Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yatta.pl

Rok / miesiąc

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

2023

2024

Newsy

Awatary i listy znajomych

Avellana - 21.11.2009

Witamy ponownie,

Dzisiaj udostępniamy zalogowanym użytkownikom najważniejszy element, bez którego żadne konto nie może się obyć: awatarki. Możecie je dodawać w ustawieniach konta. Wersja podstawowa, widoczna między innymi w profilu, ma ograniczenie wymiaru 100x100 pikseli i ciężaru do 20 KB. Jako mniejszy obrazek (50x50, widoczny na przykład w komentarzach) możecie wgrać własną wersję alternatywną lub samodzielnie pomniejszoną, albo zaznaczyć opcję automatycznego zmniejszenia. Akceptowane formaty to JPEG oraz PNG – nie przewidujemy obsługi formatu GIF, ponieważ nie przepadamy za animowanymi awatarami.

Drugą nowością jest lista znajomych – od tej pory w profilach innych użytkowników zobaczycie dodatkowe ikonki, umożliwiające zaproszenie ich do znajomych, a we własnym – opcje zarządzania listą. Jest to na razie wersja bardzo wstępna i okrojona, szkielet, który zamierzamy rozbudować o dalsze opcje. Oczywiście bardzo przydadzą nam się wszelkie uwagi o nieprawidłowym działaniu – im prędzej je wyeliminujemy, tym lepiej.

Jak zwykle zapraszamy do zgłaszania wszelkich pytań, uwag i pomysłów w odpowiednim dziale na naszym forum. Pomału pracujemy nad wdrażaniem kolejnych priorytetowych funkcjonalności, prosimy o cierpliwość i zapraszamy do rejestracji!


Pre... preferencjomierz?

Avellana - 7.11.2009

Witamy ponownie!

Czy kiedykolwiek chcieliście zarzucić komuś, że podobają mu się tylko komedie ecchi/dramaty wojenne (niepotrzebne skreślić), ale brakowało Wam argumentów? Czy nie jesteście ciekawi, co Wasza lista ocen mówi o Was?

Jako pierwszą z dodatkowych opcji na nowych kontach uruchamiamy bajer może nie niezbędny, ale sympatyczny. Od teraz obok swojej listy anime oraz mang znajdziecie preferencjomierz, który na podstawie wysokości i ilości ocen w każdej kategorii stworzy automatycznie listę Waszych ulubionych gatunków i wyróżników. Sposób wyliczenia tychże preferencji jest złożony – chodziło nam o to, żeby wyróżniki „popularne” (przydzielane do wielu serii) nie przyćmiły całkowicie rzadszych, a wyżej ocenianych. Z testów na redakcji i okolicach wynika, że powinno to działać właściwie, pod warunkiem, że dana osoba ma w miarę pełną listę oglądanych i czytanych tytułów – im bardziej kompletna lista, tym większa zgodność z faktycznymi gustami.

Oto przykładowa lista – zachęcamy do zakładania i uzupełniania własnych!


Konto dla każdego!

Avellana - 1.11.2009

Wersja dla leniwych: możecie zakładać konta. W razie problemów zgłoście się na forum.

Długa przemowa dla wnikliwych:
„Możecie zakładać konta” – to brzmi bardzo skromnie i zwyczajnie. Jednak w przypadku naszego portalu jest to ogromna zmiana, której konsekwencji nie potrafimy nawet do końca przewidzieć. Zapraszamy Was – naszych Czytelników – do udziału w życiu nie tylko Forum, ale także poszczególnych działów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że oznacza to, że my także musimy się zmienić i w części dostosować do Was. Mamy nadzieję, że obu stronom wystarczy cierpliwości!

Startujemy skromnie, nie oczekujcie od razu wielkich wodotrysków – najpierw musimy się upewnić, że to, co już mamy, działa prawidłowo i gładko. Konta w chwili obecnej obejmują Anime, Mangę i Czytelnię (Forum zostanie zintegrowane w dalszej kolejności) i umożliwiają:


  • Utworzenie prostego profilu z podstawowymi informacjami o sobie.

  • Powiązanie z tymże profilem wszystkich dodanych od jego utworzenia ocen i komentarzy (a także tekstów w przypadku osób, które cokolwiek u nas publikowały).

  • Utworzenie własnych list anime i mang z podziałem na statusy (np. "przeczytane", "do obejrzenia").

  • Możliwość proponowania nowych "ogryzków" - rekordów bez recenzji, umożliwiających dodanie danego tytułu do listy oglądanych anime lub czytanych mang.

  • Otrzymywanie powiadomień e-mailowych o aktywności w portalu (na początek o dodanych ogryzkach, w przyszłości także odpowiedziach na komentarze etc.)

Zdajemy sobie sprawę, że w okresie przejściowym będzie sporo zamieszania, postaramy się zrobić wszystko, żeby w miarę możliwości Wam ułatwić życie, a sobie go przesadnie nie utrudnić.


  • Na oceny wystawione przed założeniem konta należy machnąć ręką i wprowadzić je na nowo. Przypisywanie ich do kont użytkowników byłoby praktycznie niewykonalne technicznie.

  • Osoby, które wysyłały dotąd komentarze pod stałym nickiem, mogą poprosić o przypisanie ich do swojego profilu - po szczegóły zapraszamy na forum.

  • Osoby, które opublikowały choć jedną recenzję anime lub mangi mają już założone konta i powinny zgłosić się na forum z prośbą o przesłanie im haseł dostępu.

  • Osoby, które mają założone konta na Czytelni mogą za pomocą swojego loginu i hasła logować się w całym portalu. Ewentualne problemy prosimy zgłaszać na forum.

  • Jak pisaliśmy wcześniej, konta z Forum nie są w tej chwili zintegrowane z resztą portalu. Osoby mające konta na naszym Forum powinny założyć konta w portalu z identyczną nazwą użytkownika, jak na Forum.

Nieznacznie zmienił się nasz regulamin – rzućcie na niego okiem przed rejestracją!

Pozostaje nam jeszcze raz zaprosić wszystkich na Tanuki.pl – coś się właśnie zaczęło zmieniać i jesteśmy bardzo, bardzo ciekawi, gdzie nas to zaprowadzi. Mamy nadzieję, że będziecie nam nadal towarzyszyć!


Zmiany w komentarzach

Avellana - 1.11.2009

Jak być może zauważyliście, kilka tygodni temu zmienił się system komentarzy na naszej stronie. Pozornie kosmetyczna zmiana, polegająca na zwijaniu odpowiedzi na komentarz, była częścią większego planu. Chodziło nam o to, żeby dać Wam możliwość swobodniejszego wypowiadania się i dyskusji w komentarzach, nie tracąc jednocześnie ich przejrzystości.

Teraz przyszedł czas na następny krok. Wysyłając komentarz zobaczycie dodatkowe pola wyboru, pozwalające wskazać, czy jest on komentarzem do danego tytułu, komentarzem do recenzji, czy też komentarzem do polskiego wydania. W ten sposób ułatwimy osobom zainteresowanym danym typem komentarzy przeglądanie tylko ich, z pominięciem tego, co dla nich mniej ciekawe. Jak łatwo zgadnąć, oznacza to, że od tej pory będziemy akceptować komentarze do recenzji – pamiętajcie jednak, że komentarze powiązane są z tytułem anime, nie z pojedynczą recenzją, warto więc zaznaczyć wyraźnie, czyjej recenzji dotyczą, nawet jeśli jest tylko jedna (z czasem może zostać dodana alternatywna).

Oczywiście te zmiany łączą się z możliwością filtrowania komentarzy według odpowiedniego typu. Prosimy jednak o wyrozumiałość – moderacja postara się systematycznie przejrzeć i poprzydzielać do odpowiedniej kategorii wszystkie dotychczasowe komentarze na stronie, jednak proces ten może zająć nam trochę czasu. W przypadku nowych komentarzy moderacja będzie na bieżąco pilnować porządku, w razie potrzeby przesuwając je do innej kategorii.

Na wszelki wypadek pozwalamy sobie przypomnieć, że zasada „hulaj dusza, piekła nie ma” na razie nie ma tu zastosowania. W dalszym ciągu komentarze pozostają moderowane w celu pozbywania się z jednej strony czystego spamu i reklam, a z drugiej wszelkich pytań i porad „gdzie obejrzeć/skąd ściągnąć”. Nadal także zastrzegamy sobie prawo do postępowania w sposób naruszający nieskrępowaną wolność wypowiedzi z komentarzami jednoznacznie obraźliwymi, zarówno pod adresem redakcji i recenzentów, jak i pod adresem innych użytkowników, a także komentarzami zawierającymi wulgaryzmy.

Mamy nadzieję, że nowy system ułatwi życie zarówno Wam, jak i redakcji.