Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Forum Kotatsu

News

Mirai nominowane do Oscara

ukloim - 25.01.2019

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła tegoroczne nominacje do Oscarów. Wśród produkcji nominowanych do nagrody za najlepszy film animowany znalazło się Mirai, najnowsze dzieło Mamoru Hosody.

Film o nagrodę będzie walczył z następującymi produkcjami: Iniemamocni 2, Ralph Demolka w internecie, Wyspa psów oraz Spider­‑Man Uniwersum.

Wcześniej do Oscara nominowane były jedynie produkcje studia Ghibli: W krainie bogów w 2002 roku, Ruchomy zamek Hauru w 2005 roku, Zrywa się wiatr w 2013 roku, Księżniczka Kaguya w 2014 roku oraz Marnie. Przyjaciółka ze snów w 2015 roku. Statuetkę udało się zdobyć tylko W krainie bogów. Ponadto w 2014 roku Hayao Miyazaki otrzymał Oscara Honorowego za całokształt twórczości.

Mirai już od 1 lutego będzie można oglądać w polskich kinach. Więcej informacji tutaj.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 2
  MrParumiV18 27.01.2019 21:22
  Mirai nominowane do Oscara
  A czy przypadkiem też film Kimi no Na wa nie był nominowany do Oscara? Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale coś mi się wydaje, że oprócz filmów Ghibli to ten od Shinkaia również był. Tak czy siak szykuje się spektakularna przegrana, bo coś mi się wydaje, że wszystko w tej kategorii zgarnie Spider­‑Man Uniwersum, który jest ponoć niezłym sztosiwem. Tak czy siak spoko za samo wyróżnienie. Film na pewno obejrzę i mam nadzieję, że jest dobry. ;)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz