Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yatta.pl

News

Sotsugyosei, Shokugeki no Souma i Magi, czyli nowe mangi Waneko

moshi_moshi - 15.08.2016

Zgodnie z obietnicą, wydawnictwo Waneko ogłosiło dzisiaj tytuły trzech nowych mang, które mają ukazać się w listopadzie. Listę nowości otwiera Sotsugyosei, czyli kolejna opowieść z gatunku boys love, autorstwa Asumiko Nakamury. To kontynuacja perypetii bohaterów mangi Koledzy z klasy.

Oryginał ma dwa tomy, jednak polscy czytelnicy otrzymają wersję 2 w 1. Komiks zostanie wydany w powiększonym formacie, a jego cena ma wynosić 27,99 zł. Okładkę ozdobi rysunek z tomu „wiosennego”, jednotomówka trafi na sklepowe półki 21 listopada tego roku.


Drugi tytuł ucieszy zapewne fanów shounenów i kulinariów. Oczywiście mowa o Shokugeki no Souma, autorstwa Shuna Saekiego i Yuuto Tsukudy!

Souma to energiczny nastolatek, który kocha gotować i marzy o pokonaniu swojego ojca w tej dyscyplinie, a także przejęciu rodzinnego interesu. Nie jest to jednak zadanie łatwe, ponieważ tatuś Soumy to przeciętnych szefów kuchni nie należy, więc kiedy upomina się o niego świat wielkiej kuchni, Jouichirou zamyka restauracyjkę i wyjeżdża. Przy okazji oświadcza synowi, że właśnie zapisał go do elitarnej szkoły kulinarnej, do której dostaje się niewielu chętnych, a jeszcze mniej osób ową placówkę kończy. Czy pewny siebie nastolatek poradzi sobie w podobnym miejscu?

Manga ma obecnie dziewiętnaście tomów i cały czas się ukazuje. Polskie wydanie ma mieć standardowy format i takąż cenę, czyli 19,99 zł. Premierę zapowiedziano na 26 listopada tego roku.


Ostatnią zapowiedzianą nowością jest Magi Shinobu Ootaki. To chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych mang przez polski fandom – komiks ma obecnie trzydzieści tomów i nadal się ukazuje. Podobnie jak w przypadku Shokugeki no Souma, manga zostanie wydana w standardowym formacie, a cena tomiku wynosić będzie 19,99 zł. Pierwszy tom ma znaleźć się w sklepach 3 listopada.

Alibaba Saluja stara się zarobić, jak na kupca przystało. Jak każda przedsiębiorcza osoba, musi znosić opryskliwych klientów, bo inaczej wyleci z interesu, a przy okazji narobi sobie wrogów. Jednak nawet osoba tak zaradna jak on nie jest w stanie przewidzieć dodatkowego balastu w postaci małego chłopca przedstawiającego się jako Alladyn i pochłaniającego zapasy jedzenia z zawrotną prędkością. Widząc jednak, co tak naprawdę potrafi jego nowy znajomy, Alibaba postanawia z jego pomocą zrealizować długo skrywane marzenie – podbić legendarny Loch, zebrać skarby z jego wnętrza i stać się obrzydliwie bogatym. Jednak nic nie idzie po myśli chłopaka, bowiem lokalny despota i szlachcic zarazem pragnie wykorzystać tajemniczego Alladyna do zostania królem, jednak nie poprzez własną siłę a wysługując się swoimi niewolnikami – małomównym Goltasem i niezwykle silną Morgianą…

fragment recenzji autorstwa Altramertesa

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  ukloim 16.08.2016 00:30
  Mimo że żadnej z tych nowości kupować nie będę, to i tak jestem zaskoczony, że Waneko w końcu posłuchało czytelników i wydaje coś, o co ludzie faktycznie prosili. I za to szacun. Mi na razie wystarczy Bakuman.
  Odpowiedz
 • Avatar
  hakman4 15.08.2016 22:41
  Hutowe wrzucanie hitów ostanich sezonów. I kolejny atak na portfele fanów.
  Shokugeki no Souma jest tytułem, które mnie intryguje z racji na dużą popularność tytułu o kulinari. :p
  Magi – manga/anime o Aladynie i Simbadzie jak to przeżywają przygody z kraju 1001 baśni. Meh xD Podziękuję.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Nanami 15.08.2016 20:50
  O, Magi. :>
  Odpowiedz
 • Avatar
  Madaren 15.08.2016 20:14
  Och, kocham Waneko za Magi. Tyle czekać i się doczekać <3!
  Odpowiedz
 • Avatar
  mishamaru 15.08.2016 19:37
  „Koledzy” byli bardzo średni, więc za kontynuację się nie wezmę. Soume czytałam dawno temu i było nawet ok, pomimo że to ecchi którego długim kijem nawet nie tykam. Magi zaczęłam ponownie czytać po długiej przerwie i strasznie się wynudziłam. Pewnie polskiego wydania tomikowego nie kupię od razu.
  Mimo to, dobre zapowiedzi. Sądząc po komentarzach na fb, dużo ludzi jest zadowolonych. Tak trzymać, Waneko.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 15.08.2016 18:01
  Nowości od Waneko czyli mega combo Souma + Magi
  Nieeee… Waneko, dlaczego mi to robicie? Przecież ja nie mam tyle pieniędzy! :/
  Soume na 100% kupię, gdyż czekam na ten tytuł już ponad rok, Magi nie oglądałem, ani nie czytałem, ale jest bardzo chwalone więc istnieje szansa, że skuszę się na 1 tom, a to coś co się yaoi zwie pomijam najszerszym łukiem jakim tylko mogę – NA PEWNO nie dla mnie takie coś i tyle. :)

  W skrócie Waneko nieco rozpieprzyło system takim combo Souma+Magi, a to nadal się są zastępcy Pandorki. Jestem ciekaw czy szykują coś grubszego, czy mało znany tytuł o podobnej tematyce. Tak czy inaczej gratki, tytuł najlepszego wydawnictwa w Polsce zobowiązuje i jak na razie tymi nowościami się utrzymują na pierwszym miejscu według mnie.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 8
  Progeusz 15.08.2016 17:41
  Kolejne hentai w Polsce :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  I. 15.08.2016 17:34
  Magi i Shokugeki naraz? Portfel da radę, musi dać, ale czy moja biedna mango­‑półka to wytrzyma? Chyba nie obędzie się bez małej wyprzedaży… XD
  Ale i tak super wiadomość, dzięki Waneko! ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  Amarette 15.08.2016 17:33
  o ho… same dobre wiadomości :D
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz