Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Manga Bakemonogatari od Studia JG

IKa - 9.02.2019

Studio JG ogłosiło kolejny tytuł, który będzie miał premierę na kwietniowym Pyrkonie. Jest to manga z uniwersum Monogatari – Bakemonogatari, którą z light novel na łamy komiksu, przeniósł znany mangaka Oh!Great.

Potwory naprawdę istnieją. Są wszędzie i nigdzie. Przychodzą nieproszone? Czy może sami je przyciągamy? A może od zawsze żyły właśnie w nas…

Choć Araragi Koyomi to z pozoru zwykły uczeń liceum, w rzeczywistości jego życie dalekie jest od normalności. Świeżo wyleczony z wampiryzmu, wciąż odczuwa skutki uboczne ugryzienia. W dodatku wszystko wskazuje na to, że zaczął przyciągać do siebie ludzi mających problemy nieziemskiej natury. Pewnego dnia po lekcjach ratuje przed upadkiem Hitagi Senjōgaharę, koleżankę z klasy, która potknęła się na schodach. Kiedy łapie ją w swoje ramiona orientuje się, że dziewczyna… nic nie waży! W dodatku zamiast okazać mu wdzięczność, uzbrojona po zęby, w z pozoru niewinne, a jednak ostre akcesoria biurowe, Hitagi atakuje go i szantażuje, aby mieć pewność, że ten nie zdradzi nikomu jej sekretu. Zamiast uciekać w popłochu Araragi postanawia jej pomóc. Wspólnie udają się do opuszczonego budynku, gdzie mieszka tajemniczy człowiek, który lepiej niż ktokolwiek inny zna się na nadnaturalnych przypadłościach…

opis fabuły ze strony wydawcy

Manga będzie ukazywać się co trzy miesiące. U nas zostanie wydana w formacie A5 w dwóch wersjach: zwykłej, która będzie dostępna w ogólnej sprzedaży, i specjalnej (limitowanej do sieci Yatta.pl), wydanej w formie boxów zawierających wyjątkowe dodatki.

Do pierwszego tomu dołączony zostanie booklet i trzy duże karty kolekcjonerskie z bohaterami Bakemonogatari narysowane przez znanych mangaków – Hiro Mashimę (Fairy Tail), Atsushiego Ohkubo (Soul Eater) i Yōsuke Kanedę (Kishuku Gakkou no Juliet).

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  kamil88 10.02.2019 13:30
  Super :)
  Szkoda, że nie LN, ale manga też jest świetna :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz