Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Forum Kotatsu

News

Anime w uniwersum Cyberpunk od studia Trigger

ukloim - 27.06.2020

Studio CD Projekt Red ogłosiło, że we współpracy z Netfliksem i studiem Trigger wyprodukuje 10­‑odcinkowy serial animowany w uniwersum Cyberpunk 2077, którego tytuł brzmieć będzie Cyberpunk: Edgerunners. Anime opowie historię niezwiązaną z fabułą nadchodzącej gry.

Na fotelu reżysera zasiądzie Hiroyuki Imaishi, asystować będzie mu Masahiko Ootsuka, postaci zaprojektują You Yoshinari i Yuuto Kaneko, scenariuszem zajmie się Yoshiki Usa, a muzykę skomponuje Akira Yamaoka, znany przede wszystkim jako autor ścieżki dźwiękowej do serii Silent Hill.

Premiera w 2022 roku.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Maxromem 30.06.2020 15:23
  Słabo, Trigger to same niewypały, które (czasami) ratuje tylko animacja. Imaishi też już od 10 lat nic dobrego nie wyreżyserował, więc nie ekscytuje mnie ten news w ogóle – wręcz przeciwnie
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Nick 27.06.2020 19:38
  Fajnie, że REDzi skumali się z Triggerem, a studio zaangażowało przecież Imaishiego i Yoshinariego, co znaczy, że podejdą do roboty rzetelnie i możemy liczyć na dobrą rozrywkę.
  Skumali się też z Netflixem, który ma chęć ugryźć cegiełkę z Cyberpunka. Chciwe dranie xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  blob 27.06.2020 18:33
  To że to akurat w rękach studia Trigger daje nadzieję że będzie to coś fajnego. Poza tym może i pod publikę, ale wydaje się że twórcy podchodzą do tego entuzjastycznie bo gatunek cyberpunk to ich młodość (w końcu w Japonii był on dosyć popularny).
  Odpowiedz
 • Avatar
  skrytyfankamena 27.06.2020 13:23
  No zobaczymy co z tego wyjdzie, ale generalnie nie lubię serii anime bazujących na zachodnich markach.

  Poza tym Trigger. Niby uwielbiam te studio za dorobek, ale już ten beznadziejny pokaz slajdów o nazwie Promare mocno podważył mój podjar ich aktualnym dorobkiem.

  Niemniej jednak, przez powiązanie z polskim studiem na pewno sprawdzę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  MrParumiV18 27.06.2020 09:57
  Cyberpunk 2077 od CD Projekt Red jako Anime
  Również jestem jednym z tych co grą się kompletnie nie interesuje. Nie moje klimaty po prostu, ale cieszy mnie, że polskie studio growe ma taką renomę i oby im ta produkcja wyszła dla dobra nas wszystkich. Natomiast co do wersji animowanej to jestem zaciekawiony i z miłą chęcią zerknę jak już wyjdzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Gutosaw 27.06.2020 08:16
  Meh Trigger
  Mam nadzieję, że fabułę dostarczy im CDP, bo inaczej to może zdecydowanie nie utrzymać poziomu gry. Graficznie wydaje się, że studio pasuje do takiego wszechobecnego kiczu, który panuje w tym mieście.
  Chociaż ja mógłbym przyjąć też maksymalny absurd w stylu Inferno Copa. Ale czy Night City zasłużyło na takiego bohatera?
  Odpowiedz
 • Avatar
  imspidermannomore 27.06.2020 06:14
  fajnie
  gierka mnie nie interesuje ale bajeczką od Triggera nie pogardzę
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz