Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

News

Dwie nowe mangi od Studia JG

Grisznak - 30.04.2014

Wydawnictwo Studio JG zapowiedziało, że pod koniec tego roku zamierza wydać dwie nowe mangi. Pierwszą z nich będzie Boku wa Tomodachi ga Sukunai, licząca na chwilę obecną dziewięć tomów.

Kodaka Hasegawa po latach wraca do miejscowości, w której spędził dzieciństwo. Ponieważ wypada akurat początek roku szkolnego, zmienia szkołę, ale z powodu swojego wyglądu jest uważany za młodocianego chuligana. Sądzicie, że to brzmi znajomo? I słusznie. Bezpodstawne plotki sprawiają, że chłopak ma problemy z nawiązywaniem znajomości, a więc i ze znalezieniem przyjaciół, których chciałby mieć. Zrządzeniem losu spotyka jednak tajemniczą, piękną, czarnowłosą dziewczynę, która rozmawia z wyimaginowanym przyjacielem, Tomo­‑chan. Okazuje się, że Yozora Mikazuki, tak albowiem nazywa się bohaterka, ma ten sam problem. Po krótkiej rozmowie Kodaka i Yozora rozchodzą się do domów. Wydawać by się mogło, że to koniec ich znajomości. Nic bardziej mylnego, w głowie dziewczyny zrodził się bowiem pomysł stworzenia klubu mającego na celu znajdowanie przyjaciół. Wciąga ona oczywiście nowo poznanego Kodakę w to przedsięwzięcie. Tym sposobem, z braku czyjegokolwiek sprzeciwu, swoją działalność zaczyna Rinjinbu, szkolny klub, którego członkowie zajmą się poszukiwaniem nowych przyjaźni.

fragment recenzji z Tanuki­‑Anime autorstwa Piotrka

Drugim z zapowiedzianych tytułów jest liczące obecnie siedem tomów Kikou Shoujo wa Kizutsukanai.

Na początku XX wieku wynaleziono magiczne układy pozwalające na ożywienie dowolnego obiektu. Doprowadziło to do stworzenia mechanicznych lalek – skomplikowanych automatów sterowanych przez magów zwanych lalkarzami.

Akabane Raishin przybył do Królewskiej Akademii by wziąć udział w turnieju, który służy wyłonieniu najlepszego lalkarza. Jest to jedynie krok do celu nadającego sens jego życiu – zemsty. Pomóc mu w tym ma Yaya, dość niezwykły automat pozornie wyglądający jak urocza dziewczyna.

opis z Tanuki­‑Manga autorstwa Antanaru

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 2
  Donia 30.04.2014 21:11
  Kikou Shoujo wa Kizutsukanai
  Ta druga pozycja wygląda obiecująco. Wcześniej o niej nie słyszałam, ale może okazać się ciekawa. Po za tym lubie androidy ;-)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Sanvean 30.04.2014 19:19
  Fani ecchi powinni być z zapowiedzi tych mang. jest nawet komedia. Tym razem nikt nie narzeka, że same ponure mangi są u nas wydawane?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Slova 30.04.2014 18:07
  Saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa-
  MAREMAREMAREMAREMAREMARE MAWARE
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 8
  hdrn 30.04.2014 16:26
  Mangi? Mnie się wydawało, że to było Live Novel. Czyli w Polsce nikt nie wydaje oryginału, tylko mangową adaptację?
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz