Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Otaku.pl

News

Seria yuri i dwie jednotomówki BL od Studio JG

IKa - 22.11.2019

Wydawnictwo Studio JG zapowiedziało trzy nowe tytuły na wiosnę – mangę yuri oraz dwie jednotomowe historie BL.

Pierwszy wyżej wspomnianych tytułów to Nettaigyo wa Yuki ni Kogareru Makoto Hagino, urocza komedia yuri, zdobywająca serca fanów od miesięcy.

Ze względu na pracę ojca nastoletnia Konatsu Amano zmuszona jest przeprowadzić się z Tokio do małej, nadmorskiej miejscowości. Nieznane otoczenie, obcy ludzie i nowa szkoła potęgują w niej poczucie samotności, choć dziewczyna usilnie stara się robić dobrą minę do złej gry. Jej uwagę przyciąga starsza koleżanka, Koyuki Honami. Choć ma ona opinię niedoścignionego ideału, roztacza wokół siebie aurę niedostępności, przez którą wszyscy podziwiają ją raczej na dystans. Przypadek sprawia, że Amano poznaje tę chodzącą doskonałość z zupełnie innej strony… Aby zbliżyć się do Honami, postanawia stać się jej podopieczną w klubie oceanicznym.

Manga będzie ukazywać się w cyklu dwumiesięcznym, pierwszy tom będzie można zakupić w kwietniu.


Drugą, także kwietniową propozycją, jest jednotomowa komediowa manga BL Karasugaoka Don't be shy!! Aki Yukury.

To miasto jest za małe dla tylu stróżów prawa! Karasukai i VOICE to rywalizujące ze sobą organizacje ochotniczej straży obywatelskiej, które strzegą mieszkańców Karasugaoki przed złem i występkiem. Liderzy grup – Shinba i Izuhara – od zawsze mają ze sobą na pieńku. Splot niezwykłych okoliczności sprawia jednak, że już wkrótce nasi bohaterowie na własnej skórze przekonają się o słuszności porzekadła „kto się czubi, ten się lubi”. Czy skłóceni przywódcy sąsiedzkich patroli będą w stanie odłożyć na bok prywatne niesnaski, żeby wspólnie zawalczyć o dobro, miłość i sprawiedliwość?! Przed Wami zwariowana komedia pomyłek!


Ostatnią z zapowiadanych pozycji jest dramat Koujitsusei no Tobira autorstwa Shoowy. Ten tom ukaże się najwcześniej, bo już w marcu.

Cys wiedzie spokojny żywot u boku pięknej Irene. Pewnego dnia jego poukładanym światem wstrząsa wiadomość o śmierci brata, z którym od ponad dziesięciu lat nie utrzymywał kontaktu. Teraz Cys – zgodnie z ostatnią wolą zmarłego – musi przygarnąć pod swój dach jego adoptowanego syna, 17­‑letniego Kaia. Wzajemna fascynacja sprawia, że Cys i Kai, wbrew zdrowemu rozsądkowi, zbliżają się do siebie. Nie spodziewają się jednak, że zakazany romans szybko pociągnie za sobą tragiczne w skutkach konsekwencje… Problemy na ich drodze piętrzą się, kolejne skrzętnie skrywane sekrety wychodzą na jaw, a przyszłość kochanków staje pod znakiem zapytania. Bo czy Kai na pewno jest tym, za kogo się podaje? Przed Wami zaskakująca, pełna namiętności historia, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje.

(opisy fabuł ze strony wydawcy)

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Tenessy 22.11.2019 23:33
  Karasugaoka Don't be shy!! & Koujitsusei no Tobira
  Obie mangi yaoi czytałam i obie są świetne!
  Karasugaoka Don't be shy!! jest autentycznie przeurocze (a do tego zabawne), za to Koujitsusei no Tobira wydaje się poważniejsze, ale still nie przymula. Dla każdego coś dobrego, szkoda tylko, że już czytałam xD
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz