Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Mirai w polskich kinach

ukloim - 1.01.2019

Mirai, najnowszy film w reżyserii Mamoru Hosody, już 1 lutego zawita do polskich kin. Będzie to kolejna w naszym kraju po Wilczych dzieciach sposobność, aby zapoznać się z jego twórczością na wielkim ekranie. Dystrybucją zajmuje się Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Mirai można było już zobaczyć na zeszłorocznej edycji festiwalu Kino Dzieci.

Premiera filmu w Japonii odbyła się 20 lipca 2018 roku. Produkcja nominowana jest do Złotego Globu w kategorii „najlepszy film animowany”.

Rozpieszczonego Kuna czekają wielkie zmiany: w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka, na której koncentruje się uwaga rodziców. Niedługo potem chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję Mirai.

Pojawienie się młodszego rodzeństwa wywraca do góry nogami życie Kuna, który nie kryje swojej zazdrości i wściekłości. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to chłopcu na niezwykłą przygodę, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – wcale nie sprzątała po sobie zabawek oraz swoją nastoletnią siostrę. Dzięki temu powoli uczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych. Mirai to ujmujące anime, udowadniające siłę rodzinnego ciepła i ogromną rolę bliskich relacji, których budowanie wymaga ciągłej pracy nad sobą.

Opis ze strony festiwalu Kino Dzieci.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Rhapsody 1.01.2019 22:42
  Wilcze dzieci w ogóle mi nie leżą, ale na to może się skuszę.
  Pytanie: Wersja z napisami, lektorem czy w dubbingu?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Rulu 1.01.2019 18:29
  Chyba już sobie kupię bilety <3.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz