Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Otaku.pl

News

Nowości od Studia JG, Waneko i J.P.Fantastica

moshi_moshi - 16.01.2021

Oto garść nowości, zapowiedzianych przez polskich wydawców. Zaczniemy od wydawnictwa Waneko, które dzisiaj na Facebooku ogłosiło wydanie Kakuriyo no Yadomeshi: Ayakashi Oyado ni Yomeiri Shimasu (roboczy tytuł Pensjonat w zaświatach). Niektórzy mogą kojarzyć anime z 2018 roku. To sympatyczna opowieść, która liczy obecnie 6 tomów i nadal jest publikowana. Pierwszy tom ma ukazać się w marcu i będzie kosztował 22,99 zł – czytelnicy mogą liczyć na powiększony format i obwolutę.

Dziadek Aoi niedawno zmarł. Poza pieniędzmi na studia i garścią pamiątek dziewczyna odziedziczyła po nim coś jeszcze: moc, która pozwala jej widzieć demony. Nie raz zdarzało jej się dokarmiać zbłąkanych przybyszów z innego świata. Nie spodziewała się jednak, że poczęstowanie lunchem pewnego głodnego demona wywróci jej życie do góry nogami. Zostaje porwana przez Pana Niebiańskiej Gospody. Dowiaduje się, że ma go poślubić, by spłacić dług dziadka. Chcąc znaleźć wyjście z tej beznadziejnej sytuacji, Aoi postanawia odpracować dług w Niebiańskiej Gospodzie. Nie wie jeszcze, co ją tam czeka.…

opis fabuły ze strony wydawcy


Tymczasem wydawnictwo J.P.Fantastica postanowiło uszczęśliwić fanów cyklu Dragon Ball. Co prawda, na razie nie ma żadnych szczegółów, ale wszyscy miłośnicy twórczości Akiry Toriyamy mogą już robić miejsce na półce, żeby pomieścić Dragon Ball Full Color. A trochę miejsca będzie potrzebne, ponieważ JPF ma zamiar wydać mangę w formacie A5 w miękkiej lub twardej oprawie do wyboru!


Ostatnia zapowiedź to nowość od Studia JG. Kusuriya no Hitorigoto, autorstwa Natsu Hyuugi, na tę chwilę liczy siedem tomów. Manga będzie mieć premierę w maju, ale przedpremierowo trafi do czytelników w kwietniu. Podobnie jak nowość JPF­‑u, będzie ona dostępna w wersji w miękkiej i twardej oprawie, do wyboru.

Maomao, ambitna młoda zielarka, zostaje porwana i trafia do haremu cesarza jako służąca. Aby nie pogarszać sytuacji, w której się znalazła, zataja swoje umiejętności, a nawet fakt, że potrafi czytać i pisać. Tymczasem nowo narodzone dzieci władcy umierają na skutek tajemniczej klątwy. Zielarka szybko orientuje się, że to nie magia, ale trucizna jest przyczyną śmierci niemowląt. Decyduje się ostrzec księżniczki, podrzucając do ich komnat wiadomość o powodach niezwykłej choroby ich dzieci. Dziewczyna nie przypuszcza nawet, jak bardzo ta decyzja zaważy na jej losie. Tym bardziej, że znalazła się w miejscu, w którym nikt nie może czuć się bezpieczny…

opis fabuły ze strony wydawcy

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Marta001 17.01.2021 10:37
  Naprawdę ciekawie!
  Pamiętam, że kiedyś natrafiłam na kilka rozdziałów Kusuriya no Hitorigoto – jest super! Więc z chęcią bym przeczytała i pewnie sobie zamówię!
  Dragon Ball Full Color wiadomo, że super bo wiadomo, że masa czytelników z chęcią kupi to wydanie.
  O tym „Pensjonacie…” pierwsze słyszę, ale w sumie z ciekawości mogłabym zerknąć na serial ;)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz