Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yatta.pl

News

Anime dekady - kryminał, sensacja, mystery

Avellana - 11.10.2020

Ponownie jedna kategoria, w sam raz na jesień. Jak widać, wrzuciliśmy do worka trzy gatunki, pozornie rozłączne, w praktyce najczęściej się przeplatające (szczególnie w anime). Zapraszamy do głosowania!

>>TU JEST ANKIETA<<

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Mystery 17.10.2020 12:39
  Najlepszy mystery to Ergo Proxy ale AD 2006
  Z ostatnich lat nic.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Saber 12.10.2020 07:10
  Jak dla mnie bezkonkurencyjnie wygrywa Shiki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Ancietejka 11.10.2020 22:03
  Bardzo mocna kategoria. Miałam trudności z wyborem, ale w końcu głos poszedł na Shiki, Miasto beze mnie i ACCA. Gdybym mogła wytypować więcej, byłoby to jeszcze Banana Fish i Durarara!!
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Lina 11.10.2020 21:47
  Kryminalny jest brak kryminałów, zagadkowy jest brak zagadek, sensacyjny jest brak sensacji – takich typowych bez żadnych udziwnień, supermocy, sci­‑fi głupot itd.

  Chyba najbliższe tego wszystkiego (pomijając kategorię sensacja) przez ostatnią dekadę były Danganronpa, Gyakuten Saiban i być może Layton Mystery Tanteisha, Gosick, Hyouka, Sakurako­‑san lub Happy Sugar Life. Problem w tym, że to bardzo mało i na dodatek w przypadku dwóch pierwszych lepiej obejrzeć lets playa/zagrać, a reszta raczej skupia się na innych aspektach. Co ciekawe żadnego z tych tytułów nie ma na liście.
  Czy naprawdę tak trudno jest Japońcom napisać po prostu kryminał? Taki jak Umineko tylko bez wiedźmowego chłamu.
  Czy naprawdę przekracza ich wyobrażenie, że ktoś może kogoś zabić? Nie przy porachunkach gangów, nie w walce z systemem, nie w magicznym świecie, nie z powodu prania mózgu przez jakąś sektę, nie w sci­‑fi otoczce w odległej przyszłości, nie w walce wielkich robotów, nie dlatego że kogoś potrąci przypadkowo Truck­‑kun lub rykoszet promienia miecza świetlnego czy ktoś wpiszę czyjeś imię w magicznym zeszycie, pamiętniku, smsie lub innym twitterze tylko tak po prostu, ewentualnie z jakiegoś przyziemnego powodu typu: pieniądze, miłość, zemsta.
  Odpowiedz
 • Avatar
  ZSRRKnight 11.10.2020 20:25
  Z tego wszystkiego widziałem tylko Durarara i Erased i zagłosowałem na to pierwsze. Drugiego takiego jak Ryohgo Narita ze świecą szukać, więc trzeba to doceniać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  MrParumiV18 11.10.2020 20:22
  Anime dekady - kryminał, sensacja, mystery
  Jako, że ja również (jak użytkownik poniżej) nie przepadam za tymi gatunkami, a raczej nie sięgam po serie z nimi jakimiś garściami to nie mogłem sobie odmówić zagłosowania na Zankyou no Terror. Genialna i zarazem krótka, ale treściwa opowieść z fantastycznym przesłaniem oraz perfekcyjną muzyką. Oglądałem to 6 lat temu i dalej mam w pamięci. Serdecznie polecam tym którzy nie mieli okazji poznać, a tym którzy już widzieli obejrzeć ten materiał: [link] Jak ktoś lubi ASMVki to poczuje się jak w niebie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  weiter 11.10.2020 20:19
  A dałem erased, bo decyzja kayo to najgorszy możliwy kryminał :D
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  skrytyfankamena 11.10.2020 19:33
  Nie moje ulubione gatunki, ale dwie serie szczególnie mi się podobały.

  Zankyou no Terror trzymało mnie za pysk przez cały czas. Niesamowity thriller i dramat zarazem. Coś wyjątkowego jak na anime.

  Z kolei pierwsza seria Psycho Pass to już klasyk, również mocne fabularnie, świetne założenia świata przedstawionego i ta oprawa.

  Małe wyróżnienie dla Tokyo Ghoula, tylko dwóch pierwszych sezonów.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz