Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Komikslandia

News

Anime sezonu - zima 2023

Avellana - 1.04.2023

Czas podsumować sezon zimowy, który trapiły liczne opóźnienia produkcyjne. W związku z tym musiałam podjąć szereg decyzji dotyczących serii uwzględnionych i pominiętych w ankiecie:

 • Kubo­‑san wa Boku o Yurusanai trafi do ankiety wiosennej (ponieważ będzie emitowane w nowym sezonie od pierwszego odcinka);
 • Ayakashi Triangle i Maou Gakuin no Futekigousha II trafią do ankiety letniej (jak wyżej);
 • Bofuri 2, NieR:Automata Ver1.1a oraz UniteUp! znalazły się w obecnej ankiecie (w każdym przypadku została wyemitowana ponad połowa odcinków, a emisja jest kontynuowana);
 • Inu ni Nattara Suki na Hito ni Hirowareta wypada z ankiety, ponieważ konsekwentnie pomijamy serie o odcinkach krótszych od standardowych.

Ankietę postaram się zamknąć w przyszłą niedzielę, a teraz zapraszam do głosowania:

>>TU JEST ANKIETA<<

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Sulpice9 8.04.2023 14:49
  Dziwny, ciekawy sezon
  Bardzo dużo solidnych serii, ale jednocześnie znaczna część z nich ma albo słaby trzeci akt, albo gdzieś się gubiła w ostatnim odcinku…

  Głosy idą na „Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi” – choć ani razu mnie nie „zachwycił”, to był „bardzo dobry” od początku do końca. Poza tym „Tomo­‑chan wa Onnanoko!” – co prawda ktoś słusznie wspomniał, że miejscami idzie za szybko, ale to zarówno udany romans, jak i udana komedia, więc czegóż więcej oczekiwać od komedii romantycznej :) ?

  Trzecie miejsce, po długich wahaniach, idzie na Benriya Saitou­‑san, Isekai ni Iku (mimo,  kliknij: ukryte ).

  Tuż za podium – Kyokou Suiri 2 (ale ja jestem z tych, którym nie przeszkadza ilość tekstu). Kaiko Sareta Ankoku Heishi (30­‑dai) no Slow na Second Life miał genialne momenty i nudne kwadranse, ale też szanuję za kilka rozwiązań.

  Rozczarowanie sezonu – Ars no Kyojuu. Być może nawet rozczarowanie kilku ostatnich lat…
  Odpowiedz
 • Avatar
  Ryuki 8.04.2023 14:03
  Ok, jeszcze mam kilka aime z tego sezonu ale dałam Trigunowi bo czemu nie :D Dałam też głos na spin off Trails of Cold Steel nie dlatego, że to dobre anime ale jestem ciekawa czy to będzie jedyny głos na tą serię :D Co zabawne to był mój największy zawód w tym sezonie wciąż średniak ale kiedy seria jest podpięta pod tak dobrą serię Jrpg i nawiązuje do ciekawej części jej historii moje oczekiwania są znacznie wyższe niż normalnie.

  Nadal mnie ciekawi, czy ktoś to w ogóle tu oglądał.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Zomomo 8.04.2023 13:34
  za wcześnie
  Dla mnie jak zwykle za szybkie tempo, zobaczyłem 1 serię i oceniłem na 4, więc odpadam :/ Myślę, że gdyby robić takie ankiety z opóźnieniem 1 sezonu, tzn. zimową dopiero po zakończeniu sezonu wiosennego, to byłoby znacznie więcej głosów, a i wyniki bardziej wiarygodne :)
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  "Bo tak" 7.04.2023 21:41
  Jak przedmówca – detale zadecydowały o przyznaniu miejsc.

  Sugar Apple Fairy Tale Bo dawno nie poruszyło mnie żadne anime. A tu się udało.

  Ningen Fushin – bo stworzenie tej serii miało zamysł i cel.

  koori zokusei danshi to cool na douryou joshi czyli Śnieżny chłopak i Fuyutsuki. Ten urok, ten czar i ciepełko.

  Poza głosami Nagatoro i Onimai.
  Odpowiedz
 • Avatar
  japski 6.04.2023 18:11
  Dobra, pogłosowane.

  Anime sezonu, Buddy Daddies. Kto nie oglądał, niech nadrobi do niedzieli. Warto. Zachęcałem już w temacie o serii.

  Dwa dodatkowe głosy do ankiety lecą do Nagatoro i Koori. Niestety, Onimai, Rougo Kinka, czy Vinland Saga musiały ucierpieć. Poza zwycięzcą wszystkie te serie szły u mnie łeb w łeb i zadecydowały subiektywne detale. Nagatoro ładnie poszło w romans, a Koori jest pocieszne i ma dziewczynę sezonu,czyli Fuyutsuki :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Anonimowa 6.04.2023 00:10
  Trzy to dla mnie o wiele za mało, :)
  byłoby 5, lub 6 do zaznaczenia :)

  A myślałam, że obejrzę serię, albo dwie z zimowego sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 5
  Bez zalogowania 4.04.2023 09:36
  Właśnie sobie kontynuuję Onii­‑chan, żeby móc zagłosować :) no i Tomo­‑chan i Buddy Daddies też do nadrobienia. Miło by było, jakby ankieta była otwarta dłużej niż do niedzieli :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Łowcal czarownic 4.04.2023 00:22
  Niewiele przykuło uwagę
  Miałem nie głosować bo zbyt mało widziałem ale to co widziałem to wypada z jedną serię docenić i tak Tomo­‑Chan otrzyma głos.


  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 2
  anonim 2.04.2023 23:24
  prowokacja rajd
  Dzień dobry, pragnę poinformować o próbie sztucznego wywarcia wpływu na wyniki przez anonimowego użytkownika forum obrazkowego wilchan.org
  Brał on udział już w manipulacji głosami podczas poprzedniego głosowania, jednak na szczęście inni użytkownicy serwisu zignorowali jego wezwanie do rajdu.
  Ostrzegam, ów jegomość ponawia swoje działania.
  [link]
  tym razem jego celem jest wywindować produkcję – Onimai Oshimai
  i cytuję „wywołać ból dupy”.
  Jeśli nagle pojawia się niespodziewana popularność tej produkcji to sugerowałbym nie brać takich głosów pod uwagę
  Pozdrawiam forum Tanuki i ich użytkowników.
  Odpowiedz
 • Avatar
  MrParumiV18 2.04.2023 20:20
  Anime sezonu - zima 2023
  Ja głosuję tylko na danmachi, bo mogę, a i tak wiem, że nie wygra. Poza tym mało widziałem żeby oceniać chociażby Vinland Sagę. I w sumie zabawnie by było, jakby drugi cour tego tytułu okazał się mega szajsem pod każdym względem. Wtedy co najmniej interesująco by wyglądały oddane głosy już teraz na tą serię, jeszcze przed skończeniem emisji. Ale to kwestia, która była już bezowocnie poruszana, co tylko podważa sensowność tych ankiet w takiej postaci. Nie szukając daleko tracą na tym Blue Lock i Akademia, które zyskały z czasem emitowania kolejnych odcinków, a zyska cokolwiek co trwa od zimy przynajmniej dwa sezony, na początku prezentuje się dobrze, a później obniża poziom drastycznie z różnych powodów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Windir 2.04.2023 12:33
  Oglądam właśnie Tsurune i wchodzi jak złoto :) Pozostałe dwa głosy w ciemno na słodkie dziewczynki judo i na isekaja z gotowaniem. To i to opinie ma przyzwoite i na dniach obejrzę. Jako fan gier farmerskich isekaj rolniczy też kusi. Reszta sezonu jakaś taka nie wiem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Ciku 1.04.2023 21:12
  Zwycięzca może być tylko jeden czyli Onimai, ale Tomo­‑chan i Tenshi też niezłe. Ogólnie sezon komedią stał, bo wszystko co miało trochę akcji to crap.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Patka 1.04.2023 19:07
  Świetny sezon, obejrzałam (lub jestem w trakcie oglądania, bo jeszcze niektóre serie trwają, jak Vinland Saga) ponad 10 serii, z czego niemal wszystkie patrzyło mi się przynajmniej dobrze (zawiodły mnie jedynie Bestie z Ars). Coś jednak trzeba wybrać:
  - Buddy Daddies
  - Revenger
  - Benriya Saitou­‑san, Isekai ni Iku

  Tuż poza podium Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi – wahałam się między nim a Złotą Rączką, obydwa isekaje sprawiły mi wiele frajdy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  ZSRRKnight 1.04.2023 18:51
  Sezon średni i oglądałem też mniej niż zazwyczaj. Onii­‑chan wa Oshimai, Vinland Saga, Tomo­‑chan wa Onnanoko – w dokładnie takiej kolejności.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz