Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Otaku.pl

News

Death Billiards otrzyma serial

Slova - 3.11.2014

Powstałe w ramach rządowego projektu Anime Mirai (polegającego na dofinansowaniu prac początkujących animatorów) jednoodcinkowe anime Death Billiards zostanie rozbudowane do całej serii telewizyjnej już w 2015 roku i opatrzone podtytułem Death Parade. Serial wyreżyseruje autor pierwowzoru – Yuzuru Tachikawa, który napisze także scenariusz i opracuje scenopisy. Pracami ponownie zajmie się studio MADHOUSE.

W bliżej nieokreślonym czasie, w miejscu, które na pierwszy rzut oka przypomina losowy pub, z wystrojem nawiązującym do lat 90. ubiegłego stulecia, spotyka się dwóch zwyczajnych mężczyzn. Byłoby to spotkanie niewarte wzmianki, gdyby nie to, że bohaterowie nie pamiętają, jak i kiedy w to miejsce trafili. Teraz zaś przyjdzie im rozegrać mecz bilarda. Lecz tak jak spotkanie dwójki bohaterów nie jest takie zwyczajne, tak też nie będzie to zwyczajna gra.

Opis anime autorstwa Costly'ego.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  harnassc 10.11.2014 19:15
  jestem ciekaw jak to wyjdzie, może być hit a może być lipa :p
  Odpowiedz
 • Avatar
  Lycoris 3.11.2014 22:20
  Jestem zaintrygowana, ale trochę się boję o wykonanie :( Często niestety jest tak, że to, co sprawdza się jako krótka historia nie wychodzi jako dłuższa. Mogę tylko mieć nadzieję, że tym razem tak nie będzie.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Costly 3.11.2014 12:41
  Trudna sprawa. Jako jednoodcinkówka było to ciekawe dzięki przewrotności settingu, który jednak raz odsłonięty nie może ponownie zaskoczyć. Pewnie więc serial z pierwowzorem wspólnego będzie miał niewiele.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  blob 3.11.2014 12:10
  No nie wiem, robić z tego całe anime? Jest tyle dzieł z rozbudowaną fabułą czekających na adaptację, a oni chcą robić anime z 30 minutowego shorta…
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  jolekp 3.11.2014 11:21
  O, to może być ciekawe. Jak będzie więcej odcinków, to może w końcu będzie wiadomo o co tam chodziło ;)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz