Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Dlaczego nie będzie zajawek

Avellana - 2.01.2024

Zajawki na naszym blogu pojawiają się od sezonu jesiennego 2014 r. Przez ten czas opublikowaliśmy 3200 wpisów! Nie da się jednak ukryć, że przez ten czas zmieniły się świat, internet, a co najważniejsze, nasza ekipa. Już od jakiegoś czasu coraz trudniej jest nam „opisać” cały sezon – często musimy pominąć część tytułów. Co gorsza, praktycznie zawsze zdarzają się obsuwy czasowe wynikające tak po ludzku z tego, że osoba odpowiedzialna za zajawkę pada na pysk z powodu nadmiaru pracy lub obowiązków domowych. „Zakulisowo” widzę i wiem, że te problemy narastają stopniowo, a w dodatku wykrusza się nam więcej osób niż przybywa. Ci, którzy pozostali, starają się jak mogą, ale mam świadomość, że oferujemy treści w coraz mniej popularnej statycznej formie pisanej, w dodatku niekompletne i często spóźnione w stosunku do tego, czego oczekiwaliby Czytelnicy.

Czy są jeszcze osoby zainteresowane czytaniem zajawek? Oczywiście! Wiem o tym doskonale, acz ogólny spadek statystyk jest naturalny i nieubłagany. Czy moglibyśmy to pociągnąć jeszcze trochę? Pewnie tak, ale zamiast zaciskać zęby i łatać coraz większe dziury, lepiej jest zejść ze sceny, dopóki można to zrobić z gracją i godnością. Czy zajawki wrócą, jeśli sytuacja, że tak powiem, kadrowa, ulegnie zmianie? Jestem otwarta na ten pomysł, ale szczerze mówiąc, w cuda (szczególnie wymagające długotrwałej, systematycznej pracy, a nie chwilowego zrywu) nie wierzę.

Zapowiedzi sezonu nadal będą publikowane. To zupełnie co innego i nie zamierzamy z tego na razie rezygnować!

Ogromnie dziękuję wszystkim – obecnym i przeszłym autorom zajawek oraz Czytelnikom – za poświęcony nam czas i zainteresowanie.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Saber 5.01.2024 10:03
  Szkoda, bo bardzo lubiłam je czytać! Bardzo pomocne były dla mnie opisy początkowych odcinków wraz z kadrami, gdy nie byłam pewna czy faktycznie ciągnie mnie do jakiejś serii. Ale jak najbardziej rozumiem decyzję i nie dizwię się.

  Jeśli decyzja uległaby zmianie, mogę z chęcią zaoferować swoją pomoc w tworzeniu zajawek. :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  chi4ko 5.01.2024 09:55
  Wielka szkoda. Tanuk ma najlepsze zajawki.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Kurubuntu 4.01.2024 18:13
  Racjonalna decyzja, choć przykra. Osobiście to szkoda mi tych zajawek, lubiłem tam zaglądać. Ale ważniejsza jest strona jako taka, bo jak nie WY to kto?

  Swoją drogą rozumiem, że blog jako taki nadal będzie wisiał w Internetach?
  Odpowiedz
 • Avatar
  San-san 4.01.2024 11:09
  Dziękuję wszystkim zaangażowanym w treści tanukowe! Bardzo lubię zarówno tę społeczność, jak i samą stronę – źródło recenzji, informacji, nowości. Mam nadzieję, że jako taka będzie działać jeszcze długo <3
  Odpowiedz
 • Avatar
  Nick Temat Treść 4.01.2024 10:39
  Szkoda, bo lubiłem je czytać. Czasami trafiałem na serię, która z opisu nie wzbudziła mojego zainteresowania, ale dzięki zajawkom poczułem się zachęcony do jej obejrzenia. W każdym razie, dziękuję za lata pracy!
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Rinsey 3.01.2024 22:05
  :(
  Bardzo przykro mi to czytać. Zajawki na Tanuku czytałam zawsze i bardzo ceniłam zarówno teksty, jak i opinie, wielokrotnie różne od moich. Ale rozumiem doskonale, wszelkie dodatkowe inicjatywy w życiu niełatwo jest prowadzić, a wam udało się prowadzić Zajawki przez 10 lat! Bardzo dziękuję wam wszystkim za te wszystkie teksty i robienie wszystkiego, aby pojawiały się one tak szybko (chociaż wciąż z przyjemnością bym czytała wasze Zajawki, wasze wybrane serie i bez żadnego limitu czasowego ^^).
  Odpowiedz
 • Avatar
  Windir 2.01.2024 22:01
  Zapowiedzi sezonu nadal będą publikowane

  Kamień z serca! Szczerze to zajawek nie śledziłem i na na podstawie samych zapowiedzi sezonu robię zawsze ostrą selekcję, której się trzymam.

  Jak najbardziej doceniam pracę tych którzy to robili! Przez kilka tygodni na czas publikować tekst ze screenami. Ja na to jestem za leniwy :(
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz