Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Otaku.pl

Uratugo

Komentarze (pełna lista: anime manga)

avatar
offline
Dołączył: 23 czerwca 2015, 18:44
Urodziny: 7 lutego 1994

Manga i anime są przy okazji. W pewnym sensie można mnie nazwać fanem, jednak nie siedzę w tym głęboko, w związku z czym pewne rzeczy mi umykają, jak na przykład specyficzne słownictwo zarezerwowane dla środowisk „Otaku”, czy zloty fanów, które mogą nawet odbywać się niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

Nie mam sprecyzowanego gustu, choć oczywiście są gatunki, które interesują mniej mniej lub bardziej, co można poznać po moich ocenach. Największą uwagę skupiam na bohaterach, później na fabule, a dopiero potem na kresce i ogólnym wykonaniu technicznym. Jednak do optymalnego odczucia niezbędne jest wyważenie wszystkich trzech czynników. Oceniam obiektywnie to, co chcę, a jeśli mam taką potrzebę, to podchodzę do danej serii całkowicie subiektywnie. Chętnie dyskutuję, nie boję się przyznać do błędu, ale uparta ze mnie bestia. :)

A tak poza tym:

1. Uwielbiam książki, które nałogowo kupuję i brakuje mi na nie miejsca. Moimi ulubionymi pisarzami są Józef Mackiewicz, Joseph Conrad, Charles Dickens, Stanisław Lem, Philip K. Dick, John R.R Tolkien, Fiodor Dostojewski, Lew Tołstoj i jeszcze paru innych wielkich twórców.

2. Za najlepszych reżyserów uważam Davida Lyncha, Francisa Coppolę, Andrzeja Wajdę (do końca XX wieku, bo później żal patrzeć na jego spuściznę), Martina Scorsese, Stanisława Bareję, Mela Gibsona, Franka Darabonta i Wojciecha Jerzego Hasa. Moje ulubione filmy, to „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Popiół i diament”, „Pasja”, „Zielona mila”, „Mulholland Drive” i jeszcze parę filmów, które całkowicie wyleciały mi z głowy.

3. 10/10 za najlepszy wokal dostaje Bjork, która jest absolutną mistrzynią świata. Jeśli chodzi o moje gusta muzyczne, to są one całkowicie niepodlegające klasyfikacji. Wczoraj słuchałem Ewy Demarczyk, Kabaretu Starszych Panów i Jacka Kaczmarskiego, dzisiaj posłucham Chopina, Bacha, czy Czajkowskiego, jutro puszczę sobie RHCP, Muse, Anię Rusowicz, Queen, Maanam i Republikę, a pojutrze soundtrack z „Naruto”. Jedynym warunkiem, który sprawia, że coś zaczynam lubić, jest określenie „dobre”. Stronię od rapu i Disco­‑Polo, choć i tu zdarzają się wyjątki; bardziej jednak polegające na sentymencie z dzieciństwa, niż dojrzałej chemii.

4. Człowiek jest w centrum mojego zainteresowania, dlatego moją pasją jest antropologia i wszystko, co z tym związane, czyli m.in. psychologia, socjologia, historia, biologia, kulturoznawstwo, politologia, czy filozofia. Jest to moje zboczenie do tego stopnia, ze nawet na imprezach zakrapianych wyskokowymi napojami, zdarza mi się obserwować ludzi i ich analizować. :) Oprócz tego interesuję się jeszcze odrobinę filmem, teatrem i muzyką.

5. Mam bardzo jasne i usystematyzowane poglądy, które ewoluowały od dziecka i wyklarowały się mniej więcej po ukończeniu liceum. Jestem reakcjonistą, antysocjalistą, antyrewolucjonistą wolnościowcem, Rzymskim katolikiem, Polakiem. Sarmatyzm uważam za powód do dumy, który uległ propagandzie zaborów i sowieckiej okupacji.

Trochę się rozpisałem, ale sądzę, że to i tak bardzo ogólna prezentacja. ;)

Oceny użytkownika

Głosów: 617
Mediana: 7
Średnia: 6,60
σ=1,60

Komentarze

  • Dodaj komentarz
  • Avatar odpowiedzi: 1
    Tuvo 1.07.2016 16:40
    luźne nawiązane do komentarza pod ''Horatubi...''
    Bardzo fajne skojarzenie z Kamizelką Prusa. Właśnie sobie przeglądałem komentarze pod recenzją. Nie pomyślałbym, że można by porównać te dwa utwory – dzięki za inspirację! Pozdrawiam!
    Odpowiedz
  • Avatar odpowiedzi: 1
    Domi-kun 23.09.2015 22:10
    Gra o Tron
    Jakkolwiek w Grze ... była pewna liczba niespodziewanych zgonów i nie pamiętam na jakiej definicji plot armora w końcu stanęło w tamtej dyskusji, to wydaje mi się, że w sadze dałoby się znaleźć przynajmniej jedną a może nawet kilka postaci, które mają dość duże szczęście do zbiegów okoliczności. Poza tym Martin wprowadził dość dużo postaci już na początku, a później wprowadzał jeszcze nowe, więc mógł znaczną cześć eliminować zaspokajając potrzeby widzów i jednocześnie oszczędzając te, które są naprawdę kluczowe dla jego koncepcji. Od zakończenia pierwszego generalnie do końca piątego  kliknij: ukryte . Do tego pamiętajmy, że mówimy o świecie gdzie  kliknij: ukryte 
    Odpowiedz
  • Dodaj komentarz