Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

News

Jojo's Bizzare Adventure od J.P.Fantastica

IKa - 13.12.2019

Wydawnictwo J.P. Fantastica sprawiło niespodziankę swoim czytelnikom i zapowiedziało wydanie długo oczekiwanego przez fanów Jojo's Bizzare Adventure Hirohiko Arakiego.

Manga zostanie wydana w formacie A5 2w1, w miękkiej lub twardej oprawie. W tej chwili Wydawnictwo przewiduje wydanie 17 woluminów zawierających części 1­‑3.

Całość rozpoczyna od serii Phantom Blood, rozgrywającej się w dziewiętnastowiecznej Anglii. George Joestar adoptuje syna człowieka, który w przeszłości ponoć uratował mu życie, chcąc, by stał się przyjacielem i wsparciem dla jego własnego potomka. Jednakże młody Dio Brando pomimo sympatycznej aparycji jest skończonym draniem i pragnie jedynie władzy i pieniędzy. A te są tuż obok, wystarczyłoby jedynie przejąć majątek Joestarów, wykorzystując naiwność ojczyma i pozbywając się przybranego brata. To jednak nie jest takie łatwe, zaś Jonathan „JoJo” Joestar rywalizuje przez lata z Dio i wyrasta na dzielnego i wykształconego młodego mężczyznę. Sytuację zmienia dopiero ciężka choroba George'a i odkrycie przez Dio dziwacznego mechanizmu w starożytnej kamiennej masce, wbijającego ostrza w głowę jej właściciela. Nie wie jednak, że kryje ona przerażający sekret i jej ofiary nie giną, lecz zmieniają się w wampiry. Nie zdając sobie z tego sprawy, postanawia ją wykorzystać do własnych celów, czego skutkiem będzie kolejna już tragedia w rodzinie Joestarów zakończona walką na śmierć i życie, niestety nierozwiązującą sprawy do końca. Lecz Jonathan nie pozostaje sam: pomoc oferuje mu ekscentryczny dżentelmen, William Antonio Zeppeli, uczący go używania nadnaturalnej mocy hamon, pozwalającej na nawiązanie walki nawet z najpotężniejszym przeciwnikiem.

fragment recenzji autorstwa C.Serafina

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  MrParumiV18 28.12.2019 01:04
  Jojo's Bizzare Adventure od J.P.Fantastica
  Cieszę się razem z fanami serii, pomimo iż tytuł nie dla mnie i na pewno nie będę kupował. Informacja zapewne dla nich zacna, ale miejmy tylko nadzieję, że nie będzie to gwóźdź do trumny dla wydawnictwa. Mimo wszystko ma to ponad 100 tomów, dalej jest ongoing i jeden tom za 50 zyla co po skrupulatnych obliczeniach daje do zrozumienia, że nie każdy sobie może na to pozwolić, więc jeśli się nie sprzeda to albo papa JPF, albo papa JoJo (dalsza część) w Polsce.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Yuki69 17.12.2019 11:51
  Cena
  Twarda oprawa 54,60
  Miękka oprawa 44,10
  Odpowiedz
 • Avatar
  C.Serafin 14.12.2019 18:15
  Rewelacyjna wiadomość, której nikt się nie spodziewał, ale…

  JoJo's Bizarre Adventure ma na ten moment 126 tomów. A kolejne są w drodze. To trzy razy tyle ile miał Dragon Ball i o wiele więcej niż Bleach lub Naruto. Sam pomysł wydawania tak długiego cyklu to szaleństwo i absurd. Dobrze więc, że wydawnictwo pisze wprost, że początkowo wyda tylko trzy z ośmiu części. A kwestie wydania choćby powstającego obecnie JoJoliona zależą od sprzedaży poprzednich serii.

  Tomy będę więc zbierał na bieżąco i zastanawiam się jedynie, czy zdecydować się na twardą oprawę.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  RzeszOwsianka 14.12.2019 17:54
  I za to kocham JPF – wydają tytuły kultowe acz pewnie niedochodowe, które inne wydawnictwa nie ruszyłyby nawet patykiem :-P
  No i jak reszta – Boże, mój portfel…
  Odpowiedz
 • Avatar
  ZSRRKnight 14.12.2019 08:56
  O, kurde…
  Myślałem, że zostało jeszcze trochę do świąt. Świetna wiadomość. Na pewno kupię, mam tylko nadzieję, że wydadzą w kolorze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  GLASS 14.12.2019 00:54
  what a time to be alive
  Odpowiedz
 • Avatar
  vries 13.12.2019 22:01
  Już to widzę oczami mojej wyobraźni...
  Format A5 kojarzy mi się z Blame!. Tym samym scenariusz szykuje się następująco:
  - O nie! Mój portfel!? Kto zabrał moje pieniądze!?
  - To byłem ja, Dio!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz