Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

Rok / miesiąc

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

2023

2024

Newsy

Konwent B-4nishment – limit wejściówek

Szaman Fetyszy - 30.07.2012

Yoshitaku siedział w korytarzu przed główną salą, patrząc przez okno na kręcących się po ulicach New Sendai wojowników. Minęły dwa lata od ostatnich zbrojnych działań Vichiego, jednak woleli zachować ostrożność. Kryształowy Cesarz przez ten czas nie próżnował, a szpiedzy donieśli o przygotowaniach do walki. Yoshitaku był za pokojowym rozwiązaniem konfliktu, nie chciał kolejnych ofiar, ponieważ dobrze pamiętał jak sam się czuł po stracie ojca.

Jego rozmyślania przerwały donośne kroki, dochodzące z głębi korytarza. Po chwili pojawił się Souishi wraz ze swoimi kompanami. Gdy zauważył Yoshitaku skierował się w jego stronę i powiedział:

– Czy i tym razem też będziesz starał się przekonać sejm do pokojowego rozwiązania sprawy?

– Ciebie także miło widzieć, Souishi.

– Dobrze wiesz, że walka jest nieunikniona, nie ma sensu jej odkładać! Jesteś taki sam jak twój ojciec!

– I tak jak on będę starał się uniknąć niepotrzebnego rozlewu krwi.

To powiedziawszy zaczął powoli kierować się w stronę drzwi. Souishi podążył za nim wzrokiem.

– Słyszałeś, że Vichi szykuje się do ataku? Potwierdzili to ludzie tej cwanej lisicy, a Sejm tego tak nie zostawi!

Runovers otworzył drzwi i zaczął wchodzić do sali, zatrzymał się jednak w połowie i zwrócił do Kapitana:

– To się jeszcze okaże. Do zobaczenia na obradach stary przyjacielu…

Ostatnie słowa zagłuszył dźwięk zamykanych drzwi.

Yoshitaku – Syn Pokoju
Yoshitaku – Syn Pokoju

Informujemy iż ze względu na wybór szkoły w której odbędzie się konwent B­‑4nishment jesteśmy zmuszeni wprowadzić limit wejściówek. Dostępne będzie 1000 dwudniowych karnetów w przedsprzedaży, nie przewidujemy dystrybucji w dniu konwentu.

Przypominamy też o tygodniowym terminie płatności – nieopłacone wejściówki będą sukcesywnie usuwane.

Jednocześnie sugerujemy przyspieszenie decyzji o rezerwacji, z godziny na godzinę liczba dostępnych biletów zmniejsza się.

A teraz wiadomość do wszystkich zainteresowanych Konkursem Cosplay na konwencie B­‑4 – w Konkursie może wziąć udział każdy uczestnik konwentu, który najpóźniej do 5 sierpnia 2012 r. wypełni i wyśle odpowiednie formularze rejestracyjne, znajdujące się na stronie systemu SKULD. Konkurs Cosplay na konwencie B­‑4nishment będzie prowadzony w dwóch niezależnych od siebie kategoriach: „Najlepszy strój” oraz „Najlepsza scenka”. Jeden uczestnik może wziąć udział w obydwu częściach Konkursu.

Do konkursu w kategorii „Najlepszy strój” zostanie przyjętych 40 uczestników (liczba ta może ulec zmianie), więcej informacji znajdziecie w regulaminie konkursu Cosplay

Wszelkie pytania proszę nadsyłać na adres: cosplay@bteam.com.pl

Przypominamy że zbiórka atrakcji kończy się 29 lipca, po tym terminie atrakcje nie będą przyjmowane.

Konwent B­‑4nishment – informacja prasowa


Centrum Gier Fabularnych "Furia" zaprasza

Szaman Fetyszy - 18.07.2012

Centrum Gier Fabularnych FURIA

W Dąbrowie Górniczej powstaje Centrum Gier Fabularnych – FURIA. Centrum będzie pierwszym miejscem w Polsce, które będzie oferować udział w fabularnych grach scenariuszowych rozgrywanych w rzeczywistości. Oprócz tego Centrum będzie posiadać szeroką ofertę gier grupowych oraz będzie systematycznie organizowało różne eventy związane z ogólnie pojętą tematyką science­‑fiction oraz między innymi imprezy związane z mangą i anime. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Centrum: www.furia.34fun.pl

Centrum Gier Fabularnych FURIA – informacja prasowa


Konwent B-4nishment – zaproszenie

Szaman Fetyszy - 18.07.2012

Souishi siedział w kajucie na pokładzie swego statku „Cometes”, w ręce trzymał miedzioryt swojej siostry Momo, która zginęła w trakcie walk przeciwko Tekko­‑seicho, podczas Błękitnego Pogromu. Od tamtego momentu zmienił się ze spokojnego handlarza krysztolitem w pałającego żądzą zemsty pirata. Z zamyślenia wyrwał go odgłos otwierających się drzwi, w których pojawił się bosman i powiedział:

– Kapitanie, przygotowania do wylotu zakończone.

– Dobrze. Możesz odejść.

Souishi schował miedzioryt do szuflady, podniósł się ze swojego siedziska i udał się na mostek. Stanął za sterem, spojrzał na horyzont i krzyknął:

– Odwiązać liny i rozwinąć żagle! Kierunek Sejm Wygnanych!

W końcu nadszedł ten dzień, przedstawiamy Wam pierwszego bohatera Neo Yamato Epoki Etheru:

Souishi – Kapitan Kryształowej Zemsty
Souishi – Kapitan Kryształowej Zemsty

Już wkrótce na naszej stronie pojawią się pierwsze informacje odnośnie atrakcji! Na pewno nie zabraknie Art Roomu i sali WTF Azja, będziecie także mieli okazję uczestniczyć w atrakcjach sali Gundam/Steampunk, a to dopiero początek naszej podróży.

Informacje w skrócie:

Rezerwacja wejściówek na konwent B­‑4nishment, który odbędzie się w Krakowie w dniach 18­‑19 sierpnia już ruszyła i trwać będzie do 10 sierpnia, cena wejściówki dwudniowej wynosi 40 zł.

Rezerwacji można dokonać na tej stronie.

Wciąż czekamy na Wasze zgłoszenia atrakcji (zbiórka atrakcji kończy się 29 lipca), stoisk, a także na zgłoszenia od osób, które chcą pomóc bezpośrednio na konwencie jako helperzy.

Wszystkie informacje na temat zgłoszeń znajdziecie tutaj.

Przypominamy także o Konkursie rysunkowym, polegającym na stworzeniu postaci ze świata Neo Yamato – Wybrańca, który poprowadzi świat ku Nowej Erze. Do tej pory nie dostaliśmy wiele prac, dlatego szanse na wygraną są naprawdę duże. Pamiętajcie, że nagrodą za pierwsze miejsce jest druk zwycięskiej grafiki na limitowanej edycji koszulek, a także darmowa wejściówka na konwent. Dla tych, którzy z racji nawału zajęć w czerwcu nie mieli czasu na rysowanie, przedłużyliśmy czas trwania konkursu do końca lipca. Wszystkie prace zaś wezmą udział w wystawie zorganizowanej na terenie konwentu oraz zostaną umieszczone w internetowej galerii, poświęconej konwentowi B­‑4nishment.

Prace należy wysyłać na adres: konkurs@bteam.com.pl, czekamy na nie do 31 lipca!

Dokładne informacje na temat konkursu znajdziecie na tej stronie.

Konwent B­‑4nishment – informacja prasowa


Zakłady Zbiorowego Tworzenia – nowy projekt „Fahrenheita”

Avellana - 16.07.2012 - 3 komentarze

Czy zdarzyło wam się wymyślić absolutnie genialną scenkę? Całkowicie perfekcyjną – scenkę, która wprawiona w ramy opowiadania wręcz wstrząsnęłaby milionami waszych czytelników, a Komitet Noblowski błagałby na kolanach, żebyście przyjęli nagrodę w dziedzinie literatury – albowiem w oczywisty sposób jesteście genialni?

Albo może scenkę nie tak genialną, ale bardzo dobrą? I spędziliście szereg nocy zastanawiając się, co tu dopisać przed scenką i co po niej, żeby rozmaici czepialscy nie mendzili coś tam o początku i końcu opowiadania – a złośliwa wena stała w kącie i śmiała się do rozpuku, trzymając kuferek z napisem „Natchnienie” zamknięty nie na cztery, ale na czterdzieści spustów?

Albo kiedyś po prostu wymyśliliście scenkę, albo nawet kilka…

Dla was otworzyliśmy Zakłady Zbiorowego Tworzenia. A w nich Powieść w Odcinkach!

Każdy odcinek pisany przez autora jego własnym stylem, w jego własny sposób – i nie trzeba się martwić o wątki czy zakończenie.

Razem na pewno uda nam stworzyć coś fajnego!

Zapraszamy do Zakładów, gdzie czeka na Was nietypowy demon Enda, mający problemy z materialnością wilk Lupo, szkaradna Paskuda albo paskudna Szkarada i wredny, ale bystry Kurak.

Link do początku Opowieści Demonicznej

Co jak i do kiedy?

Regulamin Zakładów Zbiorowego Tworzenia

Portal „Fahrenheit” – informacja prasowa


Krakon 2012 - cosplay

Szaman Fetyszy - 2.07.2012

Krakon 2012Wybaczcie nam, że odrobinę zaniedbaliśmy naszą stronę, ale jak sami wiecie czerwiec jest w tym roku nie tylko miesiącem sesyjnym, ale także piłkarskim i cóż ukrywać – poddaliśmy się emocjom i kibicowaliśmy naszym do samego końca!

Co prawda Młodzi się nie popisali tak jak tego oczekiwaliśmy, ale i tak pokazali klasę. Tak jak oni, i my walczyliśmy o kolejne festiwalowe atrakcje. Z tejże okazji mamy dla Was kilka – myślimy, że naprawdę fajnych – ciekawostek, które miejmy nadzieję przypadną Wam do gustu.

Wszyscy Konwentowicze wiedzą, że jest coś, bez czego ciężko jest sobie wyobrazić naprawdę udaną imprezę. Domyślacie się, co mamy na myśli, prawda? Kostiumy, muzyka, śmiech, zabawa… Tak, tak – COSPLAY!

Miło jest nam poinformować, że tegoroczny Cosplay odbędzie się w sobotę (11 sierpnia) na scenie Klubu Studio – w samym centrum Festiwalu! A ambasadorką, która przejęła pieczę nad całą zabawą jest – uwaga, uwaga! – Aleksandra SHAPPI Tora! Nasza kostiumowa bohaterka zajmie się zarówno zgłoszeniami, odpowiedziami na pytania jak i całą organizacją krakonowego Cosplayu. Swoje zgłoszenia (po zapoznaniu się z regulaminem) prosimy zgłaszać:
– poprzez formularz kontaktowy znajdujący się w zakładce Program -> Wielki Konkurs Cosplay
– bezpośrednio do Shappi: a.tora@eventy­‑fama.pl

Mamy nadzieję, że spełnimy Wasze oczekiwania, i że pomożecie – zarówno nam jak i Shappi – w tym, aby tegoroczny Cospaly był naprawdę udany. Nie zwlekajcie!

Jeszcze nie odchodźcie, to nie koniec atrakcji! Żeby umilić wszystkim naszym Krakonowiczom (a także Gościom) pobyt na naszym Festiwalu, postanowiliśmy zorganizować wieczorną integrację – Wielkie Sobotnie Grillowanie! Obok kiełbasek, w które niestety musicie się wcześniej zaopatrzyć, nie zabraknie muzyki, śpiewów i oczywiście dobrej zabawy!

Na sam koniec chcieliśmy przypomnieć o wejściówkach, które możecie zarezerwować (wraz z PEWNYM miejscem noclegowym w salach wspólnych) po atrakcyjnej cenie w zakładce Rezerwacje -> Rezerwuj.

Konwent Krakon – informacja prasowa


Statystyki anime: czerwiec 2012

Avellana - 1.07.2012 - 26 komentarzy

Frekwencyjnego dołka, związanego na pewno także z mniejszą liczbą recenzji, ciąg dalszy – chociaż dzienna liczba użytkowników nieco się zwiększyła. Zobaczymy, jak będzie się przedstawiała sytuacja w lipcu – koniec sezonu wiosennego i początek letniego powinien coś zmienić zarówno na listach recenzji, jak i ogryzków. Jeśli chodzi o comiesięczny kadr, to tym razem – na ochłodę – prezentujemy jedną z bohaterek zaskakująco popularnego Upotte!!.

Upotte!!Dane podstawowe

Unikalni użytkownicy: 85 637
Odwiedziny: 301 646
Odsłony: 1 280 361
Średnio dziennie: 10 055 odwiedzin
Minimum: 8769 (12 czerwca)
Maksimum: 11 706 (10 czerwca)

Najpopularniejsze recenzje

1. Higurashi no Naku Koro ni (Serika) – 5201 odsłon
2. Mahou Shoujo Madoka Magica (Costly) – 4384
3. Upotte!! (Slova) – 4185
4. Kateikyoushi Hitman Reborn! (moshi_moshi) – 3323
5. Brama piekieł (Enevi) – 2781
6. Kore wa Zombie Desuka? (Slova) – 2748
7. Fate/Zero (Tassadar) – 2664
8. Natsu e no Tobira (Grisznak) – 2413
9. Mirai Nikki (Chudi X) – 2400
10. Kore wa Zombie Desuka? Of the Dead (Slova) – 2354
11. Cipher (Enevi) – 2238
12. Another (Tassadar) – 2193
13. Toaru Majutsu no Index (Avellana) – 2172
14. Mahou Sensei Negima! ~Shiroki Tsubasa Ala Alba~ (Diablo) – 2060
15. Chuumon no Ooi Ryouriten (moshi_moshi) – 2058
16. Monster (Serika) – 2053
17. Aquarion Evol (Enevi) – 2024
18. Shiki (Enevi) – 1992
19. Notatnik śmierci (mikolajp) – 1937
20. Elfen Lied (wa­‑totem) – 1909

Najpopularniejsze ogryzki

1. Sakamichi no Apollon – 5222 odsłony
2. Tasogare Otome x Amnesia – 3830
3. Sankarea – 3413
4. Hiiro no Kakera – 3411
5. Accel World – 2553
6. Kuroko no Basket – 2348
7. Hyouka – 2237
8. Haiyore! Nyaruko­‑san – 1925
9. Lupin III ~Mine Fujiko to Iu Onna~ – 1900
10. Heart no Kuni no Alice ~Wonderful Wonder World~ – 1752
11. Zetman – 1738
12. Jormungand – 1686
13. Nazo no Kanojo X – 1671
14. Aquarion Evol – 1666
15. Acchi Kocchi – 1476
16. Medaka Box – 1369
17. Fate/Zero 2nd Season – 1324
18. Uchuu Kyoudai – 1305
19. Tsuritama – 1170
20. Berserk: Ougon Jigai Hen – 1167

