Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Anime dekady - shounen i Precure

Avellana - 15.11.2020

Dziś mamy dla Was ostatnie dwie kategorie – jak zwykle główną i dodatkową. Kategoria główna nie wymaga przedstawiania: przygodówka typu shounen, czyli to, co dla wielu było w tej czy innej postaci początkiem przygody z anime. Tak jak w wielu innych kategoriach, pominięcie tytułów sięgających korzeniami do poprzedniej dekady (albo jeszcze starszych) poważnie ograniczyło listę, ale też sprawiło, że wyniki wydają się bardziej nieprzewidywalne.

W drugiej, bardzo wąskiej kategorii zmierzą się ze sobą wyemitowane w poprzedniej dekadzie serie z cyklu Precure. Dlaczego nie w ogóle mahou shoujo? Otóż przyjrzenie się liście serii z tym wyróżnikiem wskazuje jasno, że poprzednia dekada nie była dla nich łaskawa. Poza Mahou Shoujo Madoka Magica oraz – choć to dyskusyjne – Fate/Kaleid Liner Prisma Illya trudno o tytuły, które faktycznie dałyby się zapamiętać, do tego stopnia, że skonstruowanie listy dziesięciu graniczyłoby z niemożliwością.

>>TU JEST ANKIETA<<

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Chudi X 19.11.2020 13:13
  Boku no Hero Academia, nawet nie było się nad czym specjalnie zastanawiać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  SJZ 19.11.2020 07:19
  Gintama wciąga wszystkie wymienione tytuły nosem
  Odpowiedz
 • Avatar
  :> 18.11.2020 20:35
  Zamiast Precure trzeba było dać kat. Ecchi. Więcej głosów by miała.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Uratugo 18.11.2020 18:23
  Zdecydowanie Magi oraz Fairy Tail, do którego mam przeogromny sentyment. Jako trzeci wybór dałem Kimetsu no Yaiba, ale nie jest to seria, którą darzę jakąś wielką sympatią- po prostu mi się podobało- bardziej od pozostałych serii. Wyróżniłbym tutaj jeszcze shokugeki no souma, którego pierwsze dwa sezony były dla mnie niesamowicie zabawne i wciągające, ale później zaczęło mnie potwornie nudzić.

  Drugiej kategorii nie znam i poznawać nie zamierzam. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Ancietejka 18.11.2020 09:22
  Z shounenów: Shokugeki no Souma, Enen no Shouboutai i Ao no Exorcist.

  Druga kategoria – nie znam i poznawać nie zamierzam. :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  MrParumiV18 17.11.2020 23:18
  Anime dekady - shounen i Precure
  Dla mnie troszkę chyba za wcześnie aby Strażaków dawać jako anime dekady. Dodatkowo oddałbym głos na Grzechy, ale tak spaprali to uniwersum tragicznymi kolejnymi sezonami, że chyba zrezygnuję. Black Clover też się przyjemnie ogląda pomimo wad jakie posiada. Myślę, że w ostateczności zagłosuję na Akademię, bo to równa, bardzo dobrze zrealizowana i solidna rozrywka, na Kucharzy ze względu na sentyment i większość bardzo dobrych sezonów, oraz ostatecznie skłaniam się ku strażakom, bo oba sezony jak na razie spektakularne.

  Co do drugiej kategorii to nie dla mnie, bo kompletnie nic nie widziałem, ale w ogóle tak mi się te grafiki zlały w jedno jakby były z tego samego tytułu. :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  Wybór 17.11.2020 21:48
  SnS, BC, FT drugiej kat. nie znam
  Odpowiedz
 • Avatar
  KonekoDxD 16.11.2020 20:46
  Co do pierwszej kategorii
  + Shokugeki no Souma
  + Magi
  + Black Clover
  A co do drugiej, kompletnie nieznane mi tytuły
  Odpowiedz
 • Avatar
  skrytyfankamena 16.11.2020 13:03
  Prosty wybór.

  Boku No Hero Academia.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  Orzi 15.11.2020 21:24
  Nie wiem co mnie bardziej dziwi – brak Hunter x Hunter w shounenowych przygodówkach, czy tyle odważne, co nieprawdziwe twierdzenie, że nie było 10 godnych zapamiętania mahou shoujo w tym dzeisięcioleciu (i wymienianie Illyi jako jedynego poza Madoką mahou shoujo wartego uwagi). Są Symphogeary, było Flip Flappers, była Yuki Yuna, dla fanów klasycznego mahou shoujo Little Witch Academia, z bajek dla dzieci choćby Mewkledreamy – tak tylko z czubka góry lodowej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  ZSRRKnight 15.11.2020 19:52
  Kategoria Precure to głównie dla pani redaktor Avellany i paru maniaków :) Aż jestem ciekaw ile będzie głosów.
  Co do shounenów… Bezdyskusyjnie My Hero Academia. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że to najlepszy battle shounen w ogóle, ale to chyba będzie można stwierdzić po zakończeniu całego cyklu, czyli za jakieś kilkanaście lat :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz