Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Niucon PRL coraz bliżej

Szaman Fetyszy - 26.07.2011

Czwarta edycja Wrocławskiego Konwentu NiuCon odbędzie się w dniach 12­‑14 sierpnia i będzie on w klimatach PRLowskich.

Zdjęcia szkoły już od jakiegoś czasu figurują na stronie, więc można się zapoznać z nią i jej topografią. Nie zabrakło również mapek szkoły.

W celu ułatwienia uczestnikom wejście na teren konwentu szybciej, zmniejszając akredytację do okazania dowodu i podpisu, uruchomiony został system rezerwacji biletowej Rezerwix.
Wejściówka na trzydniowy konwent kosztuje 40zł, a dniówki odpowiedni : piątek -15 , sobota – 25 , niedziela – 10.

Zbieranie atrakcji i Helperów/gżdaczy kończy się z dniem 25 lipca. Aktualne punkty programu już znajdują się na stronie, a ich baza powiększana jest z każdym dniem. Informacja o większych ewentach zostanie podana niedługo.
Zgłoszenia na Cosplay z kolei będą przyjmowane do 7 sierpnia. Dodatkowo Cosplayerzy będą mieli wydzielony osobny Sleep Room wraz z Cosplay place na tyłach auli w którym będą mogli przygotować stroje.

Dla osób chcących w pełni korzystać z konwentu, albo wejść taniej/za darmo proponujemy kontakt z Szefem Technicznym.

Wystawcy mogą się zgłaszać przez formularz kontaktowy i na adres e­‑mail : wystawcy.niucon[:D]gmail.com . Stoiska znajdować się będą tylko na 1 piętrze, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Mamy też smutną wiadomość, tj. remont jednego z dwóch boisk przeciąga się i są niewielkie szanse na to było oba były udostępnione, wobec czego najpewniej nie będzie miejsca namiotowego.

Na drugim boisku jednak będzie jednak znajdować się miejsce i na basenik, znaną z poprzednich edycji strzelnicę i zabawy ruchowe.

Odbędą się również Targi Nowej Myśli Technicznej, gdzie zapoznać będzie można się z najnowszymi wynalazkami z kraju, bratnich narodów, a nawet drugiego obszaru płatniczego.
Infolinia, również dla rodziców, tak popularna podczas poprzednich edycji również zostaje uruchomiona. Pytania można zadawać na:

GG: 1026969
Tlen: laureanne
Skype:laureanne667 [tylko pisemnie]
FaceBook/czat : facebook.com/niucon
e­‑mail: info.niucon[:D]gmail.com

Również poprzez nie można poprosić o nr telefonu np w celu podania rodzicowi jakby miał jakieś pytania.

PS. W odpowiedzi na kilka maili informujemy : tak, papier toaletowy będzie w toaletach, jednak radzimy i tak awaryjnie zabrać ze sobą rolkę [np na wypadek podróży pociągiem]. Co jeszcze warto zabrać? Proponujemy zapoznać się z naszym FAQ. Dla ciekawskich i tych, którzy chcą przybliżyć sobie klimat PRLu, znajduje się mini Słowniczek PRLowski.

Konwent Niucon PRL – informacja prasowa

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Bin 4.08.2011 14:02
  Racja.
  Niestety zgadzam sie z komentatorami. Taki motyw przewodni dowodzi jedynie tego, kto w czasach PRL­‑u mial szanse dostac od rodzicow podobne gadzety do prezentowanych tam „konsol marzen”(i komputerow typu C64, Amiga). Niestety nie byly to dzieci opozycjonistow:)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Ruler 3.08.2011 20:21
  Ja tak samo jak @Antanaru, uważam że konwent pod takim znakiem jest nie na miejscu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Antanaru 26.07.2011 18:14
  ...
  Utrzymując komentarz w klimatach PRL: Cyba im się w d**** poprzewracało żeby taki motyw wybierać. Nie mówiąc o znaku nawiązującym do symbolu naszych największych przyjaciół ze wschodu. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zajrzeniem na jakiś konwent, ale jeśli organizują je ludzie z takimi pomysłami to lepiej wybić sobie to z głowy raz na zawsze. Dziękuję, postoję.

  Pozostałym życzę dobrej zabawy.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz