Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

yoshii

Komentarze (pełna lista: anime)

avatar
offline
Dołączyła: 3 listopada 2009, 16:55

aka xsanaxs.

Ogryzki

Oceny użytkownika

Głosów: 537
Mediana: 7
Średnia: 6,12
σ=2,26

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Lycoris 20.01.2013 23:22
  Przepraszam za najście
  Sporządzam listę najlepszych anime wszech czasów i żeby była w miarę obiektywna chcę zebrać „kandydatów” od jak największej liczby osób. Czy zechciałabyś wytypować swoje top 10 w kolejności od najlepszego i wysłać mi jako pw? :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  adamsxd 26.06.2011 23:44
  Dlaczego Death Note? Ano dlatego ;)
  I ja witam!
  Zauważyłam tę opcję dopiero przed kilkoma sekundami, a więc bardzo przepraszam za to ZNACZNE opóźnienie z odpowiedzią. Prawdę mówiąc tanuki.pl traktuję przede wszystkim jako źródło nowych serii i sposób na chociaż częściowe podsumowanie swego dorobku w tej materii, co może nieco wytłumaczyć mój brak rozeznania w innych opcjach.
  Oglądałam to anime kilka lat temu (jeszcze przed wielkim wybuchem jego popularności) i było to jedno z mych pierwszych anime, a więc może się nie obyć bez wielu uogólnień, bo po prostu pamiętam tylko główne wątki i zdarzenia. Ale postaram się jak najlepiej uargumentować swoją wypowiedź.
  Bardzo podobały mi się projekty postaci. W szczególności L – w czym niestety nie jestem jedyna. Jedynie Misa Amane była drażniąca, ale spotykałam gorsze. Klimat anime również przypadł mi do gustu. Wątek szaleństwa oraz mnogości oblicz prawd i podziału dobra i zła, a także niewątpliwie najbardziej wciągająca część fabuły – intelektualna potyczka pomiędzy dwoma genialnymi umysłami, przesączona strategicznym myśleniem i analizą nieznanego przeciwnika… tak, to podbiło serce młodej pochłaniaczki animowanych serii. Co prawda, w pewnym momencie obrót akcji mi nie do końca odpowiadał  kliknij: ukryte , ale mimo to dałam temu anime 10, bo poruszyło mnie znacznie bardziej niż wiele innych serii i miało znaczący wpływ na wykreowanie mojego gustu w kwestii anime. Było ono czymś nowym na początku mojej ścieżki i mam do niego ogromny sentyment. Podejrzewam, że jakbym obejrzała Death Note teraz ponownie, mogłoby nie być już dla mnie tak ciekawym i dopatrzyłabym się wielu niedociągnięć, bo moje gusta po prostu dojrzały i w związku z tym się zmieniły, ale powiem Ci szczerze, że wiedząc to nie chciałaby obejrzeć jeszcze raz tej serii, bo po co zyskać nowe zdanie i nieprzychylną opinię, kosztem tych wszystkich magicznych chwil z nią związanych. Cieszę się, że trafiłam na nią w momencie, kiedy oglądanie jej sprawiło mi taką przyjemność i moja ocena pozostanie zgodna z moją opinią i wrażeniami tyczącymi się jej w momencie jej oglądania ;)

  A co Ty sądzisz na temat Death Note? Domyślam się, że pewnie niezbyt Ci się spodobała ;> Może znasz podobne serie, znacznie bardziej warte polecenia niż ta?

  Pozdrawiam!

  PS. Przepraszam, że się tak rozgadałam. Straszna ze mnie gaduła – powinnaś o tym wiedzieć, zanim na dobre wciągnę się w tę rozmowę ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  `RaWrr.. 9.05.2011 11:40
  Avek
  Supcio avek ; > .Kurashita Tsukimi jest extra .! Jest moją ulubioną postacią z Kuragehime, a Twoją.?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Marilee 19.10.2010 20:37
  :)
  chciałam napisać, że właśnie skończyłam oglądać Glass no Kamen:) trochę za długo było by pisać o tym w tym komentarzu, jednak napisałam co nieco w komentarzu do anime:)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Marilee 11.10.2010 21:57
  Heey:)
  Nie wydaje mi się naiwny^^ fajnie się dowiedzieć, że nie tylko ja oglądam takie stare produkcje;p jednak póki co, obejrzałam tylko parę pierwszych odcinków więc nie wiele mogę powiedzieć:D ale jak obejrzę całą serię to dam znać:)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Ainsel 7.10.2010 18:57
  Wybacz, że tak późno odpisuję, ale w ogóle nie zauważyłam, że jest tu taka opcja, jak komentarze. ^^'
  DN i Byousoku 5 cm mają takie wysokie noty (a szczególnie DN), bo oglądałam je w czasie kiedy miałam jednak większą tolerancję, co do tytułów i zwykle ocenę zawyżałam. Byousoku może jest banalne, przewidywalne, etc. etc. to znakomicie mi się to anime oglądało. Podobała mi się grafika, muzyka, historia, poza tym lubię czasem obejrzeć coś, co nie kończy się happy endem. Choć nie założyłabym się, że gdybym teraz to obejrzała, to też by mi się tak spodobało.
  Co do DN, dałam 8, bo jednak fabuła zła nie była, przynajmniej gdy był L i na szczęście uśmiercili Lighta na końcu… ;)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz