News
Copernicon 2016 – atrakcje
Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego została utworzona w 2008 pod patronatem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i z inicjatywy Andrzeja Zimniaka – jednego z gości tegorocznego Coperniconu.
Przyznawana jest ona autorom najlepszych polskich utworów literackich utrzymanych w konwencji fantastyki, wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Patron nagrody, Jerzy Żuławski, jako autor „trylogii księżycowej” był pionierem polskiej fantastyki naukowej.
Nominacje do nagrody wyłaniane są w głosowaniu zaproszonych przez komitet organizacyjny elektorów, którzy powinni należeć do opiniotwórczych odbiorców literatury fantastycznej. W drugim etapie konkursu laureatów wskazuje jury, także drogą głosowania, przy czym jury może dodatkowo ustanawiać własne nominacje. W skład jury wchodzą literaturoznawcy zajmujący się zawodowo polską literaturą tworzoną w konwencji fantastyki. Oprócz głównej nagrody przyznawane jest również złote i srebrne wyróżnienie. Laureatów pierwszej edycji ogłoszono 21 października 2008. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbędzie się na Coperniconie.
Tegoroczne nominacje oraz obszerniejsze informacje o nagrodzie znajdziecie na stronie internetowej. Możecie także śledzić bieżące informacje na facebooku.
Quentin to organizowany co roku konkurs odbywający się nieprzerwanie od 1999 roku. Czyni go to drugą najstarszą nagrodą fandomu RPG w Polsce. Organizowany przez fanów i dla fanów jest konkursem niezależnym, dzięki któremu promowani są zdolni twórcy i dobre scenariusze. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, oryginalnego i nigdzie dotąd nie publikowanego scenariusza na grę fabularną.
Ogłoszenie finalistów będzie mieć miejsce 15 września 2016. Również w tym dniu będziecie mogli poznać zwycięzcę na Coperniconie. Szczegółowe informacje o Quentinie znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej. Przebieg konkursu możecie także śledzić na facebooku.
Na tegorocznym Coperniconie będziecie mogli powymieniać się książkami oraz również komiksami i mangami.
Specjalnie dla was rok temu otworzyliśmy punkt wymiany i cieszył się on dużym zainteresowaniem. Dlatego w tym roku zamiast kilku godzin książkobranie będzie trwało przez trzy dni, żeby każdy miał okazję skorzystać z naszego punktu. Wymiana będzie przebiegać według zasady 1 za 1 i pamiętajcie, aby książki, mangi czy komiksy były obiektywnie atrakcyjne i w dobrym stanie fizycznym.
- W wymianie może wziąć udział każdy, kto przyniesie jednorazowo od jednej do max pięciu książek, komiksów lub mang. (Książki, komiksy i mangi liczone są oddzielnie więc można np. przynieść 5 książek, 5 mang i 5 komiksów)
- Książka/komiks/manga ma wartości jednego punktu białego/żółtego/czerwonego maksymalnie można zdobyć 5 punktów danego koloru.
- Każdy uczestnik musi podpisać się przy odbiorze punktów i przy wymianie w celu potwierdzenia.
- Punkty należy zachować w celu okazania ich przy wyjściu z sali.
- Każdy uczestnik może zabrać ze sobą tyle książek, mang i komików, ile sam przyniósł na wymianę. Potwierdzeniem będą wydane przez organizatorów kolorowe punkty i podpis.
- W razie utraty punktu uczestnik traci możliwość wyniesienia książek z sali.
- Tomy jednego tytułu traktujemy jako jedną książkę (np. „Potop” t.1, t.2, t.3 = jedna książka), natomiast odcinki cykli powieściowych liczymy rozdzielnie (np. „Jutro 1” = jedna książka, „Jutro 2” = jedna książka, „Jutro 3” = jedna książka), nie dotyczy to jednak komiksów i mang (np.„dragon ball” t.1 = jedna manga, t.2 = jedna manga).
- Książki, komiksy i mangi zniszczone, lektury szkolne, podręczniki szkolne i akademickie, stare słowniki, instrukcje obsługi, atlasy, materiały z konferencji naukowych i inne nieaktualne tytuły nie będą przyjmowane.
- Punkty będzie można wymienić na inne kolory. Będzie to możliwe w momencie, gdy inna osoba zadeklaruje chęć wymiany (np. osoba A przynosząc 3 książki i dostając białe punkty, będzie mogła je wymienić na punkty czerwone, jeżeli osoba B zadeklaruje wymianę swoich czerwonych punktów).
- Udział w wymianie jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszt wstępu na Copernicon 2016.
W razie pytań można kontaktować się pod adresem: ania.piechocka@copernicon.pl
Każda kiedyś chciała być księżniczką…albo i nawet księciem. Móc ruszyć w tany między pięknie przybrane damy i przystojnych panów, móc wymieniać spojrzenia i czekać do północy, aż czar pryśnie. Wszystko w rytmie walca wiedeńskiego.
Ależ co to? Toż to magia matki chrzestnej, która uraczyła nas wszystkich i postanowiła zebrać piękne serca w jedno miejsce. Dwór Artusa wypełni się barwami i gracją, muzyką i miłością. Wielki Bal Cosplayowy to czas, gdzie każdy na chwilę przeniesie się w świat baśni i czarów. Te kilka godzin, choć ulotnych, będzie pełne uroku i niezapomnianych chwil. To będzie też czas gdy Biedronka zatańczy z Bestią, gdzie Jasmina spotka Elsę, a rodzeństwo Lannisterów… no cóż, jak zwykle zabłysną. Nie czekajcie więc, szykujcie się już dzisiaj, bo kto wie? Może i za rok dotrze do was karoca z białymi końmi i zaproszeniem na aksamitnej poduszce?
Podczas Coperniconu 2016 odbędzie się Konkurs Cosplay (na najlepszy kostium). Zachęcamy tak weteranów, jak i początkujących cosplayerów do stanięcia w szranki, a uczestników festiwalu do tłumnego przybycia do Domu Artusa, gdzie odbędzie się event.
Od 26 sierpnia do 11 września można zgłaszać kostiumy do udziału w konkursie Cosplay. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy cosplay@copernicon.pl.
Aby zgłoszenie zostało przyjęte w mailu zgłoszeniowym muszą znaleźć się następujące informacje:
- Imię, nazwisko i nick osoby występującej.
- Nazwa postaci i seria z której pochodzi.
Do maila powinna zostać załączona muzyka w formacie .mp3 (przy której odbędzie się występ) oraz grafika referencyjna przedstawiająca postać w formacie .jpg lub .png.
Informacja, w jakich kategoriach cosplay jest zgłaszany (proszę napisać „TAK” przy wybranych):
- Najlepszy strój
- Największe podobieństwo
- Najlepsza kreacja balowa
- Najlepszy występ solo
- Najlepszy występ grupowy
- Dziewiczy występ
Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia! Pełny regulamin pojawi się na tej stronie wkrótce.
Komentarze
Brak komentarzy.