Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Komikslandia

News

Cztery jednotomówki od Waneko

IKa - 23.09.2019

Wydawnictwo Waneko ogłosiło tytuły czterech nowych mang, które zostaną wydane w ramach serii „Jednotomówki Waneko”.

Pierwszym z nich jest Itsuya­‑san, dwutomowy dramat seinen Mizu Sahary, który w Polsce ukaże się w wersji 2w1, w formacie powiększonym z obwolutą. Tom zostanie wydany w grudniu pod tytułem Pani Itsuya w cenie 31,99 zł.

Życie jest pełne żalu, jednak trudne chwile mogą przynieść nowe perspektywy, a kiedy otacza nas mrok, nadzieja lśni najjaśniej…

Gimnazjalista Toki Sakamoto mieszka z babcią cierpiącą na demencję. Z każdym dniem wspomnienia o wnuku uciekają z jej pamięci, a on sam nie może zrobić nic, by temu zapobiec… Gdy chłopiec pogrąża się w coraz głębszym smutku, jego drogi krzyżują się z tajemniczą nauczycielką plastyki – Itsuyą Tsurudą.

Pani Itsuya może i nie ma zbyt wielkiego talentu artystycznego, ale posiada inne niewiarygodne zdolności, które ukrywa przed światem. Jej dzieła to dosłownie małe, magiczne cuda! Co zrobi, gdy Toki odkryje jej sekret?Drugą z zapowiadanych pozycji jest komedia shoujo Katsujichuu Dokusha no Mahontansaku arui wa Uratoshokan no koto – Mahotan - (tytuł roboczy Czarośledztwo. Książkoholiczka na tropie magicznych uciekinierów, czyli historia Sekretnej Biblioteki) Uty Isaki.

Polskie wydanie ukaże się pod koniec lutego 2020, w powiększonym formacie z obwolutą, w cenie 22,90 zł.

Oto tajemnica Sekretnej Biblioteki…

Pewnego dnia Kaho, książkoholiczka, odkryła tajemnicze drzwi w bibliotece, w której spędza większość swojego czasu. Nie spodziewając się jakie będzie miało to konsekwencje otwiera przejście… i uwalnia bohaterów opowieści z kart książek! Na pomoc przychodzi Hayama, starszy szkolny kolega i wyjaśnia dziewczynie, że jest bibliotekarzem Sekretnej Biblioteki. Chłopak żąda od dziewczyny, aby pomogła mu posprzątać bałagan, którego narobiła i pomogła wyłapać książkowych uciekinierów. Dziewczyna musi odnaleźć uciekinierów i odgadnąć ich imiona, by przywrócić ich do właściwych opowieści…Trzecią z zapowiadanych jednotomówek jest Kimi wa Tsukiyo ni Hikari Kagayaku, dwutomowy dramat obyczajowy autorstwa Ioundraw, Sano Tetsuyi, Matsuse Taichi. W Polsce ukaże się w wersji 2w1 w formacie powiększonym z obwolutą, w cenie 31,99 zł. Premiera planowana jest na kwiecień 2020r.

Takuya Okada to zwyczajny licealista, odwiedzający swoją koleżankę z klasy, Mamizu Watarase, w szpitalu. Mamizu zapadła na tajemniczą chorobę zwaną „chorobą luminescencyjną”. Osoby cierpiące na to schorzenie delikatnie błyszczą w świetle księżyca. Blask jest tym silniejszy, im bliżej są śmierci. Dziewczyna nie może opuszczać szpitala i jedno jest pewne: nie dożyje dorosłości. Zakochany Takuya proponuje, że pomoże spełnić jej ostatnie życzenia.Ostatnią pozycją, niejako niezapowiedzianą, jest manga z gatunku boys love – Bouzu to Kumo (Mnich i pająk) autorstwa Haji.

„Przyczepił się do mnie potwór…”

Buddyjski mnich podczas pielgrzymowania spotyka chłopca, który okazuje się nie być człowiekiem, a… demonem – pająkiem! Nie czuje jednak strachu, bo od zawsze lepiej się czuł w towarzystwie potworów, niż ludzi.

Mnich wpada w sieć utkaną z miłości, ale kto tu kogo schrupie…?

Przed Wami unikalny romans mnicha z demonem­‑pająkiem!

Tak jak poprzednie, ta manga także ukaże się w formacie powiększonym z obwolutą. Premiera zaplanowana jest na marzec 2020r, cena wyniesie 22,99 zł.

opisy fabuły ze strony wydawcy

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Tenessy 24.09.2019 22:08
  Zapowiedzi Waneko
  Czytałam to całe Bouzu to Kumo.. Tytuł może i kontrowersyjny i sugerujący coś „ciekawego”, ale manga w zasadzie bardzo nudna, niezaskakująca absolutnie niczym… Nawet kreską.
  Aż dziwią mnie takie wysokie noty na innych portalach. Z tego co widzę na MAL oceniłam to „dzieło” 1/10, a zdarza mi się to skrajnie rzadko, więc serio musiałam wymęczyć.

  Reszta tytułów raczej mnie w żaden sposób nie zaciekawiła ;) Ciesze się natomiast z ostatniej zapowiedzi Dango. Nareszcie coś będę mogła kupić sobie na półeczkę ;)
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  C.Serafin 24.09.2019 20:34
  Nowości sporo, ale żadna z nich nie wywołuje większych emocji. Poza może yaoicem z chłopczykiem­‑pająkiem, ale nie będę tego nawet komentował, bo zakwiczałbym się ze śmiechu. Każdy z pozostałych tytułów to po prostu zagadka i nie jestem w stanie powiedzieć, czy się warto nimi interesować.

  A skoro jednotomówki wychodzą już od paru lat, to mam pytanie. Waneko wydało w tej serii coś naprawdę wartego uwagi?
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz