Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Komikslandia

News

Złap Jenota, czyli redakcja Tanuki na Futabie

Szaman Fetyszy - 31.03.2011

Ostatnimi czasy, wraz ze wzrostem popularności, portal Tanuki.pl zaczął obejmować patronatem medialnym coraz większą ilość imprez związanych z naszym hobby. Coraz częściej na tychże imprezach (zarówno objętych patronatem, jak i nie) pojawiali się również nasi redaktorzy.

Na Wanekonie można było spotkać Avellanę i Grisznaka. Jego relację, notabene niezbyt pochlebną, można przeczytać w serwisie anime.com.pl. Redaktor naczelna Tanuki Anime w towarzystwie Teukrosa zjawiła się również na warszawskiej dyskusji panelowej Animated Away – W krainie japońskiej kreski, z której relację można znaleźć na Czytelni. To jeszcze nie koniec. Na konwencie DoubleBack w Chorzowie i na Przeglądzie Filmów Anime we Wrocławiu można było spotkać moją skromną osobę pod postacią Szamana Fetyszy (zapraszam do przeczytania relacji). Nie zamierzamy oczywiście na tym poprzestać. Już w najbliższą sobotę odbędzie się druga edycja festiwalu popkultury japońskiej Futaba, nad którą patronat objął nasz portal. Nasi redaktorzy przygotowali na nim kilka atrakcji:

Polskiego fana anime portret własny – czyli kto właściwie tych Japończyków ogląda? I dlaczego?

Manga i anime to hobby stosunkowo młode, skupiające głównie młodzież gimnazjalną, licealną oraz studentów. Osoby po trzydziestce to wśród fanów niejednokrotnie „mędrcy z gór” i pionierzy japońskiej popkultury w Polsce. Nie dziwota więc, że dla przeciętnych rodziców są to „chińskie bajki”. Nie jest to jednak do końca prawda, trudno bowiem stwierdzić że tysiące osób po 20 roku życia cierpi na syndrom Piotrusia Pana. Z drugiej strony faktycznie duża część animacji japońskiej to produkcje dla dzieci i młodzieży. Jak więc wygląda prawda?

Jak to zwykle bywa, znajduje się ona pośrodku. Z danych zebranych przez najpopularniejszy polski serwis poświęcony japońskiej popkulturze – Tanuki.pl wynika, że preferencje polskiego fana mangi i anime wcale nie różnią się aż tak bardzo od gustów chociażby miłośników hollywoodzkiego kina. Młodzież gimnazjalna i licealna na przykład lubi serie przygodowe w stylu Harry’ego Pottera, tudzież japoński odpowiednik Zmierzchu. Studenci sięgają natomiast po produkcje ambitniejsze, która to tendencja jest coraz widoczniejsza wraz z wiekiem. Podczas prelekcji dowiecie się również wielu innych, często zaskakujących rzeczy na temat miłośników japońskiej popkultury. Zapraszamy do dyskusji zarówno fanów, jak i osoby, dla których animacja z Kraju Kwitnącej Wiśni to ziemia nieznana.

Prowadzący: Marek „Tilk” Materzok

Bardzo ostry dyżur – Panel o Trauma Center

Filmy i seriale o lekarzach zawsze cieszyły się popularnością. Japończycy postanowili pójść krok dalej i stworzyli serię gier, w której można wcielić się w chirurga. Jeśli oglądasz pewnego kulejącego doktora o ciętym języku, grafika w stylu mangowym cię nie razi, a na konsole Nintendo nie patrzysz krzywym wzrokiem, to seria gier spod szyldu Trauma Center ze stajni Atlusa jest właśnie dla ciebie. Podczas prelekcji omówimy wszystkie części, jakie do tej pory wyszły na konsole Nintendo DS i Wii. Dowiecie się między innymi podstawowych rzeczy o postaciach, fabule (bez spoilerów) oraz o tym, jak należy machać skalpelem (czy może Wiilotem/Stylusem), by nie zabić pacjenta, czyli garść porad z prezentacją dla początkujących lekarzy. Panel poprowadzi znany władca skalpela Piotr „Szaman Fetyszy” Materzok.

Z życia gwiazd: Mario, najlepiej opłacany hydraulik świata

Popularnością sympatyczny hydraulik Mario przebija niemal wszystkie postacie z gier komputerowych. Na polskim podwórku widzieliśmy go niejednokrotnie: na poczciwych „Pegasusach”, w telewizji i na komputerach. To prawdziwy gwiazdor wśród bohaterów gier komputerowych. Setki wydanych gier na dziesiątki platform sprzętowych mówią same za siebie.

O życiu, karierze i działalności tego celebryty można by napisać wiele. Ile razy pojawiał się na pierwszych stronach brukowców? Kto go wylansował? Do jakiej zawodówki chodził? Z którymi celebrytami się lubi, a których by wprasował w asfalt? Czy jest komunistą? O historii postaci, a także rozmaitych tajemnicach, skandalach i pogłoskach jej dotyczącej opowie Piotr „Szaman Fetyszy” Materzok.

Turniej Soul Calibur IV – Kilkunastu wojowników – jeden zwycięzca

Powiadają, że oprócz chleba trzeba dostarczyć i igrzysk – a cóż może zapierać dech w piersiach, jeśli nie zrealizowane z epickim rozmachem starcia wojowników? Zmierz się zatem na konsoli Playstation 3 z najpopularniejszą obok Tekkena grą z tego gatunku – Soul Calibur 4. W starciu wezmą udział potężni rycerze, zwinne i podstępne złodziejki, samurajowie, jaszczury i wielu innych wojowników, jakich świat nie widział. W tym turnieju, przy którym MMA wygląda jak bójka w piaskownicy, zwycięzca może być tylko jeden. Czy pokonasz wszystkich przeciwników? Do broni!

Prowadzący: Piotr „Szaman Fetyszy” Materzok

Zarówno mnie, jak i Tilka przez cały czas trwania festiwalu będzie można spotkać, złapać i pochwalić nasz portal bądź wylać gorzkie żale. Nie gryziemy. Jak nas znaleźć? Chociażby na prowadzonych przez nas atrakcjach, na które gorąco zapraszamy.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Slova 1.04.2011 17:50
  Piotr „Szaman Fetyszy” Materzok – człowiek animeseansu.

  Swoją drogą fajnie, że Tanuki w końcu idzie w fandom.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz