Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Forum Kotatsu

News

Zwiastun Hidan no Aria AA

Slova - 19.07.2015

Cztery lata po premierze anime Hidan no Aria doczeka się zapowiedzianej na październik kontynuacji, tym razem produkowanej w studiu Dogakobo i reżyserowanej przez Takashiego Kawabatę. Zmiany dotknęły też stanowisk projektanta postaci i scenarzysty, które odpowiednio obsadzą Miwa Ooshima i Fumihiko Shimo. Powróci za to obsada aktorska z Rie Kugimiyą na czele.

Głównym miejscem akcji jest mieszcząca się w Tokio elitarna szkoła dla butei – wykwalifikowanych najemników, od najmłodszych lat przyuczanych do zawodu. Butei cieszą się przywilejami, jakie nie przysługują nawet policjantom, powszechnym zaufaniem i mogą (a wręcz muszą) nosić broń również „po służbie”, czyli po skończonych zajęciach. Do ich zadań należy łapanie przestępców i rozwiązywanie zleconych przez różne osoby spraw. I oczywiście nie byłoby to anime, gdyby butei nie byli licealistami. Jednym z nich jest Kinji, który spóźnia się na autobus, przez co musi pojechać do szkoły rowerem. Jak się po chwili okazuje, pod siodełkiem została podłożona bomba, która wybuchnie, jeżeli chłopak będzie jechał z prędkością niższą od wymaganej. Scena jak ze Speeda? Owszem, jednak różnica polega na tym, że człowiek może się opierać prędkości, ale nogi lubią odmówić posłuszeństwa. Wtem ni stąd ni zowąd przybywa ratunek. Niewyglądająca zbyt dorośle wybawicielka rzuca się na spadochronie z dachu wieżowca i nie zważając na niebezpieczeństwo ratuje Kinjiego.

Fragment recenzji autorstwa Slovy.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Altramertes 21.07.2015 14:54
  Borze szumiący czym sobie na to zasłużyliśmy?
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 4
  Diablo 19.07.2015 22:26
  Ja tam się cieszę
  Chciałem drugi sezon Arii i będę miał drugi sezon Arii. Jak będzie tak samo zakręcony, jak pierwszy to mam zagwarantowaną kupę rozrywki.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 5
  Donia 19.07.2015 22:19
  Współczucia dla autora newsa
  Ajaj!
  Mam nadzieję, że dla autora tego newsa wiadomość o kontynuacji tego anime, nie była zbyt bolesna, po tym jak biedak namęczył się z recenzowaniem pierwszego sezonu…
  Slova napisał(a):
  Zwierzę Wam się z czegoś – ostatnio obejrzałem fenomenalne anime. Było tak niezwykłe, że aż zachwiało moją równowagą psychiczną i wywołało nieokiełznaną chęć kreacji. Z tej chęci powstała właśnie niniejsza recenzja i od razu mówię – nie będę dbał o poprawność polityczną, odczucia innych widzów i obiektywizm. Hidan no Aria na żadną z tych rzeczy nie zasługuje.

  Chciał nas, czytelników Tanuki ratować przed nią…
  Jeżeli kogoś nie udało mi się zniechęcić do zapoznania się z Hidan no Aria, to niech Bóg ma go w opiece. Liczę na to, że każdy odważny ma wystarczająco wiele wytrzymałości psychicznej, by wyjść z tego bez szwanku. (...) Zniesmaczyła mnie do tego stopnia, że zamiast zamierzonego 3/10, a w drugiej połowie anime nawet 4/10, zdecydowałem się nie mieć skrupułów i całość oceniłem adekwatnie do ilości szacunku, jaki autorzy mieli dla odbiorcy.

  I jeszcze apelował, by ratować nas przed drugą serią…
  I jeszcze na koniec apel do japońskich widzów – nie kupujcie edycji DVD i Blu­‑ray Hidan no Aria, a oszczędzicie wszystkim męczarni z drugim sezonem – jego powstanie zależy od sprzedaży wersji na nośnikach płytowych.


  Łączę się z Tobą w bólu Slovuś…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz