Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Kawaii Scotland, polski komiks w mangowym stylu od Dranki i Kobiety-Ślimaka

moshi_moshi - 2.11.2016

Kawaii Scotland to polska odpowiedź na japońską mangę. Pełen humoru komiks, na potęgę wykorzystujący shoujowo­‑yaoistyczne schematy, ma ukazać się już w grudniu. Jego autorkami są bardzo zdolne, twórcze, zajedwabiste i w ogóle (a zwłaszcza i w ogóle) polskie artystki, Katarzyna „Dranka” Stasiowska, Ilona „Kobieta­‑Ślimak” Myszkowska (pani od chatolandii.pl) i Janina „Nina” Grzegorzek!

Autorki z właściwym sobie wdziękiem i brakiem poszanowania dla jakiejkolwiek logiki bawią się motywami typowymi dla mang shōjo, czyniąc z “zauważ mnie, senpai” główną oś fabuły. Fabuła ta zaś ma miejsce w szkockim yaoilandzie, gdzie w dawnych czasach mężczyźni obalili kobiety i zbrodniczą ideologię gender. Dzięki temu mogą żyć spokojnie w krainie pełnej tradycyjnych wartości, takich jak rzucanie kłodą, zarost, wypas owiec i smalec.

Opis pochodzi ze strony wydawcy.

Komiks ma kosztować 22 zł, a przynajmniej tyle kosztuje w przedsprzedaży, która potrwa do 4 grudnia. Zostanie wydany w formacie 128x182, w miękkiej okładce i będzie liczył 152 strony. Na stronie wydawnictwa Gindie oraz facebooku można zobaczyć przykładowe strony.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Naija1 3.11.2016 17:37
  Nie słyszałam o tym, ale czuję się zachęcona do zakupu :) Właściwie to już zakupiłam. Liczę na porządną dawkę mangowych idiotyzmów.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 9
  Maxromem 3.11.2016 00:30
  Ktoś chyba nie wie, że tradycje w Szkocji to nie jakieś kłody czy owce, tylko patologia, picie taniego piwa i buckfasta, eccies i wszczynanie bójek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Rulu 3.11.2016 00:29
  JEEEJ ! ^^ Już od jakiegoś czasu obserwuję ich stronę na fb. Nie mogę uwierzyć, że w końcu zostanie wydane. Na pewno kupię x )).
  Odpowiedz
 • Avatar
  Lycoris 3.11.2016 00:03
  Najpiękniejszy prezent urodzinowy ever. Lecę i zamawiam. Tyle szczęścia!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz