Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Noragami i Tonari no Kaibutsu-kun od Studia JG

Grisznak - 29.04.2015

Wydawnictwo Studio JG ogłosiło dwa nowe tytuły, które planuje wydać w tym roku. Pierwszym z nich jest trzynastotomowa manga Noragami autorstwa Toki Adachi.

Gdy jesteś bezdomnym, pomniejszym bóstwem, które ciuła drobniaki w nadziei na wzniesienie własnej świątyni, uczysz się nie przebierać w ofertach. Yato jest właśnie w takiej sytuacji. Jego boski marketing jest równie agresywny, co niewybredny – do tego stopnia, że nasz młody bóg zostawia swój numer kontaktowy nawet na ścianie szkolnej toalety. I tak właśnie, odpowiadając na każdą modlitwę swoich potencjalnych wyznawców, pewnego dnia ścigając zgubionego kota, o mało nie wpada pod autobus. Na pomoc rzuca mu się jednak nastoletnia Hiyori, sama niemalże tracąc życie. Yato decyduje się uratować dziewczynę jednak w konsekwencji Hiyori zyskuje bardzo nietypową przypadłość, a jej życie zmienia się nie do poznania…

opis fabuły ze strony wydawcy


Drugą, bardziej dziewczęcą pozycją jest Tonari no Kaibutsu­‑kun, również trzynastotomowa seria autorstwa Robiko.

Shizuku Mizutani dokładnie wie czego chce od życia – mieć w przyszłości pracę, w której zarabiałaby konkretną sumkę. Wie również, że aby to osiągnąć, jej wyniki w nauce muszą być nienaganne, zatem całą swoją energię wkłada w swój własny rozwój intelektualny. Dla niej zawieranie przyjaźni i życie społeczne to tylko strata czasu. Pewnego dnia dostaje polecenie, aby dostarczyć materiały z lekcji uczniowi, który został zawieszony w prawach ucznia. Co tu dużo mówić – Haru Yoshida, to postrach całej szkoły i okolic, a historie krążące na jego temat nadawałyby się na scenariusz horroru. Gdy jednak dwójka bohaterów spotyka się, a do Haru dociera, że Shizuku zrobiła dla niego coś miłego, jego charakter zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. W jego oczach są już przyjaciółmi. Dziewczyna nie jest co prawda pewna, czy ten obrót sytuacji bardziej ją szokuje czy przeraża, ale machina poszła w ruch. Czy ta kompletnie aspołeczna para może znaleźć wspólny język?

opis fabuły ze strony wydawcy

Nie podano na razie dat premier, ale wiadomo, że oba tytuły będa ukazywać się w trybie dwumiesięcznym.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  manami 1.05.2015 01:12
  XD
  Skad wiedzialam, ze Noragami… Ale ze od Studia JG to zaskok.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Salva 30.04.2015 21:56
  Hell yeah i alleluja. Tonari <3 <3 <3 Nie sądziłam, że dwie cudowne serie się pokażą w tym roku. Zbyt wiele szczęścia. Horimiya i Tonari.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Erio 30.04.2015 15:33
  Napiszę tak – jakiś rok temu nawet nie myślałam, że kupię coś od Studia JG. Nie interesowały mnie ich wydania, bo były to albo nie najlepsze mangi na podstawie light novel, albo jakieś niszowe tytuły. Teraz z chęcią zbierałabym pięć tytułów, jeśli portfel pozwoliłby mi wydać na wszystkie.

  Cieszę się bardzo z rozwoju wydawnictwa. Warto było doczekać się tego okresu, po zdobywaniu licencji mniej popularnych mang (które może akurat mnie nie interesowały, ale jak widać sporo osób gotowych było wesprzeć ich pieniężnie), aby teraz co parę miesięcy miło się zaskoczyć. Rok temu podejrzewałabym Waneko o wydanie tych tytułów, zrobiłabym to zapewne nawet wczoraj, ale teraz widzę, że warto od Studia JG oczekiwać dużo i więcej osób powinno to zrobić. Życzę oczywiście wydawnictwu dalszego rozwoju. Może w najbliższym czasie będzie wydawać potencjalne hity i będzie miało dużo pieniędzy na kolejne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  ursa 30.04.2015 10:29
  Yatto!
  o pięciojenowy boże! kolejne marzenie spełnione! jak ja się cieszę na spotkanie z Yato… aż nie mogę tego wyrazić :D :D: D: D Haru sympatyczny jest, ale Yato… :D :D :D!
  Odpowiedz
 • Avatar
  Madaren 30.04.2015 07:51
  Nareszcie!
  Czekać, czekać i się doczekać <zaciera łapki>. Jeszcze tylko niech za Magi się ktoś weźmie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz