Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Kolejne nowości od Wydawnictwa Studio JG

IKa - 8.08.2020

Idąc za ciosem, Wydawnictwo Studio JG zapowiedziało kolejne trzy serie, które także zostaną wydane jesienią.

Pierwszy z tytułów to Beastars Paru Itagaki, z którym to niektórzy mieli już okazję zapoznać się w postaci niedawno emitowanego anime.

W świecie człekokształtnych zwierząt mięsożercy i roślinożercy tworzą jedno społeczeństwo. Niegdyś naturalni wrogowie, dziś żyją na pokojowej stopie, chronieni przez wspólnie ustanowione prawo. W liceum Cherryton dni płyną utartym rytmem, a uczniowie najróżniejszych gatunków zmagają się z typowymi problemami wieku dojrzewania. Jednak wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy na terenie szkoły dochodzi do straszliwej zbrodni. Jeden z członków koła teatralnego zostaje zamordowany, a wszystko wskazuje na to, że zabójcą mógł być któryś z uczniów – drapieżników. Podejrzenie pada na innego członka klubu, małomównego, stroniącego od towarzystwa wilka Legoshiego. Czy to możliwe, żeby morderca był tak blisko?

Pierwszy tom w formacie A5 ukaże się w listopadzie w cenie 26,99 zł.


Drugim z zapowiadanych tytułów jest czternastotomowa manga Go­‑Toubun no Hanayome Negi Haruby, która także niedawno doczekała się własnej serii anime. Również ten tytuł ukaże się w listopadzie (format B5) – cena za tomik to 22,90 zł.

Jeśli na studiach przyszło Wam kiedyś zajadać się makaronem z mięsem bez mięsa lub określać kanapkę z serem i keczupem mianem dwudaniowego obiadu, nie będzie Wam obca sytuacja licealisty Futaro Uesugiego. Jako że jego rodzina tonie w długach, chłopak stara się jak może, aby mieć jak najlepsze oceny i desperacko szuka sposobu na zarobek. Niespodziewanie los się do niego uśmiecha – na horyzoncie pojawia się praca korepetytora za naprawdę duże pieniądze. Szybko jednak okazuje się, że ma uczyć nie jedną, ale aż pięć dziewczyn. Jego nowe podopieczne są bowiem… pięcioraczkami! Mało tego, wszystkie chodzą do jego szkoły, są niesamowicie piękne, a przy tym prezentują wachlarz skrajnych charakterów. Nie mówiąc już o tym, że nauka jest ostatnią rzeczą, na jaką mają ochotę. Czy to karkołomne wyzwanie ma szansę zakończyć się sukcesem? A może przyniesie zgoła inne zakończenie…?


Ostatnią z zapowiadanych pozycji jest trzytomowa manga Jumyou wo Kaitotte Moratta. Ichinen ni Tsuki, Ichimanen de Sugaru Miaki i Shouichi Taguchi. Ta pozycja ukaże się wcześniej, bo już w październiku, w cenie 26,99 zł, w formacie A5

W dzieciństwie Kusunoki i Himeno marzyli o sławie i pieniądzach – nie mieli wątpliwości, że czeka na nich świetlana przyszłość. Obiecali sobie wtedy, że jeśli za dziesięć lat żadne z nich nie znajdzie drugiej połówki, wezmą ze sobą ślub. Lata mijały, ich drogi rozeszły się, a dwudziestoletni Kusunoki nie mógł bardziej oddalić się od realizacji ambitnych planów z dzieciństwa. Pozbawiony perspektyw, pieniędzy i chęci do działania, postanawia sprzedać część swoich rzeczy, aby móc przeżyć kolejne dni. W antykwariacie napotyka na starszego mężczyznę, który widząc jego trudne położenie, opowiada mu o pewnym sklepie, w którym można sprzedać długość swojego życia, czas lub zdrowie. Mimo początkowego sceptycyzmu, wiedziony ciekawością Kusunoki udaje się we wskazane miejsce i dokonuje niezwykłej transakcji…

(opisy fabuł ze strony wydawcy)

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Tetsunoko 10.08.2020 10:45
  A co z innymi wydawnictwami?
  Ja może nie do końca w temacie newsa, ale… Tyle ostatnio zapowiedzi wyszło u innych wydawnictw np. Waneko czy Dango, a u Was cisza i w zasadzie od jakiegoś czasu piszecie tylko o nowościach ze studia JG. Z czego wynika ta sytuacja? Nie ukrywam, wygląda to nieco dziwnie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  Shirokami 9.08.2020 22:05
  ratunku
  mój portfel stoi na dachu i grozi że skoczy. O wszystko obwiniam jg. W tym roku rozkręcili się, a tu jeszcze 2 tytuły dla mnie. Dzieki ci JG za ten rok.
  PS. zna ktoś jakąs dobrą poradnie dla portfeli z depresją xD
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 9.08.2020 19:42
  Kolejne nowości od Wydawnictwa Studio JG
  Pierwszy tytuł u mnie odpada. Widziałem pierwsze odcinki serii tv i nie przypadła mi do gustu. Idąc dalej pięcioraczki brałbym w ciemno, gdyby nie zakończenie które ponoć strasznie słabe i co najważniejsze, nie takie jakbym chciał. Ostatni tytuł wezmę na 100%. Od dawana chciałem to przeczytać, ale nigdy nie miałem okazji, a teraz się ona nadarzy. Zapowiedzi ogólnie na wysokim poziomie, a mangi na pewno znajdą swoich fanów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Sharimsejn 9.08.2020 17:05
  Nie zaglądam często. To są mangi jak rozumiem? Ostatni tytuł brzmi ciekawie ale ten pierwszy kojarzy mi się z furries, tfu xd
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz