Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

News

Walentynkowa zmiana zasad

Avellana - 14.02.2011

Z okazji Święta Zakochanych…

No dobrze, teraz już poważniej. Od dłuższego czasu w dyskusjach redakcyjnych przewijała się wielokrotnie podnoszona przez naszych Czytelników kwestia stosunku portalu Tanuki do tytułów, powiedzmy „różowych”. To, co dawniej wydawało nam się jasno wytyczoną granicą, z czasem okazało się znacznie mniej oczywiste niż przypuszczaliśmy. Niewątpliwy wpływ miało na to chociażby wkraczanie coraz śmielszego fanserwisu do tytułów głównonurtowych. W ostatnich sezonach zmuszeni byliśmy podejmować coraz bardziej subiektywne i „na wyczucie” decyzje dotyczące tego, które tytuły przyjmujemy, a których nie. W jeszcze większym stopniu dotyczyło to mang, w przypadku których granica od dawna była niezwykle płynna – obok typowych tytułów hentai istniało całe spektrum mang z różnie ukazanymi scenami erotycznymi. Zdarzało się też, że o ile złagodzone anime zostało przyjęte, manga była już odrzucana – i nietrudno się dziwić, że taka sytuacja była myląca dla użytkowników.

Dlatego też po namyśle podjęliśmy decyzję o eksperymentalnym przesunięciu granicy akceptowanych tytułów. Do naszej bazy został dodany nowy wyróżnik, "+18”, którym będziemy je oznaczać. Zdecydowaliśmy także, że dla tych tytułów nie będziemy przyjmować recenzji, a jedynie opisy (odpowiednia informacja pojawi się w ogryzku), natomiast ilustrujący ogryzek kadr lub okładka mangi nie mogą mieć charakteru pornograficznego. Celem istnienia takich ogryzków jest umożliwienie naszym Czytelnikom dodawania ich do swoich list anime i mang, a także wystawiania ocen i komentowania.

W dalszym ciągu nie oznacza to, że do bazy Tanuki można dodać absolutnie wszystko: zdajemy się tutaj na Wasz zdrowy rozsądek i zastrzegamy prawo do ostatecznej decyzji dotyczącej odrzucania lub przyjmowania ogryzków. W szczególności nie możemy przyjmować tytułów zawierających niedwuznacznie pokazane sceny erotyczne z udziałem osób nieletnich: do tego zobowiązują nas aktualne przepisy prawne w Polsce. Raz jeszcze podkreślę, że nasza decyzja ma charakter eksperymentalny – mamy nadzieję, że będzie to wyjście naprzeciwko oczekiwaniom Czytelników, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego charakteru portalu.

Nowym redaktorem Tanuki­‑Anime i Tanuki­‑Manga, ostatecznie rozstrzygającym kwestie przyjmowania lub odrzucania zgłaszanych tytułów, zostaje Yuby.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Blink 3.03.2011 14:28
  ...
  A teraz jescze poważniej – gdyby sie jednak okazało, że Prawdziwa Miłość jednak istnieje, będziemy w kropce.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  Arashi 20.02.2011 15:12
  Słuszna decyzja. Wszystkie duże, poważne portale zagraniczne traktujące o anime już od dawien dawna posiadają w swojej bazie hantai i serie z mocną erotyką – nie można tego unikać jeśli chce się stworzyć naprawdę kompetentną i wyczerpującą pulę tytułów.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 15
  Srteam_of_focus 17.02.2011 19:15
  jasne
  Jescze tylko tego brakowało: „co to za ś**ń**ie kreskówki?
  A, z Japonii – to co innego, bo widzisz, oni tam maja inne normy obyczajowe, tak tak tak, jest to ogólnie przyjęte że tzw. Manga (w oryginale niepohamowane obrazy czy jakos tak) zawsze kierowała swoją tematykę ku pospólstwu w feudalnej Japonii przeczytajmy może „Sztukę Japonii” Kotańskiego. (Czy my zamieniamy sie w pospólstwo?) Fakt upadku japońskiej kultury masowej nie wymusza bezwolnego podążania za tłumem skośnookich braci. W Japonii występują takie różnice kulturowe, że nawet księżyc jest wygięty w odwrotną strone… A my, o ile wiem znajdujemy sie w innym rejonie kulturowym…
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  RavenLord 17.02.2011 18:56
  A fe.
  A fe. Bue. Kiedys (1999) w magazynach pisalismy, że przyczyna braku akceptacji anime jest epatowanie treściami delikatnie mówiąc dalekimi od „przyjaznych dziecku”. Jak widzę Historia zatoczyła koło i niedawni „pokrzywdzeni fani
  japońskiej kultury” sami przyczyniają się do jej upadku:)
  Wszystkiego najlepszego na nowej drodze:p
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  Nemuru. 15.02.2011 22:07
  Ja tam henatai nie czytam, ale jest kilka ,,ostrzejszych” mang yaoi, których na stronie nie było. ^-^
  Pomysł mi się podoba… ciekawe czy wypali. ;]
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Jakub 15.02.2011 16:34
  w takim razie rozumiem, ze dotychczas przyjete mangi/anime w ramach tzw. plynnej granicy rowniez zostana oznaczone wyroznikiem "+18”?
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  C.Serafin 15.02.2011 14:33
  Pomysł z rozszerzeniem bazy danych o tytuły „różowe” (czemu podoba mi się to określenie?), oraz specjalnymi warunkami na których są publikowane wygląda na całkiem dobry i przemyślany. Osobiście sugerowałbym tylko rozszerzenie tytułów niemile widzianych o ero­‑guro, no chyba że nikomu z redakcji nie przeszkadzają koszmarki typu Urotsukidōji.

  Mam także jedno pytanie. Co z recenzjami woluminów wydanych w Polsce hentajów? Pytam o to głównie ze względu na Pogodynkę, ale recenzje polskich wydań ze względu na swoją specyfikę już teraz nadają się do recenzowania także hardcorowych tytułów. Macie na to jakiś pomysł, czy ten temat zostaje odłożony do czasu ewentualnego powstania działu poświęconego hentajom, oraz zasad na podstawie których mogłyby być recenzowane?
  Odpowiedz
 • Avatar
  616 15.02.2011 09:12
  Dzięki temu, jak widzę, wszystkie te moje Violence Jackowe ogryzki zostaną zaakceptowane w końcu.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  Paweł 15.02.2011 00:24
  Widzę, że recenzja KnJ została przywrócona, a sprawdziłem z ciekawości, bo w sumie o jej usunięciu dowiedziałem się z forum…

  Jak dla mnie pomysł eksperymentalny jak najbardziej na miejscu – krótka i surowa informacja, w przypadku której nie ma mowy o żadnej niechcianej czy nachalnej promocji danych tytułów, a jedynie zaznaczenie ich istnienia… Zobaczymy tylko jak bedą prezentowały się komentarze…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz