Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Komikslandia

Rok / miesiąc

Newsy

Lato 2013 – „przetarg” na nowe serie anime

Avellana - 28.06.2013 - 3 komentarze

Wszystko wskazuje na to, że lato 2013 będzie sezonem gorącym. Na liście przetargowej mamy tym razem aż 32 tytuły – sporo tu kontynuacji, ale i dużo nowości. Rozpiętość gatunkowa szeroka, zaskakująco dużo niewiadomych – innymi słowy, jest na co czekać! Z przetargu wyłączyłam drugą serię Kingdom, ze względu na jej długość i na to, że seria pierwsza jeszcze nie doczekała się recenzji. Nie brałam także pod uwagę miniaturek, których o dziwo naliczyłam tylko trzy, w dodatku same kontynuacje: Recorder to Randsell Mi, Sen'yuu. 2, Teekyuu 2. Można je oczywiście rezerwować u mnie, chociaż w przypadku dwóch z trzech tytułów należałoby się najpierw zająć recenzją pierwszej serii. Nowa odsłona Ghost in the Shell, czyli Arise, nie jest wliczana do przetargu, ponieważ nie jest serią telewizyjną, a z jej rezerwowaniem poczekałabym, aż będą znane daty premiery wszystkich odcinków.

Przypominam, że prawo pierwszeństwa w rezerwowaniu nowych serii mają recenzenci z opublikowanymi co najmniej dziesięcioma recenzjami (liczą się zarówno recenzje anime, jak i mang). Przypominam też, że nie jest to przywilej nadawany automatycznie – proszę mi się w razie czego przypomnieć! Jeśli więcej niż jedna osoba będzie zainteresowana danym tytułem, postaram się dokonać jak najlepszego i jak najbardziej sprawiedliwego wyboru. Jednym z bardziej istotnych kryteriów branych pod uwagę będzie to, czy dana osoba oddała już swoje recenzje nowości z poprzedniego sezonu – dlatego proszę wszystkich zainteresowanych o wpisywanie się przy tytułach, które choćby potencjalnie mogą chcieć zrecenzować!

Link do podglądu arkusza z aktualnymi wpisami.

Osoby mające już uprawnienia do edycji tego dokumentu powinny poszukać go w zakładce Dysk na swoim koncie Gmail (jeśli ktoś nie ma konta Gmail, może wchodzić przez link w mailu z przyznaniem uprawnień). Osoby, które chciałyby taki dostęp uzyskać (i są do tego uprawnione!) proszę o kontakt, najlepiej poprzez prywatną wiadomość. Serie niezagospodarowane po zakończeniu przetargu będą mogły zostać zarezerwowane przez dowolną uprawnioną do rezerwacji osobę.

Dociekliwi czytelnicy mogą zapytać, jak mają się nowo zatwierdzone „ogryzki” do tanukowej zasady nieprzyjmowania ogryzków przed faktyczną premierą. Jest to zrobione na zasadzie wyjątku – w tym momencie znamy już grafik emisji tych seriali w japońskich telewizjach (co raczej potwierdza ich istnienie), chcemy natomiast uniknąć sytuacji, kiedy w dniu premiery danego tytułu w naszej bazie pojawia się jednocześnie kilkanaście identycznych ogryzków. Wreszcie, dodanie ogryzków przez pojedynczą osobę z redakcji ułatwia potem ich przeglądanie i kontrolę np. liczby odcinków etc. Oczywiście zachęcamy do ogryzkowania wszelkich tytułów, których brakuje na tej liście, przypominamy jednak, że wówczas ogryzki mogą zostać przyjęte tylko po faktycznej premierze.


Konkurs dla rysowników

nekobasu - 11.06.2013 - 2 komentarze

DZIKI­‑SERWIS organizuje konkurs dla rysowników. Zadanie konkursowe to stworzenie komiksu w stylu maga lub fanartu przedstawiającego postać ze znanej mangi lub anime. Komiks musi zmieścić się w limicie 15–21 stron, tematyka dowolna, mile widziane inspiracje popularnymi seriami. Dodatkowo komiks musi posiadać kolorową okładkę. Kierunek czytania od prawej do lewej, czyli tak jak w prawdziwej mandze. Fanarty mogą być wykonane dowolną techniką w formacie strony A4.

Nagrody dla twórców komiksów:
1 miejsce: tablet graficzny Wacom Bamboo Manga
2 miejsce: podkładka pod mysz oraz 3 kubki z dowolnym nadrukiem
3 miejsce: podkładka pod mysz oraz 2 kubki z dowolnym nadrukiem

Nagrody dla twórców fanartów:
1 miejsce: podkładka pod mysz oraz 3 kubki z dowolnym nadrukiem
2 miejsce: podkładka pod mysz oraz 2 kubki z dowolnym nadrukiem
3 miejsce: podkładka pod mysz oraz 1 kubek z dowolnym nadrukiem.
Wyróżnienie: podkładka pod mysz.

Dodatkowo każda nagrodzona praca zostanie wydrukowana w gazetce, która zostanie rozdana za darmo na konwencie Animatsuri 2013 (w przypadku nieotrzymania odpowiedniej ilości prac rozstrzygnięcie konkursu oraz wydruk gazetki mogą zostać przesunięte w czasie – następnym terminem jest konwent NiuCon5).

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 5 lipca. Swoje prace oraz pytania przesyłajcie na: mangadziki@gmail.com.

DZIKI­‑SERWIS – informacja prasowa


NiuCon V – kolejne informacje

nekobasu - 8.06.2013 - 2 komentarze

Ziemianie!

Przybywam podbić Waszą planetę. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na wyzwanie, bo kiedy przybędę – nie będzie litości.

Każdy z Was może być świadkiem mojego lądowania! Dzięki mojemu tęczowemu majestatowi, który zmieścić się w moim ciele nie może, będzie to niezłe show. Jak chcecie, to możecie zarezerwować sobie miejsce (w systemie Rezerwix.pl za marne 40 złotych za całą imprezę) albo przyjechać bez rezerwacji – miejsca starczy dla wszystkich – nie stawiam żadnych limitów. Nawet dla tych, którzy zbyt boją się mojej potęgi, aby zostać na miejscu przez trzy dni. Każdego dnia będziecie się mogli napawać moją tęczowością za inną cenę:
– piątek – 20 zł
– sobota – 25 zł
– niedziela – 10 zł.
A same rezerwacje trwają do 2 sierpnia.

Jeżeli chcecie zapewnić nam dodatkowe atrakcje – zgłoszenia trwają do 26 lipca. Będę wyrozumiały – tym, którzy zrobią choć jedną atrakcję, zwrócę połowę kosztów. Takiej oferty nie możecie przegapić. Więcej informacji dla waszych jednobarwnych, ludzkich umysłów możecie znaleźć na stronie: niucon.pl/dodaj_atrakcje/.

To nie koniec mojego orędzia!
Rekrutuję własną armię! Jeżeli chcecie się wyrwać z waszego bezbarwnego świata i przejść na stronę kolorów – zgłoście się jako helper lub gżdacz! Każde z nich ma do odegrania nieocenioną rolę.
Macie czas do 26 lipca włącznie!
Pomóżcie mi szerzyć moją tęczową rewolucję!
Dla odważnych umieściłem więcej informacji na:
– Helperzy (niucon.pl/helperzy/)
– Gżdacze (niucon.pl/gzdacze/)

Dla tych, którzy pragną wielbić moją tęczowość na wyższym poziomie, przygotowałem dodatkowe fanty, które możecie zamówić przez system Rezerwix.pl w cenach:
koszulka NyanCata: 35 zł
kubek: 25 zł
koszulka TacNyana (rodziny się nie wybiera…): 35 zł

Kilka człowieków, którzy pomagają mi w moim przewrocie, chciało Wam również przekazać, że rozpoczęły się zapisy na:
– Cosplay – i trwają do 2 sierpnia (regulamin i formularz).
– Cover Music Festiwal – również do 2 sierpnia (formularz). Przypominają również, że muzyka nie musi być azjatycka, a układy pokrywające się z oryginałami. Twierdzą, że to po prostu dla świetnej muzycznej zabawy.

Mam też dla Was konkurs­‑niespodziankę. Potrzebuję dla mojej maskotki – NyanCatki – siostrę. Ślijcie więc zdjęcia swoich strojów TacNaynek na info.niucon@gmail.com, a ta z Was, która spodoba mi się najbardziej, uzyska darmowe wejście na oglądanie mojej inwazji – w tym stroju, oczywiście. Macie czas do 26 lipca.

Przygotujcie się – nadchodzę!

Nyan Cat

NiuCon – informacja prasowa


Copernicon 2013 – zaproszenie

nekobasu - 5.06.2013 - 1 komentarz

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon 2013, który odbędzie się w Toruniu, w dniach od 13 do 15 września bieżącego roku.

Jest to już czwarta odsłona wydarzenia, które w ubiegłym roku zgromadziło ponad 1000 uczestników z całej Polski. Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu odbyło się ponad 300 różnorodnych punktów programu skupionych w ramach dziesięciu bloków tematycznych, w tym roku organizatorzy, Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn”, zapowiadają jeszcze więcej atrakcji, wśród których nie zabraknie prelekcji, pokazów czy spotkań z ciekawymi gośćmi ze świata literatury, komiksu i popkultury.

Festiwal odbędzie się na terenie zabytkowej toruńskiej starówki w budynkach Collegium Maius oraz Collegium Minus Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Obie lokalizacje, sąsiadujące bezpośrednio ze sobą, umiejscowione są w samym centrum, w niewielkiej odległości od przystanków komunikacji miejskiej, dworca PKP i PKS oraz niezliczonej ilości restauracji, pubów i obiektów kulturalnych.

Po więcej informacji serdecznie zapraszamy na stronę www.copernicon.pl lub profil Facebook: www.facebook.com/copernicon.torun. Zapowiedzi kolejnych atrakcji już niedługo!

Copernicon – informacja prasowa


Statystyki anime: maj 2013

Avellana - 1.06.2013 - 24 komentarze

Jak zapewne pamiętają niektórzy Przedwieczni (acz ilu ich jeszcze zostało?), określenie daty powstania naszego serwisu jest zadaniem nietrywialnym. Nie zaistniał on pewnego dnia w sieci, budząc powszechny zachwyt, ale raczej powoli wpełzał do niej (i rozpełzał się na boki), prezentując różne wersje „beta” i zmieniając po drodze kod, domeny, a nawet nazwę. Dlatego w pewnym momencie przyjęliśmy odgórnie (acz nie do końca przypadkowo), że właściwą datą urodzinową będzie 1 czerwca. Stąd, chociaż nie świętujemy specjalnie hucznie, warto nadmienić, że Tanuki kończy 9 lat – całkiem ładny wynik. Chociaż nie wątpimy, że istnieją osoby ubolewające nad faktem naszego istnienia, informujemy, że nie zamierzamy na razie znikać – ostatecznie za rok okrągła rocznica, a do pełnoletności zostało nam tylko drugie tyle.

Minęła tymczasem połowa sezonu wiosennego, a chociaż na szczycie listy najpopularniejszych recenzji królują pewniaki (może z wyjątkiem Kotoura­‑san, której obecność na czwartym miejscu mnie zaskoczyła), listę ogryzków otwiera z miażdżącą przewagą Shingeki no Kyojin – przypuszczam, że utrzyma się na tej pozycji aż do opublikowania recenzji, co nastąpi najwcześniej po zakończeniu sezonu letniego. Ponieważ łapanie kadrów z tej najgorętszej serii wiosennej jest zadaniem niewdzięcznym, w charakterze bishounena miesiąca prezentujemy Hachimana Hikigayę z Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru, czyli jednego z najbardziej udanych protagonistów bieżącego sezonu.

Yahari Ore no Seishun Love Come wa MachigatteiruDane podstawowe

Unikalni użytkownicy: 89 824
Odwiedziny: 272 723
Odsłony: 1 117 257
Średnio dziennie: 8798 odwiedzin
Minimum: 7584 (17 maja)
Maksimum: 11 161 (12 maja)

Najpopularniejsze recenzje

1. Shin Sekai Yori (recenzentka: Enevi) – 5517 odsłon
2. Higurashi no Naku Koro ni (Serika) – 3640
3. Maoyuu Maou Yuusha (Altramertes) – 3140
4. Kotoura­‑san (Zegarmistrz) – 2861
5. Mahou Shoujo Madoka Magica (Costly) – 2849
6. Fairy Tail (Tassadar) – 2709
7. Psycho­‑Pass (Tassadar) – 2703
8. Plastic Nee­‑san (Cthulhoo) – 2577
9. Sword Art Online (Altramertes) – 2415
10. Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru (Tassadar) – 2358
11. Amnesia (moshi_moshi) – 2327
12. Mirai Nikki (Chudi X) – 2201
13. Chuunibyou demo Koi ga Shitai! (Avellana) – 2149
14. Tamako Market (Yumi) – 2132
15. Shirokuma Cafe (Avellana) – 2084
16. Toaru Majutsu no Index (Avellana) – 2047
17. Asura (Enevi) – 1979
18. Brama piekieł (Enevi) – 1929
19. Bakuman 3 (Piotrek) – 1873
20. Supernatural The Animation (Pottero) – 1828

Najpopularniejsze ogryzki

1. Shingeki no Kyojin – 11 102 odsłony
2. Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru – 7744
3. Hataraku Maou­‑sama! – 3876
4. Suisei no Gargantia – 3395
5. Hentai Ouji to Warawanai Neko – 2717
6. Aku no Hana – 2227
7. Devil Survivor 2 The Animation – 1723
8. Zetsuen no Tempest ~The Civilization Blaster~ – 1630
9. Denpa Teki na Kanojo – 1570
10. RDG: Red Data Girl – 1558
11. Arata Kangatari – 1431
12. Karneval – 1424
13. Ookami Kodomo no Ame to Yuki – 1327
14. Hakkenden -Touhou Hakken Ibun- – 1309
15. Magi – 1302
16. Date a Live – 1301
17. Kakumeiki Valvrave – 1264
18. Yondemasu yo, Azazel­‑san [2011] – 1243
19. Evangelion: 3.0 You Can [Not] Redo – 1216
20. Photo Kano – 1179

Najpopularniejsze frazy użyte w wyszukiwarkach internetowych

1. tanuki anime – 1208 wyszukiwań
2. tanuki – 740
3. shingeki no kyojin – 694
4. anime tanuki – 528
5. anime – 468
6. hataraku maou­‑sama – 233
7. suisei no gargantia – 207
8. shinsekai yori – 202
9. mirai nikki – 200
10. yahari ore no seishun love come wa machigatteiru – 177

Burza w szklance wody, czyli najczęściej odwiedzane komentarze

1. Shingeki no Kyojin – 5104 odsłony
2. Evangelion: 3.0 You Can [Not] Redo – 1300
3. Aku no Hana – 1024
4. Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru – 941
5. Sword Art Online – 895
6. Tamako Market – 845
7. Suisei no Gargantia – 773
8. Shin Sekai Yori – 751
9. Hataraku Maou­‑sama! – 655
10. Amnesia – 602


Statystyki mangi: maj 2013

moshi_moshi - 1.06.2013

Kolejny miesiąc z rzędu stawkę otwiera Shingeki no Kyojin i bardzo możliwe, że sytuacja nie zmieni się aż do opublikowania recenzji anime. Pewnym zaskoczeniem jest również brak Dengeki Daisy w pierwszej trójce, ale to pewnie przejściowy „kryzys”. Poza tym bez większych niespodzianek.

Jako, że grafik świeci pustkami, zachęcam wszystkich do nadsyłania tekstów – wakacje tuż tuż, a to oznacza nieco więcej wolnego czasu. Dlatego jeżeli tylko macie trochę weny, próbujcie!

Na koniec, chciałam złożyć życzenia wszystkiego najlepszego starszemu rodzeństwu, czyli Tanuki Anime (tak, Manga powstała nieco później)! Oby strona rozwijała się prężnie, nigdy nie brakowało recenzentów i recenzji oraz (a może przede wszystkim) mitycznego stworzenia na „i”!

Dane podstawowe

Gości: 23 318
Wizyt: 51 152
Odsłon: 148 713

Najpopularniejsze recenzje główne

1. Shingeki no Kyojin (C.Serafin) – 1701
2. Skyhigh (C.Serafin) – 869
3. Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark (Amarth) – 841
4. Doubt (Yumi) – 833
5. Dengeki Daisy (Yumi) – 762
6. Game Over (moshi_moshi) – 745
7. Honto Yajuu (Enevi) – 733
8. Ao no Futsumashi (C.Serafin) – 570
9. Pandora Hearts (Nanami) – 474
10. Kuroshitsuji (Easnadh) – 469
11. Girls und Panzer – Little Army (Slova) – 467
12. Vampire Knight (Yumi) – 455
13. The Breaker (peregrinus) – 453
14. Dogs: Bullets & Carnage (Amarth) – 439
15. Chouko to Ippon Shoubu Nano da! (Enevi) – 388
16. Berserk (fm) – 373
17. Skip Beat! (Easnadh) – 367
18. Haisha (C.Serafin) – 362
19. Vassalord (Amarth) – 358
20. Kagen no Tsuki (Enevi) – 348

Hentai Ouji to Warawanai Neko
Najpopularniejsze ogryzki

1. Hentai Ouji to Warawanai Neko – 722
2. Karneval – 700
3. Spice & Wolf – 390
4. Rappa – 347
5. Otoyomegatari – 345

Najpopularniejsze recenzje tomików

1. Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark #1 (Teukros) – 326
2. Kuroshitsuji #10 (Melmothia) – 147
3. Doubt #2 (Slova) – 144
4. Hatsukoi Limited #2 (Grisznak) – 132
5. The Breaker #1 (Teukros) – 122
6. Kagen no Tsuki #1 (Enevi)/ Spice & Wolf #1 (Altramertes) – 119
7. Pandora Hearts #4 (Nanami) – 110
8. Welcome to the N.H.K. #5 (Tassadar) – 109
9. Bleach #27 (Grisznak) – 100
10. Vampire Knight #17 (Yumi) – 94
11. Ouran High School Host Club #13 (Yumi)- 93
12. Soul Eater #3 (C.Serafin) – 90
13. Naruto #59 i #1 (Chudi X, Teukros) – 89
14. Doubt #1 (Slova) – 87
15. Drug­‑On #1 (C.Serafin)/ Rappa #1 (Teukros) – 81