestnicy mają okazję wygrać fantastyczne nagrody oraz zdobyć wspaniałe wspomnienia z jednego z najpopularniejszych konkursów cosplay w Polsce. Oczywiście, nie samą Japonią człowiek żyje. W planach mamy całonocną imprezę muzyczną poprowadzoną przez DJ’a, atrakcje integrujące uczestników, salę z DDR, karaoke oraz salę z grami wideo i grami planszowymi. Podczas Tsuru Japan Festival 2017 poprowadzimy zajęcia z drukowania 3D, damy naszym uczestnikom możliwość zabawy na strefie Archery Tag a dla osób, które lubią atrakcje prowadzone przez idolów ze świata Internetu również damy możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z takimi osobami! Ale ciii, gości podamy już wkrótce!
Tegoroczna edycja Tsuru Japan Festival 2017 to pełna wrażeń i ekscytująca podróż po Japonii (i nie tylko!), na którą zapraszamy wszystkich chętnych, pragnących przeżyć w listopadzie niezapomnianą przygodę!
Spiesz się, bo ilość biletów z każdym dniem maleje! A jeśli chcesz stać się naszym gościem specjalnym, skąpanym w blasku fleszy, z osobnym sleeproomem i masą gadżetów tylko dla Ciebie, to zakup już teraz specjalny Bilet VIP, który daje Ci o wiele więcej niż zwykły bilet! Przekonaj się sam!
Jeśli chcesz tworzyć z nami tę niesamowitą imprezę, przeprowadzić emocjonującą prelekcję, włożyć trochę serca w konwent jako Helper, wystawić swoje dzieła jako wystawca albo jesteś początkującym fotoreporterem lub działasz jako dziennikarz i chcesz napisać coś o naszym wydarzeniu – zgłaszaj się do nas poprzez formularze dostępne na naszej stronie tsuru‑club.pl/tsuru‑festival
Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia: www.facebook.com/events/276285312806654
Oraz do zaglądania na Fanpage Tsuru: www.facebook.com/tsuruclub
Yakusoku no Neverland od Waneko
Wydawnictwo Waneko ogłosiło dziś, że wyda w Polsce mangę Yakusoku no Neverland autorstwa Kaiu Shiraia i Posuki Demizu.
Emma i inne dzieciaki mają całkiem przyjemne życie w sierocińcu którego są mieszkańcami. Mimo że zasady tam obowiązujące są bardzo surowe, codziennie muszą rozwiązywać trudne testy, ich opiekunka jest przemiła i traktuje ich jak swoje własne dzieci, a dzieciaki żyją w bardzo przyjaznych stosunkach. Wszystko to zmienia się dla Emmy w dniu, w którym jedno z dzieci odchodzi do swojej nowej rodziny, a dziewczynka poznaje przerażającą prawdę o ich przytulnym sierocińcu, otoczonym wysokim murem…
Manga liczy pięć tomów i wciąż powstaje. Premiera pierwszego tomu w Polsce będzie miała miejsce 5 stycznia 2018 roku. Tomik ma kosztować 21,99 zł.
Zwiastun kinowego Peace Maker Kurogane
Kolejna kontynuacja serii sprzed lat – jest już dostępny krótki zwiastun planowanego na czerwiec pierwszego z dwóch filmów kinowych Peace Maker Kurogane (więcej informacji w poprzednim newsie).
Basilisk: Ouka Ninpouchou - sequel Basilisk w styczniu
Na styczeń przyszłego roku studio Seven Arcs Pictures planuje premierę serii opartej na powieści kontynuującej losy walczących ze sobą klanów Iga i Kouga znanych z Basilisk. Akcja rozgrywa się 10 lat później. Podobnie jak w przypadku oryginału, powstaje też adaptacja mangowa powieści, którą tworzy Tatsuya Shihira.
Reżyseruje Junji Nishimura, nad kompozycją czuwa Shinsuke Oonishi. Takao Maki adaptuje na potrzeby animacji postaci z pierwszej mangi autorstwa Masakiego Segawy oraz szefuje animatorom. Gou Sakabe zajmuje się muzyką. Onmyouza i Nana Mizuki tak jak poprzednio zaśpiewają opening i ending.
Megalobox - nowe anime oparte na Ashita no Joe
Kultowa manga Ashita no Joe, która zainspirowała nie tylko liczne adaptacje telewizyjne i kinowe, ale wręcz osobny nurt mang sportowych i stworzyła własną niszę w japońskiej popkulturze, obchodzi jubileusz 50‑lecia. Z tej okazji powstaje kolejne oparte na niej anime, ale tym razem opowiadające nową, oryginalną historię, zatytułowaną Megalobox. Jej bohaterem jest JD (Junk Dog), który żyje z uczestnictwa w nielegalnych walkach bokserskich. Kiedy spotka pewną szczególną osobę, przyjdzie mu podjąć wyzwanie, które wymaga zaryzykowania wszystkiego.
You Moriyama reżyseruje w TMS Entertainment, projektuje także postaci. Katsuhiko Manabe i Kensaku Kojima zajmują się scenariuszem i kompozycją, a mabanua komponuje muzykę. Anime planowane jest na wiosnę 2018 roku.
Zapowiedź anime Junji Ito 'Collection'
W studiu Deen powstanie seria adaptująca niektóre mangowe historie stworzone przez słynnego twórcę horrorów Junjiego Itou. Mimo że jako główne źródło wskazano 11 tom jego „kolekcji arcydzieł” (Itou Junji Kessaku‑shuu), a na obrazku obok, autorstwa Shinobu Tagashiry, można rozpoznać postaci z Fashion Model, Oshikiri Idan, cyklów Tomie i Souichi, dalej Shibito no Koiwazurai i Namekuji Shoujo, nie jest pewne, czy wszystkie pojawią się w serii, a producenci nie zamierzają zdradzać żadnych szczegółów fabuły przed premierą, która jest planowana na 7 stycznia.
Tagashira oprócz projektów postaci zajmie się też reżyserią, a scenariusz napisze Kaoru Sawada (Kita e ~Diamond Dust Drops~). Hozumi Gouda odpowiada za stronę dźwiękową, a Yuuki Hayashi skomponuje muzykę.
Legenda Pięciu Kręgów – walka o honor samuraja
Wydawnictwo Galakta prezentuje nowa grę karcianą dla 2 graczy, w której honor bywa potężniejszy niż katana. Utrzymana w duchu feudalnej Japonii Legenda Pięciu Kręgów jest pozycją, która przypadnie do gustu wszystkim fanom Kraju Wschodzącego Słońca.
Legenda Pięciu Kręgów to strategiczna gra karciana przeznaczona dla 2 osób, które wcielają się w przywódców dwóch z siedmiu Wielkich Klanów Szmaragdowego Cesarstwa Rokuganu i toczą ze sobą walkę o honor. Grę można wygrać podbijając twierdzę wroga, jednak gracze muszą przy tym postępować honorowo, aby nie okryć się hańbą i nie doprowadzić swojego klanu do zguby.
Gra utrzymana jest w klimacie feudalnej Japonii, a jej estetyka nawiązuje do tradycyjnych przedstawień japońskich w perspektywie zachodnich znanych ilustratorów. Bez względu na to, czy ceni się przede wszystkim japońską wytrwałość i zaciętość w walce, kunszt i finezję sztuki, filozofię i dyscyplinę duchową czy może tę swoistą „inność” kultury – każdy znajdzie klan najlepiej odpowiadający swoim zainteresowaniom. Każdy z Siedmiu Klanów kroczących drogą bushidō ma własną, unikalną filozofię i sposób postępowania w walce. Niektóre klany mogą wydawać się bardziej lub mniej podobne do siebie przez pokrewność dyscyplin, w których się specjalizują, jednak każdy z nich ma swój niepowtarzalny zakres umiejętności i sposób dowodzenia swoich racji.
Legenda Pięciu Kręgów to nie tylko gra, ale też cykl opowiadań (dostępnych na stronie wydawnictwa), dzięki którym można lepiej poznać i zrozumieć działania i motywy każdego klanu, jak również zaznajomić się z członkami poszczególnych rodów. Przez to wojownicy i dyplomaci z kart nie są jedynie „płytkimi postaciami” z przypisaną zdolnością, ale „żywymi osobami”, które mają własny charakter, pasje i motywy w przystępowaniu do walki.
Strona gry: [link]
Opowiadania są dostępne na stronie: Opowiadania
Ekranizacja Peace Maker Kurogane
Na 2 czerwca przyszłego roku zaplanowano premierę pierwszej części filmowej wersji Peace Maker Kurogane, pod tytułem Peace Maker Kurogane – Omou‑michi. Decyzją twórców ekranizacja podzielona została na dwa pełnometrażowe odcinki. Drugi nosić będzie tytuł Peace Maker Kurogane – Yuumei i będziemy go mogli obejrzeć jesienią 2018 roku.
Filmy wyprodukuje White Fox, reżyserią zaś zajmie się Hiroshi Takeuchi (Cowboy Bebop, Inuyasha), a scenariusz napisze Eiji Umehara (Beelzebub). Za projekt postaci odpowiadać będzie Sayaka Koiso (Yuri!!! on Ice).
Głosu postaciom użyczą:
- Yuuji Ueda jako Tetsunosuke Ichimura
- Takahiro Sakurai jako Susumu Yamazaki
- Mitsuki Saiga jako Souji Okita
- Kappei Yamaguchi jako Shinpachi Nagakura
- Kousuke Toriumi jako Heisuke Toudou
- Kenji Nomura jako Sanosuke Harada
- Takashi Matsuyama jako Hajime Saitō
- Masami Iwasaki jako Kai Shimada
- Takaya Hashi jako Isami Kondou
- Mikako Takahashi jako Saya
- Shinnosuke Tachibana jako Suzu Yamatoya
"(...) piętnastoletni Tetsunosuke Ichimura, młody samuraj (wyglądający na jeszcze młodszego niż jest w rzeczywistości), przyłącza się do oddziału znanego jako Shinsengumi – policyjnych sił szogunatu pilnujących porządku w Edo. Jego motywacja jest bardzo typowa – chce nauczyć się walczyć, by pomścić śmierć brutalnie zamordowanych rodziców. Czasy są niespokojne, a zapotrzebowanie na strażników porządku duże, bowiem kraj stoi na skraju wielkich reform, a zarówno ich zwolennicy, jak i przeciwnicy walczą o swoje racje, absolutnie nie przebierając w środkach.
Pierwowzór filmów stanowi manga autorstwa Nanae Chrono, która ukazuje się od 1999 roku. Nosiła wtedy tytuł Shinsengumi Imon Peace Maker. Dopiero w 2001 roku zmieniła nazwę na Peacemaker Kurogane. Manga doczekała się serii telewizyjnej (2003) oraz filmu aktorskiego (2010).
Zajawki - jesień 2017: podsumowanie pierwszego tygodnia
Z małym poślizgiem podsumowanie pierwszego tygodnia zajawkowego.
- Anime‑Gataris – odcinek 1
- Black Clover – odcinek 1
- Blend‑S – odcinek 1
- Code:Realize ~Sousei no Himegimi~ – odcinek 1
- Dies Irae – odcinek 0
- Garo -Vanishing Line – odcinek 1
- Houseki no Kuni – odcinek 1
- Imouto sae Ireba Ii – odcinek 1
- Just Because! – odcinek 1
- Juuni Taisen – odcinek 1, odcinek 2
- Kino no Tabi: The Beautiful World – Animated Series – odcinek 1
- Konohana Kitan – odcinek 1
- Mahou Tsukai no Yome – odcinek 1
- Net‑juu no Susume – odcinek 1
- Ousama Game – odcinek 1
- Sengoku Night Blood – odcinek 1, odcinek 2
- Shoujo Shuumatsu Ryokou – odcinek 1
- TsukiPro The Animation – odcinek 1
- UQ Holder! ~Mahou Sensei Negima! 2~ – odcinek 1
- Urahara – odcinek 1
Natsume Yuujinchou Roku OAV i film w 2018
Od dzisiaj w serwisie Crunchyroll dostępna jest pierwsza OAV do szóstej serii przygód Natsume, pt. Suzunaru no Kirikabu, wydana 27 września. Druga, Mugen no Kakera, ma mieć premierę 25 października wraz z ukazaniem się ostatniej części wydania płytowego. Jej zwiastun dostępny jest na dailymotion.
Jednocześnie ukazała się informacja, że na 2018 rok planowany jest pełnometrażowy film kinowy o Natsume i jego kocio‑demonicznym senseiu‑ochroniarzu. Powstanie on w studiu Shuka, odpowiedzialnym za dwa ostatnie sezony anime, a w rolach głównych powrócą Hiroshi Kamiya i Kazuhiko Inoue.
Zapowiedź Batman Ninja
Na oficjalnej stronie studia Kamikaze Douga pojawiły się informacje na temat filmu Batman Ninja, które wcześniej zostały ujawnione na nowojorskim Comic Conie.
Reżyserią anime zajmie się Junpei Mizusaki, założyciel studia i jego prezydent, scenariusz napisze Kazuki Nakashima (Tengen Toppa Gurren Lagann, Kill La Kill), postaci zaprojektuje Takashi Okazaki (Afrosamuraj), a muzykę skomponuje Yuugo Kanno (Psycho‑Pass, JoJo no Kimyou na Bouken: Diamond wa Kudakenai). W produkcji anime biorą udział również Leo Chu i Eric Garcia, którzy wcześniej pracowali już przy Afromsamuraju. Według informacji podanych na panelu film powstaje już od trzech lat. Jego premiera zapowiedziana została na 2018 rok.
Informacje o adaptacji Karakai Jouzu no Takagi-san
Na oficjalnej stronie animowanej adaptacji mangi Karakai Jouzu no Takagi‑san autorstwa Souichirou Yamamoto udostępniono pierwsze informacje na temat nadchodzącej produkcji.
Anime powstanie w studiu Shin‑Ei Animation, gdzie na fotelu reżysera zasiądzie Hiroaki Akagi (Hina Logi ~from Luck & Logic~), kompozycją serii zajmie się Michiko Yokote (Genshiken, ReLIFE), postaci zaprojektuje Aya Takano (Himouto! Umaru‑chan), a nadzorować animację będą Takuji Mogi i Natsuko Kondou. W rolę Nishikaty wcieli się Yuuki Kaji, a Takagi zagra Rie Takahashi. Premiera zapowiedziana została styczeń przyszłego roku.
Pierwowzór ukazuje się od 2013 roku i liczy obecnie 6 tomów.
Fabuła skupia się na Nishikacie, gimnazjaliście, któremu ciągle dokucza koleżanka z klasy, Takagi. Chłopak nie godzi się na taki los i postanawia, że któregoś dnia się na niej zemści.
Adaptacja Tokyo Ghoul:re zapowiedziana
Kolejna seria o tokijskich ghulach Suiego Ishidy, licząca już wkrótce 13 wydanych tomów i dostępna także w Polsce dzięki Waneko, doczeka się telewizyjnej adaptacji, która pojawi się na małych ekranach w 2018 roku. Nie podano jeszcze informacji na temat ekipy produkcyjnej ani obsady, ale wiadomo już, że Natsuki Hanae powróci w roli Kena Kanekiego.
Tajemnicze stworzenia pożerające ludzi, ghule, wciąż zagrażają mieszkańcom Tokio. Za murami CCG, jedynej organizacji aktywnie je zwalczającej, Haise Sasaki dostaje zadanie specjalne. Ma sprawować nadzór nad czwórką problematycznych nastolatków zwanych Quinx, jednak po jakimś czasie od rozpoczęcia zadania Haise zaczyna miewać koszmary…
Nowy zwiastun Inuyashiki
Za tydzień premiera oczekiwanego przez wielu Inuyashiki od autora słynnego GANTZ, czas więc nieco podgrzać atmosferę. Trailer zawiera fragmenty openingu My Hero i endingu Ai wo Oshietekureta Kimi e. Informacje o serii w zapowiedziach sezonu.
Zapowiedź K: Seven Stories
W drugiej połowie 2018 roku w japońskich kinach pojawi się nowy zalew kolorowej franczyzy ze studia GoHands, mianowicie K: Seven Stories. Projekt liczy sześć pełnometrażowych filmów i spinoffowego shorta zatytułowanego The Idol K, opartego na parodystycznej opowieści, w której bohaterowie K są idolami. Będzie on wyświetlany razem z każdą częścią. Trailer zawiera piosenkę Seven Stories, którą wykonuje angela. Podano następujące szczegóły dotyczące filmów:
R:B ~Blaze~: adaptacja powieści, premiera 7 lipca, występują Kenjirou Tsuda jako Mikoto Suou i Tomokazu Sugita jako Reishi Munakata.
SIDE:BLUE ~Tenrou no Gotoku~: adaptacja powieści, premiera 4 sierpnia, występują Kenjirou Tsuda jako Mikoto Suou i Tomokazu Sugita jako Reishi Munakata.
SIDE:GREEN ~Uwagaki Sekai~: adaptacja powieści, premiera 1 września, występują Kazuyuki Okitsu jako Nagare Hisui i Rie Kugimiya jako Sakuna Gojo.
Lost Small World ~Ori no Mukou ni~: adaptacja powieści/mangi, premiera 6 października, występują Mamoru Miyano jako Saruhiko Fushimi i Jun Fukuyama jako Misaki Yata.
Memory of Red ~BURN~: adaptacja mangi, premiera 3 listopada, występują Kenjirou Tsuda jako Mikoto Suou, Takahiro Sakurai jako Izumo Kusanagi i Yuuki Kaji jako Tatara Totsuka.
Circle Vision ~Nameless Song~: projekt oryginalny, premiera 1 grudnia, występują Daisuke Namikawa jako Yashiro Isana i Daisuke Ono jako Kurou Yatogami.
Oprócz plejady znakomitych seiyuu powracają Shingo Suzuki, odpowiedzialny także za projekty postaci, GoRA – za scenariusz i kompozycję, wreszcie kompozytor Mikio Endou.
Zapowiedź Death March Kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku
Oryginał planowanego na styczeń przyszłego roku anime stanowi light novel tworzona przez Hiro Ainanę z ilustracjami shri. Obecnie liczy jedenaście wydanych tomów (i ponad milion sprzedanych egzemplarzy), ukazał się także już piąty tom adaptacji mangowej. Opowiada o 29‑letnim programiście szybko wypalającym się w pracy, który pewnego dnia budzi się z drzemki w innym świecie, gdzie deszcz meteorytów obdarza go niespodziewanym bogactwem. Tak zaczyna się jego przygoda, którą określają takie słowa jak „ogrzewająca serce”, „czasami poważna” i, nieuniknione, „harem”.
W studiu Silver Link (we współpracy z Connect) reżyseruje Shin Oonuma. Scenariuszem zajmuje się Kento Shimoyama, a Shouko Takimoto projektuje postaci. Za oprawę muzyczną odpowiada Monaca. W rolach głównych wystapią Shun Horie i Rie Takahashi.
Nowy trailer aktorskiego Fullmetal Alchemist
Zbliża się światowa premiera filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio (25 października), podczas gdy w japońskich kinach pojawi się on 1 grudnia. W zwiastunie usłyszymy piosenkę do filmu Kimi no Soba ni Iru yo, którą wykonuje Misia. Informacje o obsadzie w poprzednim newsie.
Informacje o DARLING in the FRANXX
W studiu Trigger (wspomaganym przez doświadczonego animatora z A‑1 Pictures) powstaje nowa oryginalna seria science‑fiction. Reżyseruje Atsushi Nishigori, asystuje mu Toshifumi Akai. Nishigori i Naotaka Hayashi czuwają nad kompozycją serii. Masayoshi Tanaka projektuje postaci i szefuje animatorom, a Shigeto Koyama odpowiada za projekty mechaniczne.
Z udostępnionych materiałów wynika, że bohaterami anime będzie pięć męsko‑damskich par, z których każda związana jest z robotem o żeńskich (i bardzo wymyślnych) kształtach – Franxx. Szerszych informacji na temat fabuły na razie nie podano.
Informacje o Hakata Tonkotsu Ramens
Oryginał planowanej na styczeń serii stanowi light novel, którą współtworzą Chiaki Kisaki i ilustrator Hako Ichiiro (więcej informacji w poprzednim newsie). Akcja rozgrywa się w Fukuoce, na pierwszy rzut oka mieście spokojnym, ale pod powierzchnią kryjącym inny świat, zamieszkały przez profesjonalnych zabójców, informatorów, detektywów, specjalistów od tortur, zemsty na zlecenie i innych tego rodzaju ludzi. Zgodnie z miejską legendą, żyje tu nawet „zabójca zawodowych zabójców”. Pojawia się, gdy w mieście zaczyna się naprawdę źle dziać.
W studiu Satelight reżyseruje Kenji Yasuda. Shougo Yasukawa zajmuje się kompozycją serii, a Hidenori Inoue projektami postaci. Koutarou Nakagawa komponuje muzykę; opening Stray zaśpiewa Kishida Kyoudan & The Akeboshi Rockets (GATE, Highschool of the Dead, Strike the Blood), natomiast ending wykona jazzowa grupa TRI4TH. W anime wystąpią m.in. Daisuke Ono, Yuuki Kaji, Yuuichi Nakamura, Daisuke Namikawa, Aoi Yuuki, Kensho Ono, Tomoaki Maeno.
Zapowiedź Tada-kun wa Koi o Shinai od twórców Gekkan Shoujo Nozaki-kun
W przyszłym roku na telewizyjnych ekranach pojawi się oryginalna produkcja, przy której współpracują osoby zaangażowane wcześniej przy Gekkan Shoujo Nozaki‑kun, to jest Mitsue Yamazaki w roli reżysera, Yoshiko Nakamura jako scenarzystka, Jun'ichirou Taniguchi jako projektant postaci i szef animatorów. Yukari Hashimoto komponuje muzykę, a całość firmuje studio Doga Kobo. Choć tytuł można tłumaczyć jako „Tada‑kun się nie zakochuje”, hasło reklamowe planowanego anime brzmi „Nigdy nie zapomnę tej miłości”.
Toaru Majutsu no Index po raz trzeci
Przedstawiciel wydawnictwa Dengeki Bunko potwierdził dziś, że w 2018 roku powstanie trzeci sezon anime opartego na bardzo popularnej light novel Kazumy Kamachiego Toaru Majutsu no Index. Wiadomo już także, że do głównych ról powrócą Atsushi Abe i Yuka Iguchi.
Statystyki anime: wrzesień 2017
Przedstawiamy zestawienie wrześniowych statystyk.
Jednocześnie przypominam, że z powodu okoliczności niezależnych od Redakcji w tym sezonie zajawkowym mogą następować nieprzewidziane opóźnienia i zawirowania. Mimo wszystko już za kilka dni zapraszamy na nasz blog lub do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie informujemy na bieżąco o wszystkich nowych publikacjach w naszym portalu.
Najpopularniejsze recenzje
- Hajimete no Gal (KamilW) – 1641 odsłon
- Blame [2017] (KossteK) – 1491
- Kizumonogatari (Tablis) – 1486
- Bungou Stray Dogs [2016] (moshi_moshi) – 1123
- Roku de Nashi Majutsu Koushi to Akashic Records (KamilW) – 1021
- Vatican Kiseki Chousakan (tamakara) – 847
- Tsuki ga Kirei (Kysz) – 811
- Kimi no Na wa (Tablis) – 785
- Uchouten Kazoku 2 (Tablis) – 701
- Bungou Stray Dogs (Enevi) – 649
- Ren’ai Boukun (KamilW) – 609
- Ai Yori Aoshi (Piotrek) – 597
- Bakemonogatari (moshi_moshi) – 556
- Boku no Hero Academia (Tablis) – 552
- Uchouten Kazoku (Enevi) – 544
- Ginga Eiyuu Densetsu (Grisznak) – 502
- Boku dake ga Inai Machi (Enevi) – 500
- Natsume Yuujinchou (Avellana) – 464
- Clockwork Planet (Avellana) – 439
- Youjo Senki (Slova) – 422
Najpopularniejsze ogryzki
- Made in Abyss – 1021 odsłon
- Tsurezure Children – 696
- Sword Art Online: Ordinal Scale – 690
- Re:Creators – 683
- Kuroko no Basket: Last Game – 664
- Kakegurui – 586
- Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e – 554
- Koi to Uso – 485
- Shingeki no Bahamut: Virgin Soul – 480
- Kuroshitsuji: Book of the Atlantic – 478
- Fate/Apocrypha – 437
- Hajimete no Gal – 422
- Isekai wa Smartphone to Tomo ni – 420
- Mahou Tsukai no Yome: Hoshi Matsu Hito – 408
- Boku no Hero Academia [2017] – 389
- Koe no Katachi – 369
- Ballroom e Youkoso – 358
- Death Note [2017] – 353
- Eromanga Sensei – 332
- Aho Girl – 328
Najczęściej odwiedzane komentarze
- Made in Abyss – 1766 odsłon
- Re:Creators – 1056
- Fate/Apocrypha – 948
- Kakegurui – 675
- Death Note [2017] – 649
- Koi to Uso – 594
- Princess Principal – 533
- Centaur no Nayami – 528
- Shingeki no Bahamut: Virgin Soul – 470
- Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e – 465