Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

News

Koniec z anime od Ghibli?

Slova - 5.08.2014

Producent filmowy i współzałożyciel studia Ghibli, Toshio Suzuki, oznajmił, że w wyniku przekształceń w firmie rozważany jest scenariusz zamknięcia działu produkcji. Ma to związek z restrukturyzacją, mającą na celu przygotowanie tego leciwego odłamu Toei na wyzwania przyszłości. Chociaż nie zostało to powiedziane wprost, nie da się wykluczyć, że na decyzję miało wpływ zeszłoroczne odejście Hayao Miyazakiego na emeryturę. Sam Suzuki także nie jest już aktywny jako producent, lecz wciąż sprawuje pieczę nad studiem.

Studio Ghibli znane jest dobrze wśród polskich miłośników kina, nie tylko anime. W 2002 roku powstały w nim W krainie bogów zdobył Oskara w kategorii najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego, a wiele innych dzieł tej wytwórni zostało wyemitowanych w rodzimych kinach, telewizji oraz doczekało się edycji płytowych. W ubiegłym miesiącu zeszłoroczny film studia Zrywa się wiatr mieli okazję obejrzeć goście festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Yumi Mizuno 9.08.2014 16:42
  Nie tak źle
  Nie wiem na ile w tym jest prawdy, bo do mnie też doszła wiadomość nie o wstrzymaniu studia, ale o przerwie jaką chcą sobie zrobić. Zapewne po przerwie będzie trochę zmian, ale nie uważam, aby było się czym aż tak przejmować.
  Odpowiedz
 • Avatar
  RaiRenall 7.08.2014 20:51
  Problemy z tłumaczeniem
  Podobno te informacje zostały źle zinterpretowane i chodzi tylko o to, że robią sobie krótką przerwę. Nie przejmował bym się tym zbytnio.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Yuki Asakawa 6.08.2014 11:15
  Smutna wiadomość… ;_;
  Odpowiedz
 • Avatar
  lukaszgg 5.08.2014 23:17
  szkoda lepiej żeby to przemyślei jeszcze raz, bo mieli zarąbiste filmy:(
  Odpowiedz
 • Avatar
  SzpiegSzoguna 5.08.2014 22:48
  No bez jaj ...
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz