Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Zapraszamy na Discord!

News

Animatsuri 2012 - kolejna garść informacji

Szaman Fetyszy - 26.06.2012

W związku z tym, że Animatsuri zbliża się wielkimi krokami, przygotowaliśmy dla was kolejną garść informacji. W pierwszej kolejności mamy zaszczyt poinformować, iż Ambasada Japonii w RP i Fundacja Krzewienia Kultury Japońskiej „Sakura” objęły naszą imprezę patronatem honorowym. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie jeszcze bardziej uświetni naszą imprezę.

Pragniemy zaprezentować wam także kolejną inwitkę, która przedstawia drugą z frakcji, do których będziecie mogli przystąpić – klan Takeda. Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w LARPie i zachęcamy do zapoznania się z działem „O Sengoku”, w którym znalazły się kolejne informacje. Co więcej już niedługo pojawią się kolejne opisy.

Do grona naszych gości dołączył także Stanisław „Staszek” Mąderek, którego mieliśmy już przyjemność gościć na ubiegłorocznym Hellconie. Tym razem przybliży on uczestnikom sekrety samurajskiego kina i jego wpływ na współczesne kino akcji. Gorąco więc zachęcamy do udziału w warsztatach filmowych przygotowanych przez Staszka specjalnie na Animatsuri!

Ponadto w związku z naszą konwencją pojawi się blok atrakcji związanych z Usagim Yojimbo, w ramach których wystąpi między innymi tłumacz komiksów o długouchym samuraju – Jarosław Grzędowicz, który jest także znanym autorem polskiej literatury fantastycznej. Pojawi się także Tomasz Kołodziejczak, który się przyczynił do wydania tej i wielu innych serii komiksowych w Polsce. Patronem bloku o Usagim Yojimbo jest jego wydawca – EGMONT Polska, który dołączył także do grona naszych sponsorów.

W związku z nawiązaną współpracą z klubem Tonbo Kendo Warszawa, na naszej imprezie nie zabraknie również pokazu Kendo, który poprowadzi tegoroczny zwycięzca Warszawskiej Ligi Kendo – Jacek Lipiński. Ponadto będziecie mogli spodziewać się także innych atrakcji związanych z Tonbo Kendo.

Chcielibyśmy także poinformować, iż trwa ostatnia tura rezerwacji, która zakończy się 4 lipca. Cena wejściówki w tej turze wynosi 45 zł. Wszystkich gorąco zapraszamy na Animatsuri i zachęcamy do śledzenia informacji o konwencie na bieżąco!

Konwent Animatsuri – informacja prasowa

Komentarze

  • Dodaj komentarz
  • Dodaj komentarz