Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Zapraszamy na Discord!

News

Osiem nowości BL od Wydawnictwa Dango

IKa - 16.12.2021

Wydawnictwo Dango zapowiedziało dziś osiem nowości boys love, które w roku 2022 mają trafić na sklepowe półki.

Pierwszy z nich to Colorful Line (Kolorowa Linia), autorstwa Kei Ichikawy, który ukaże się w maju przyszłego roku. Cena okładkowa to 26,90 zł, natomiast w przedsprzedazy to 22,90 zł + koszt wysyłki.

Shosuke zawsze pociesza złamane serce swojego najlepszego przyjaciela Tomokiego, który często się zakochuje. Pewnego dnia, gdy Shosuke słuchał jego smęcenia przy alkoholu, nie wytrzymał z zazdrości i pocałował go! Drżącymi krokami od przyjaciela do kochanka – historia o zatroskanej miłości.

(opis fabuły ze strony wydawcy)


Drugim z zapowiadanych tytułów jest szkolna komedia Hidamari no Orange Yu Chitose (tytuł roboczy Słoneczny pomarańcz), który zapowiedziany jest na przyszły wrzesień. Tomik można już jest w przedsprzedaży w cenie 22,90 zł + koszt wysyłki (cena okładkowa to 26,90 zł).

Licealista Nanami musi stawić czoła sprawdzianom poprawkowym. W sali plastycznej przypadkowo spotyka Keia Takanashiego – trzecioklasistę, który osiągnął trzeci najlepszy wynik na ogólnokrajowych egzaminach próbnych. Los sprawia, że starszy kolega jest zmuszony pomóc Nanamiemu w nauce. Początkowo Nanami podchodzi ostrożnie do przystojnego, acz chłodnego Takanashiego, ale z biegiem czasu odkrywa, że i on potrafi być miły i opiekuńczy, a jego skrywany przed innymi uśmiech – uroczy. Jednak ich relacja ma termin ważności. Co zrobi Nanami, by lepiej poznać swojego kolegę?

(opis fabuły ze strony wydawcy)


Kolejnym tytułem jest Metalowiec z sąsiedztwa (tonari no Metaller­‑san) Mamity, na który niestety trzeba będzie poczekać do następnego grudnia. Mangę można już zamówić w przedsprzedaży za 22,90 zł + koszt wysyłki (cena okładkowa to 26,90 zł).

Student Kento, który zdecydowanie nie cierpi na nadmiar gotówki, prawie zamarza na śmierć w swoim mieszkaniu, kiedy jego miasto nawiedza potężna śnieżyca. Na szczęście ratuje go jego sąsiad, Soshi. Milczący chłopak ubiera się na czarno i roztacza wokół siebie niedostępną atmosferę, przez co trudno się do niego zbliżyć. Ale oczy, które wyłaniają się spod długich włosów, drżą, jakby o coś wołały… Od tamtego dnia mija rok i Kento i Soshi spotykają się na codziennych kolacjach. Kento ukrywa fakt, że jest gejem, bojąc się, że jego narastająca miłość wobec sąsiada zniszczy na dobre ich sielankę… Czy będzie w stanie powstrzymać swoje uczucia?

(opis fabuły ze strony wydawcy)


Dla fanów Nagisy Furui wydawnictwo też przewidziało tytuł – będzie to Hoshi dake ga Shitteru (Tylko gwiazdy wiedzą), który ukaże się już w lipcu. Tym razem tomik będzie kosztował 23,90 zł (+ wysyłka) (cena okładkowa 27,90zł) – do zamówienia w sklepiku.

W noc deszczu meteorytów otrzymałem pocałunek od nieznajomego, zaraz po tym, jak straciłem pracę i dziewczynę…
To początek słodko­‑gorzkiej miłości przypominającej smak kawy.

Sorę spotykają różne przykre rzeczy i koniec końców gubi się w drodze do domu. Kiedy próbuje odnaleźć drogę powrotną, napotyka mężczyznę wpatrującego się w gwiazdy. Zaczyna z nim rozmawiać, powoli tworząc więź…

(opis fabuły ze strony wydawcy)


Kolejnym tytułem jest MODS Kazki Natsume, manga BL tym razem z oznaczeniem wiekowym 18+. Tomik ukaże się w sierpniu w cenie 27,90 zł (w sklepie 23,90 + wysyłka).

Aby spłacić dług swojej siostry, Tora szuka pracy i znajduje ją… w burdelu dla gejów. Spotyka tam Shiro, popularną męską prostytutkę. Tora początkowo niechętnie podchodzi do swoich nowych obowiązków, szczególnie gdy Shiro mu się narzuca.

Próbuje zachować dystans wobec niego, ale gdy pewnej nocy na Shiro napada klient, Tora nie może zapomnieć widoku rannego ciała Shiro i słów, które od niego usłyszał…

(opis fabuły ze strony wydawcy)


Drugim tytułem Kazki Natsume, który ukaże się w Polsce jest NIGHTS BEFORE NIGHT. Także ten tytuł ukaże się w sierpniu. cena okładkowa to 29,90zł, w sklepie 25,90 + koszt wysyłki.

Minęło sporo czasu, odkąd Haru, właściciel gejowskiej agencji towarzyskiej „RAIN”, porzucił yakuzę. Jednak pewnego dnia szef grupy Ichijo prosi go, aby ukrył jego niesfornego syna. Haru przystaje na prośbę… Pojawia się jednak duży problem – Yukitaka jest podobny do swojego przyrodniego brata Shigure – dawnej miłości Haru.

(opis fabuły ze strony wydawcy)


Siódmym tytułem od Dango jest Kurayami ni Strobe (Światło w ciemności) Najiko Hayakawy, który ukaże się w lipcu. Cena za tomik 26,90 zł, w przedsprzedaży 22,90 + wysyłka.

Dwaj licealiści, Sakaki i Shotaro. Znają się od dzieciństwa, ale Sakaki przez długi czas ukrywał swoje uczucia wobec przyjaciela i wcale nie planował kiedykolwiek mu ich wyznać. Jednak pewnego dnia Shotaro wyznaje mu coś, czego nigdy by się nie spodziewał…

Czeka na was fascynująca opowieść o tym, jak wieloletnia przyjaźń przeradza się w miłość. Tom zawiera także rozdział dodatkowy o zawiłym związku dwóch przyjaciół, Sawayamy i Nagataniego.

(opis fabuły ze strony wydawcy)


Ostatnią z zapowiadanych nowości jest nadal wydawana w Japonii seria Blue Sky Complex od Kei Ichikawy. Liczy ona w tym momencie siedem tomów, z czego w Polsce w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa można zamówić już pierwsze cztery w cenie 24,90 (+ koszt wysyłki). Cena okładkowa to 25,90 zł. Pierwszy tom ukaże się w lipcu.

Poznaliśmy się po lekcjach, w bibliotece, gdzie zapach starych książek mieszał się ze świeżym zapachem szamponu…

Narasaki marzył o miejscu, w którym po prostu mógłby spokojnie poczytać książki. Los uśmiecha się do niego złośliwie – zostaje zmuszony, by po szkole pilnować Terashimy – chłopaka, który znany jest ze swojego złego sprawowania i w ramach kary musi spędzać popołudnia w szkolnej bibliotece. Początkowo wspólnie spędzany czas upływa w milczeniu, ale w bibliotece, gdzie jedynym dźwiękiem jest odgłos przewracanych kartek, Narasaki zaczyna interesować się tajemniczym kolegą. Niestety wakacje zaraz się zaczynają, a misja Narasakiego powoli dobiega końca…

Czy ich niezdarna relacja zakończy się wraz z początkiem gorącego lata?

(opis fabuły ze strony wydawcy)

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  Yuki69 17.12.2021 10:27
  Waneko
  Wczoraj też były dwie nowości od Waneko jedno hetero a drugie BL
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz