Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Otaku.pl

Rok / miesiąc

Newsy

Przedstawiamy... maskotki!

Avellana - 9.01.2009

Od bardzo dawna Redakcja Tanuki.pl zdawała sobie sprawę z poważnego feleru portalu, jakim był brak odpowiedniej maskotki. Oczywiście, rozmaici przyziemni krytycy mogą wskazywać, że ważniejsze od tego były udoskonalenia silnika, nowe opcje lub nowe teksty, nie można jednak żyć wyłącznie techniką i ortografią.

Ten ponury stan rzeczy uległ gwałtownej zmianie w połowie zeszłego roku, kiedy to w nagłówku Forum pojawił się bezimienny jeszcze jenot, ochrzczony roboczo Jemotem. Pochodził on z rysunku Amarth, który to rysunek nie był wprawdzie dla nas przeznaczony, ale został (wraz z autorką) podstępnie zaanektowany przez Redakcję. Od tego czasu Jemot dorobił się wersji świątecznej, wepchnął się do życzeń bożonarodzeniowo­‑noworocznych, a także zyskał imię i dwójkę znajomych.

Ponieważ nie tolerujemy darmozjadów i pasażerów na gapę, cała trójka z dniem dzisiejszym zostaje zatrudniona na Tanuki.pl jako oficjalne maskotki działów. Poniżej prezentujemy ich szerokiej publiczności. Z lewej Irys (Tanuki­‑Czytelnia), z prawej Śliweczka (Tanuki­‑Manga), pośrodku jedyny, niepowtarzalny i pierworodny Biszkopt (Tanuki­‑Anime).

Tanuki Trio