Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Komikslandia

News

Ekranizacja Chainsaw Man

KagamiOneeSama - 15.12.2020

Studio MAPPA, lubi i umie w trudne i niecodzienne tytuły (Dorohedoro). Nie inaczej będzie tym razem, bowiem studio położyło łapki na kolejnym ryzykownym tytule, a mowa o Chainsaw Man od Tatsukiego Fujimoto.

Manga opowiada o Denjim, którego największym marzeniem jest spokojny żywot z ukochaną kobietą u boku. Niestety na przeszkodzie stoi mu bieda i ogromne długi. Brak pieniędzy sprawia, iż w akcie desperacji zadaje się z yakuzą, która zmusza go do polowania na demony. W walce pomaga mu jego pies­‑demon Pochita, którego używa jako broni. Gdy pewnego dnia yakuza uznaje, iż Denji przestał być dla niej użyteczny, chłopak zostaje zamordowany. W wyniku dziwnego zbiegu okoliczności Pochita łączy się z martwym ciałem swojego pana użyczając mu mocy. Odtąd mężczyzna może zmieniać części swojego ciała w piły łańcuchowe, co ułatwia mu szybkie i brutalne pozbywanie się wrogów. Dzięki nowym umiejętnościom chłopak dostaje pracę w Biurze Bezpieczeństwa Publicznego, które profesjonalnie zajmuje się polowaniem na demony. Tym samym Denji zdobywa środki, by stawić czoła przeciwnościom, które oddalają go od jego marzeń, czyniąc go Chainsaw Manem.

Pierwowzór anime zadebiutował na łamach Weekly Shounen Jump w grudniu 2018 roku i w styczniu przyszłego roku wydany zostanie jego 10 tom, kończący pierwszą część mangi. Kontynuacja będzie publikowana w aplikacji Shounen Jump+.

Od października tego roku nakładem wydawnictwa Waneko ukazuje się polskie wydanie tytułu.

Na więcej szczegółów o ekranizacji przyjdzie nam poczekać do przyszłego weekendu, kiedy to będzie mieć miejsce Jump Festa '21.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Meliona 16.12.2020 15:34
  „W wyniku dziwnego zbiegu okoliczności Pochita łączy się z martwym ciałem swojego pana użyczając mu mocy.”
  Jakiego znowu zbiegu okoliczności, Pochita uratował Denjiemu życie.

  „w styczniu przyszłego roku wydany zostanie jego 10 tom, kończący pierwszą część mangi”
  W styczniu owszem, wyjdzie 10 tom, ale nie będzie on ostatnim. Ostatni będzie 11. i wyjdzie on chyba w marcu, ale nie pamiętam dokładnie.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 16.12.2020 11:27
  Ekranizacja Chainsaw Man
  W ogóle nawet nie wiedziałem, że Waneko to wydaje… chyba przestałem śledzić na bieżąco nowości w rodzimym kraju. :D Ktoś obeznany powie czy warto czekać? Tzn. czy manga faktycznie dobra tak samo jak popularna?
  Odpowiedz
 • Avatar
  SJZ 16.12.2020 08:00
  Niech się biorą za drugi sezon Dorohedoro, kurde faja!
  Odpowiedz
 • Avatar
  vries 16.12.2020 00:18
  Cały czas mam obawy, że znów będą postaci w 3d. Mappo, nie idź tą drogą!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz