Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Forum Kotatsu

News

Tokyo Babylon trafi na mały ekran

KagamiOneeSama - 27.10.2020

Studio GoHands zapowiedziało, iż planuje ekranizację Tokyo Babylon CLAMPa. Seria będzie nosić tytuł Tokyo Babylon 2021, ponieważ twórcy postanowili pójść z duchem czasu i osadzić akcję anime we współczesnym Tokio.

Oryginalnie bowiem fabuła mangi (uważana przez niektórych za prequel serii X) rozgrywa się w roku 1991, gdy Japonia była o krok od kryzysu ekonomicznego spowodowanego bańką gospodarczą, która wywindowała ceny nieruchomości oraz ogólnie życia do niebotycznego poziomu. Pieniądze i elegancja rządziły ulicami Tokio. Podobnie jak zło i karmiące się nimi złe duchy, które kryły się za nimi. Przeciwstawić się im mogli tylko onmyoji – legendarni japońscy okultyści. Dwóch najsilniejszych z nich ukryło się w pod postaciami przystojnego weterynarza Seishiro oraz nastoletniego spadkobiercy starożytnego klanu Sumeragi – Subaru.

Nie jest to pierwsze podejście do tego tytułu. Treść mangi została zekranizowana w postaci dwóch niezależnych od siebie OVA z 1992 i 1994 (recenzja tutaj), a także filmu live­‑action z 1993 roku.

Poniżej krótki zwiastun.

UPDATE Z 29 marca 2021
Planowana produkcja została odwołana z powodu wykrycia przypadków plagiatu (chodziło najpierw o projekty strojów dwóch postaci, potem odkryto kolejne). Jednak producenci wraz z grupą CLAMP zapewniają, że zaczną prace od nowa najszybciej, jak to będzie możliwe.

ursa

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  tamakara 28.10.2020 10:52
  Subar i Hokuto ok, ale czy w tej wersji Seishiro będzie uczniem liceum, czy jak? ;p Wygląda obrzydliwie młodo…
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 4
  zombiezerca 27.10.2020 22:45
  "uważana przez niektórych za prequel serii X"
  czym innym to nazwać jak nie prequelem?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Uratugo 27.10.2020 22:19
  Co do ekranizacji CLAMPa, zawsze jestem na tak. :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Teukros 27.10.2020 19:53
  Uważana przez niektórych sugeruje, że to może jest, a może nie jest prequel dla X, że to może hipoteza tych niektórych. Ale co do tego nie ma żadnych wątpliwości; te same postacie, a przede wszystkim dokończenie w X wątku z Tokyo Babylon.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz