Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yatta.pl

News

Zwiastun Houkago no Pleiades

Slova - 17.12.2014

Wiosną przyszłego roku wystartuje telewizyjna wersja internetowego anime Houkago no Pleiades, produkowanego przez studio Gainax we współpracy z marką Subaru. Można przypuszczać, że produkcją serialu zajmie się ekipa odpowiedzialna za serię ONA, z reżyserem Shoujim Saekim na czele.

Pewnego dnia Subaru otwiera w szkole drzwi wiodące do przeszklonej oranżerii, w której coś podejrzanie błyszczy, zaś pośrodku, przy fontannie, stoi najprawdziwszy na świecie, choć nieco anemiczny bishounen. I choć migoczący bishouneni to raczej domena Stephenie Meyer, nie dziwi, że także w anime mogą się pojawiać. Po krótkiej i dość enigmatycznej rozmowie z chorowitym gościem o różowych włosach Subaru opuszcza to dziwne miejsce, by jednak trafić po pewnym czasie w jeszcze dziwniejsze. Odkrywa bowiem, że jej przyjaciółka Aoi jest członkinią grupy magicznych dziewczynek, które wieczorami latają po niebie, zbierając kawałki statku kosmicznego dla poringopodobnego Obcego. Dziewczynki są cztery, a jak mówi jedno z żelaznych praw gatunku mahou shoujo, prawdziwy zespół winien liczyć pięć panienek. Kto jest piątą i dlaczego Subaru?

Fragment recenzji serii ONA napisanej przez Grisznaka.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Grisznak 17.12.2014 17:06
  No proszę, a jednak… Ciekawe, jak im to wyjdzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Amarette 17.12.2014 16:35
  Mahou Shoujo w natarciu ;) nie mam obiekcji, im więcej serii tym lepiej :D
  Swoja drogą takie wypuszczanie ONA i badanie potencjalnego rynku przed kręceniem serii TV to dobry pomysł. :)
  Żeby tylko nie skończyło się jak z „Black Rock Shooter” czy „Candy Boy”, gdzie ich krótkie formy były całkiem udane, a następujące po nich dłuższe produkcje już nie :( oby więc twórcy wyciągnęli wnioski z potknięć kolegów xp.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz