Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yatta.pl

News

Anime dekady - shounen i Precure: wyniki

Avellana - 22.11.2020

W tym miesiącu udało nam się pozyskać odpowiedzi 143 respondentów – 141 na pytanie pierwsze oraz 45 na pytanie drugie. Zwycięzca pierwszej kategorii dosłownie zdeklasował konkurencję, w drugiej natomiast trzeba brać pod uwagę pewną przypadkowość wynikającą z niewielkiej liczby głosów.

 1. Boku no Hero Academia – 58,2% głosów
 2. Kimetsu no Yaiba – 34%
 3. Magi – 20,6%
 4. Fairy Tail – 19,9%
 5. Shokugeki no Souma – 19,1%
 6. En’en no Shouboutai – 17%
 7. Beelzebub – 12,1%
 8. Ao no Exorcist – 10,6%
 9. Nanatsu no Taizai – 9,9%
 10. Black Clover – 6,4%

 1. Heartcatch Precure / Go! Princess Precure – 31,1% głosów
 2. Hugtto! Precure – 20%
 3. Kira Kira Precure à la Mode – 17,8%
 4. Smile Precure! – 15,6%
 5. DokiDoki! Precure / Star Twinkle Precure – 13,3%
 6. Suite Precure – 11,1%
 7. Mahou Tsukai Precure! – 8,9%
 8. Happiness Charge Precure! – 2,2%

Dziękujemy wszystkim za udział w ankiecie!

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  MrParumiV18 23.11.2020 22:16
  Anime dekady - shounen i Precure: wyniki ankiety
  Zabójca na drugim?! :D No ja rozumiem, że to dobry tytuł biorąc pod uwagę całość i wszystkie aspekty, ale bez przesady. Stwierdziłbym, że wyszedł z tego ranking popularności…. hmmm… ale stop, tam jest Magi, więc takie podejście raczej odpada. To chyba definitywnie odpowiada na pytanie, że trzeba po prostu sypnąć groszem, doszlifować serię pod względem wizualnym lub zrobić jeden epizod na kosmicznym poziomie i ludzkość kupiona. ;)
  Bardzo smuci niskie miejsce świetnych Strażaków i bardzo sympatycznej Koniczyny, reszta do przewidzenia. Drugiej kategorii nie komentuję, ponieważ nie brałem w niej udziału.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Orzi 22.11.2020 20:14
  Pewna przypadkowość
  No nie powiedziałbym, że wyniki są przypadkowe. Wręcz przeciwnie, bardzo dobrze oddają opinie jakie krążą w fandomach Precure. Heartcatch i Go Princess zazwyczaj są wymieniane jako dwie najlepsze serie, a i Hugtto jest bardzo cenione przez widzów za dojrzałe tematy jakie porusza i ambicję (na reddicie r/anime zostało wręcz uznane oryginalnym anime roku). KiraKira jest wyżej niż by na to wskazywały powszechne opinie, ale to jest specyficzne dla tanukowych widzów Precure, że bardzo lubią ten sezon :) . Smile także jest generalnie bardzo lubiane za lekki, komediowy klimat, a dolne miejsca są w fandomie kontrowersyjne. Także wyniki ankiety pokrywają się z moimi obserwacjami o wiele bardziej, niż bym się tego spodziewał ;) .

  Co zaś do shounenów nie jestem fanem BNHA, ale to było do przewidzenia, że zajmie pierwsze miejsce. Podobnie KnY które było śliczne i bije rekordy popularności w Japonii i na świecie. Co mnie dziwi to trzecie miejsce dla Magi. To jest zaiste świetny battle shonen, ale nie powiedziałbym, że aż tak popularny. Smuci mnie tylko Black Clover na ostatnim miejscu, bo to jedna z najprzyjemniejszych serii w gatunku, ale niestety ma poszlakowaną opinię w fandomie przez brak oryginalności i aktora głosowego Asty.
  Odpowiedz
 • Avatar
  ZSRRKnight 22.11.2020 17:17
  No, wyniki dość przewidywalne. Trochę mnie dziwi drugie miejsce Kimetsu no Yaiba – o ile na przykład na MAL­‑u ta bajka faktycznie jest przehajpowana, tak tu, na Tanuki, raczej miała chłodniejsze, bardziej wyważone przyjęcie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz