Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

News

2x2, nowa telewizja dla starszych dzieci i młodzieży, wystartuje już 1 września

Avellana - 17.08.2016

Na 1 września 2016 roku planowany jest start zupełnie nowej polskiej stacji telewizyjnej skierowanej do starszych dzieci i młodzieży, 2x2. Niewidziane wcześniej w Polsce animacje, dawno nieemitowane klasyki, teledyski i programy o grach wideo – to wszystko na antenie kanału, będącego oryginalną alternatywą dla osób znudzonych ofertą nadających obecnie telewizji dziecięco­‑młodzieżowych i szukających czegoś nowego.

Na antenie 2x2 zadebiutuje wiele nowych seriali i filmów animowanych. Wśród nich znajdą się też japońskie anime, które stacja będzie emitować dzięki współpracy z polskim dystrybutorem japońskich animacji, Anime Eden, który wcześniej sprowadził do Polski tytuły takie jak Sailor Moon – Czarodziejka z Księżyca czy 5 centymetrów na sekundę, autorstwa wybitnego twórcy Makoto Shinkaia.

Wśród seriali emitowanych na antenie telewizji 2x2 znajdą się, między innymi, następujące nowości:

 • Służąca przewodnicząca – Liceum Seika, niegdyś będąca placówką tylko dla chłopców, staje się koedukacyjna, ale 80% jej uczniów nadal stanowią mężczyźni. Wszystko zmienia się, gdy po raz pierwszy w historii szkoły dziewczyna zostaje przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Jest jednak coś o czym nikt nie wie… Misaki Ayuzawa po szkole dorabia w maid cafe!
 • K­‑ON! – Ritsu, Mio i Mugi, prowadzące szkolny klub muzyki lekkiej, borykają się z problemem braku członków. Niespodziewanie postanawia dołączyć do nich nowa uczennica Yui, pewna, że jej umiejętności gry na kastanietach wystarczą, by została przyjęta do klubu. Dziewczyny jednak są przekonane, że mają do czynienia z utalentowaną gitarzystką.

Powrócą też dawno nieemitowane klasyczne seriale, cenione przez dzieci i młodzież w kraju i na całym świecie:

 • Wszechświat Blastera – Serial rozgrywka się w 2222 roku. Mający bzika na punkcie nauki i kosmosu dwunastoletni Blaster pomaga swojej przyjaciółce C.G. ocalić jej rodzinną galaktykę. Potajemnie stawiają czoła najgroźniejszym, wyjętymi spod prawa, przestępcom.
 • Pitaszki – Dołącz do Eddiego Skorwitza oraz jego szalonej rodziny i zobacz jak wygląda życie ptaków obdarzonych ludzkimi cechami. Praca w fabryce robaków, jedzenie posiłków w barze szybkiego przelotu czy przeżywanie zmierzchu życia w „Domu dla zagrożonych gatunków” to dla nich codzienność.

2x2 nawiązało również współpracę z niezwykle popularnymi wśród młodych ludzi YouTuberami. Od dnia startu na antenie kanału pojawią się materiały od Antygaming, doświadczonej ekipy twórców internetowych materiałów poświęconych elektronicznej rozrywce i tematom pokrewnym. Tworzą oni materiały publicystyczne, komentując na bieżąco wydarzenia w branży elektronicznej rozrywki. Regularnie odwiedzają najważniejsze branżowe wydarzenia po to, aby możliwie najrzetelniej pokazać, co jest na topie w świecie gier.

W związku z planowanym startem nadawania kanału ruszył fanpage na Facebooku i profil w serwisie Twitter, dzięki którymi można łatwo śledzić nowości związane z działaniem 2x2. Niebawem uruchomiona zostanie również oficjalna strona internetowa stacji pod adresem 2x2tv.pl.

Nadawcą kanału 2x2 jest przedsiębiorstwo telekomunikacyjne Romwer. 2x2 będzie dostępne w najlepszych sieciach kablowych w całym kraju.

2x2 – informacja prasowa

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  MrParumiV18 18.08.2016 19:28
  Nowa stacja telewizyjna 2x2
  W skrócie uważam, że inicjatywa jak najbardziej dobra i cieszę się, że próbują iść w tym kierunku pomimo iż dzisiejsza młodzież coraz bardziej odchodzi od telewizji na rzecz internetów. No nic, zobaczymy co z tego wyjdzie dopiero wtedy jak stacja się pojawi, a ja z miłą chęcią zajrzę na ten program jak tylko zagości na moim odbiorniku. W sumie to całe szczęście, że owy program nie zamyka się tylko na anime, ale będzie prezentował także inne rzeczy. A co do anime, to dobrze, że ktoś poruszył temat dubbingu. Osobiście jak już miałbym wybierać i miałbym jakiś wpływ na to, to chciałbym aby zostawili oryginalną ścieżkę dźwiękową (japońską) z napisami, chociaż w niektórych przypadkach (seriach) fajnie byłoby usłyszeć polski dubbing, kto wie… poczekamy, zobaczymy. :)
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  7412681258626208541524151154953147432 18.08.2016 09:19
  Toż już nie można napisać normalnie „kaichou wa maid­‑sama”, tylko każdy musi sobie ręcznie sprawdzać, co to jest?
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  chi4ko 17.08.2016 20:59
  Telewizja kablowa to przeżytek.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  Slova 17.08.2016 17:24
  Nie mam hypera.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Klemens 17.08.2016 14:32
  K­‑ON! w telewizji… Tego mi do pełni szczęścia brakowało.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 6
  Grisznak 17.08.2016 11:54
  O, skoro to Romwer, to może i na Sailor Moon byłyby szanse.Ciekaw jestem, jak będzie wyglądała sprawa z polskimi wersjami językowymi – lektor czy dubbing. Nie miałbym nic przeciwko K­‑ON z polskim dubbingiem.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz