Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yatta.pl

News

Anime dekady - science-fiction i Gundamy

Avellana - 6.06.2020

Wracamy do rutyny, czyli w ankiecie znalazła się jedna kategoria główna oraz jedna dodatkowa, która nie ogranicza się do ubiegłej dekady.

Podczas układania listy z kategorii science­‑fiction i cyberpunku musieliśmy spojrzeć w oczy brutalnej prawdzie. 1) Serii z tych kategorii jest na lekarstwo, jeśli odliczyć te przynależące do prastarych i ogromnych cyklów. 2) Część z nich (jak Psycho­‑Pass) lepiej pasuje do innych kategorii. 3) A w ogóle to i tak mało kto to ogląda i nawet serie sprzed kilku lat mają ocen czytelników jak na lekarstwo… Niemniej, stosując dotychczasowe kryteria (wysokość ocen, liczba ocen – czyli popularność, dodatkowe zabiegi magiczne) stworzyliśmy jakąś listę i zapraszamy do zabawy.

W drugim pytaniu zasięgamy Waszej opinii na temat cyklu Gundam. Jako że samych serii telewizyjnych jest tam zbyt wiele na ankietę, postanowiliśmy porównać popularność poszczególnych „linii czasowych” tego rozbudowanego uniwersum. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że nazwy niekoniecznie muszą coś mówić mniej zagorzałym fanom, w nawiasie uwzględniłam najważniejsze serie powiązane z daną linią. Jako że przygotowywałam to, opierając się na źródłach zewnętrznych, mam nadzieję, że udało mi się uniknąć poważniejszych błędów.

Zapraszamy do głosowania – ankieta będzie otwarta przez plus minus tydzień (z poprawką na to, kiedy będę miała czas ją zamknąć i opracować wyniki).

>>TU JEST ANKIETA<<

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  vries 9.06.2020 12:34
  Ugh… ale słabo w tej dekadzie z SF. Głosowałem na Sidonię (w sumie bardziej pasowało by mi to w „najlepszy harem”). Z mechowych fajne było też Planet With, ale to podobnie jak Star Driver ma mało SF w SF. Parasite mógł być fajny, ale dubstep mnie zniszczył i nie skończyłem (jedyne anime porzucone ze względu na oprawę dźwiękową).

  Jak Gundum, to tylko UC.
  Odpowiedz
 • Avatar
  skrytyfankamena 8.06.2020 16:50
  Odpowiedź może być tylko jedna – Parasaito.
  Odpowiedz
 • Avatar
  MrParumiV18 6.06.2020 21:40
  Anime dekady - science-fiction i Gundamy
  Tego Star Drivera to ja pierwsze widzę, ale zaciekawił mnie ten tytuł, więc pewnie w wolnej chwili zerknę. Co do serii to oczywiście w moim przypadku wybór padł na Steins;Gate.

  Co do drugiej kategorii to aż mnie dziwi, ale nic nie widziałem, więc nie głosuję.
  Odpowiedz
 • Avatar
  imspidermannomore 6.06.2020 20:22
  kisiu kisiu
  Cieszę się że w zestawieniu nie zabrakło Rycerzów Sidonii
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  BlaXk Magic Mushroom 6.06.2020 13:24
  Ginga bishounen!
  Pamięta jeszcze ktoś Star Drivera? Pewnie nie zdobędzie zbyt wielu głosów, ale jak dla mnie wygrywa w tym zestawieniu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz