News
Pełnometrażowa wersja Haikara-san ga Tooru
Oficjalna strona twórców ekranizacji mangi Haikara‑san ga Tooru autorstwa Waki Yamato ujawniła tytuły oraz daty premiery nadchodzących filmów. Pierwszy z nich – Gekijouban Haikara‑san ga Tooru Zenpen – Benio, Hana no 17‑sai – zadebiutuje 11 listopada tego roku, premiera drugiej części – Gekijouban Haikara‑san ga Tooru Kouhen – Tokyo Dai Roman – została przesunięta na rok 2018.
Obie części wyprodukuje studio Nippon Animation. Filmy będą miały różnych reżyserów – za pierwszy odpowiada Kazuhiro Furuhashi (Hunter x Hunter), który napisze także scenariusz, a za drugi Mitsuko Kase (Ristorante Paradiso). Projektami tła oraz scenografią zajmie się Kentarou Akiyama (ReLife), a postaci wyjdą spod ręki Terumi Nishii (Mawaru Penguindrum). Muzykę skomponuje Michiru Ooshima (Little Witch Academia), za to oprawa dźwiękowa leży w gestii Kazuhiro Wakabayashiego (Eureka Seven).
Główne role przypadną w udziale: Saori Hayamie, która wcieli się w Benio Hanamurę, nazywaną „Haikara‑san” (główna bohaterka) oraz Mamoru Miyano, który użyczy głosu Shinobu Ijuuinowi (narzeczony Hanamury).
Pierwowzór dzieła ma już swoje lata – manga ukazywała się w latach 1975‑1977 na łamach czasopisma „Shoujo Friend” wydawnictwa Kodansha. W 1977 r. została nagrodzona w kategorii shoujo. Tytuł liczy sobie osiem tomików i kilkukrotnie był przenoszony na ekran, m. in. w formie serii telewizyjnej czy filmu live action. Warto dodać, iż autorka – Waki Yamato – obchodzi w tym roku 50‑lecie swojej twórczości.
Benio „Haikara‑san” Hanamura nie dość, że jest chłopczycą, to na dodatek żywo interesuje się prawami kobiet. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to że przyszło jej żyć w Tokyo ery Taishou (1912‑1926), gdy obowiązuje tradycyjny wizerunek kobiety, a aranżowane małżeństwa są normą. Dziewczyna wychowywana od maleńkości przez ojca, wysokiego rangą wojskowego, za nic ma chodzenie w kimonie czy obowiązki domowe. W wolnym czasie woli zajmować się nauką kendo, literaturą czy piciem sake. Ma dwójkę oddanych przyjaciół – kobiecą i piękną Tamaki, której również zależy na poprawie sytuacji kobiet, oraz Ranmaru, który ma występować w teatrze kabuki, przez co łatwiej jest mu zrozumieć kobiecą naturę.
Komentarze
Brak komentarzy.