Najpopularniejsze frazy użyte w wyszukiwarkach internetowych

1. tanuki anime – 2754 wyszukiwania
2. tanuki – 1553
3. anime tanuki – 1289
4. anime – 957
5. hiiro no kakera – 515
6. sankarea – 514
7. guilty crown – 511
8. black rock shooter – 500
9. hotarubi no mori e – 490
10. tasogare otome x amnesia – 481
11. bakemonogatari – 438
12. mirai nikki – 422
13. nabari no ou – 396
14. kore wa zombie desu ka – 360
15. higurashi no naku koro ni – 352
16. ano natsu de matteru – 350
17. togainu no chi – 343
18. chihayafuru – 337
19. hyouka – 333
20. umineko no naku koro ni – 331

Burza w szklance wody, czyli najczęściej odwiedzane komentarze

1. Sakamichi no Apollon – 2089 odsłon
2. Sankarea – 1075
3. Upotte!! – 969
4. Tasogare Otome x Amnesia – 935
5. Kore wa Zombie Desuka? Of the Dead – 762
6. Fate/Zero – 756
7. Berserk: Ougon Jidai Hen – 753
8. Hyouka – 747
9. Hiiro no Kakera – 552
10. Haiyore! Nyaruko­‑san – 453


Statystyki mangi: czerwiec 2012

Czerwiec okazał się słabszy od poprzednich miesięcy, a za jedyną niespodziankę na liście najpopularniejszych recenzji, należy uznać zajęcie trzeciego miejsca przez staroć, czyli Battle Angel Alita. Na pierwsze miejsce powróciło Dengeki Daisy. Przy okazji gratuluję Thimiss i Erio pierwszych tekstów, które od razu trafiły do zestawienia.

Zapowiedzi nie będzie, ponieważ grafik na lipiec prezentuje się jeszcze wyjątkowo ubogo, co mam nadzieję, szybko się zmieni. Łypię na stałych współpracowników, a chętnych do pisania tekstów odsyłam do działu Współpraca.

Dane podstawowe

Gości: 22 162
Wizyt: 53 971
Odsłon: 181 918

Najpopularniejsze recenzje główne

1. Dengeki Daisy (Yumi) – 1030
2. Priest (Tablis) – 957
3. Battle Angel Alita (Abigail) – 715
4. Night Walk (moshi_moshi) – 690
5. Eien no With (Eire) – 685
6. Hyakunen Renbo (Enevi) – 682
7. Kuroko no Basket (Enevi) – 670
8. Sakamichi no Apollon (Enevi) – 646
9. Mahou Kishi Rayearth (Chudi X) – 628
10. Skip Beat! (Easnadh) – 616
11. Strobe Edge (Thimiss) – 604
12. Alicja w Krainie Serc (blue) – 590
13. Sankarea (Enevi) – 555
14. Alice 19th (Yumi) – 550
15. Kuroshitsuji (Easnadh) – 548
16. Seishun Survival (Yumi) – 543
17. Pandora Hearts (Nanami) – 541
18. Doctor Du Ming (moshi_moshi) – 492
19. +Anima (Erio) – 474
20. Berserk (fm) – 472

CipherNajpopularniejsze ogryzki

1. Resident Evil – 416
2. Vampire Knight – 414
3. Torikagoshou no Kyou mo Nemutai Juunintachi – 384
4. 1/2 Prince – 368
5. Tasogare Otome x Amnesia – 364
6. NANA – 344
7. Kimi no Iru Machi – 343
8. Highschool of the Dead – 339
9. Cipher – 309
10. Drug­‑On – 305

Najpopularniejsze recenzje tomików

1. Alicja w Krainie Serc #1 (GoNik) – 377
2. Resident Evil #1 (Teukros) – 343
3. Drug­‑On #1 (C.Serafin) – 314
4. Dengeki Daisy #3 (Yumi) – 169
5. Kuroshitsuji #5 (Melmothia) – 148
6. Drug­‑On #3 (Teukros) – 147
7. Highschool of the Dead #7 (Grisznak) – 146
8. Wampirzyca Karin #1 (Teukros) – 141
9. Vampire Knight #13 (Yumi) – 123
10. Dengeki Daisy #1 (Yumi) – 113