Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Zapraszamy na Discord!

News

Filmowy Slam Dunk

ukloim - 7.01.2021

Takehiko Inoue, autor popularnej sportowej mangi Slam Dunk, na Twitterze podzielił się informacją, że seria doczeka się filmu kinowego. Za produkcję, podobnie jak przy poprzednich animowanych odsłonach, odpowiadać będzie Toei Animation.

Komiks ukazywał się nakładem wydawnictwa Shueisha w latach 1990­‑1996 i liczy 31 tomów. Animowana adaptacja emitowana była od 1993 do 1996 roku i doczekała się kontynuacji w postaci czterech filmów.

Szkolny rozrabiaka Sakuragi Hanamichi zakochuje się w dziewczynie będącej fanką koszykówki. Żeby zdobyć jej względy, zapisuje się do szkolnej drużyny w przekonaniu, że dzięki naturalnej sile, sprawności i pewności siebie błyskawicznie zostanie gwiazdą. Na parkiecie okazuje się jednak, że sam talent bez umiejętności niewiele znaczy, a przed Sakuragim mnóstwo pracy. Początkowo zniechęcony, mimo wszystko postanawia nie rezygnować, w czym pomagają mu naturalna chęć rywalizacji i wrodzony upór.

Opis autorstwa Sezonowego.

Komentarze

  • Dodaj komentarz
  • Avatar
    Bez zalogowania 9.01.2021 03:28
    Serię polubiłam, choć bywała toporna i naiwna. Mam jednak nadzieję, że w wersji kinowej nie wygładzą za bardzo postaci i ich charakterów.
    Odpowiedz
  • Dodaj komentarz