Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

News

Redaktor poszukiwany!

Avellana - 29.05.2011

Redakcja serwisu Tanuki poszukuje osoby na stanowisko korektora w dziale Tanuki­‑Manga. Zadaniem korektora jest, jak nazwa wskazuje, korekta tekstów, której nie należy mylić z redakcją. Korektor otrzymuje tekst po redakcji i autoryzacji przez recenzenta, a jego zadaniem jest wyłapanie ewentualnych literówek i usterek technicznych oraz sprawdzenie i w razie potrzeby ujednolicenie pisowni nazw, tytułów i imion własnych.

Wymagania:
- bardzo dobra znajomość języka polskiego (z ortografią i interpunkcją na czele) i szanowanie zasad stylistycznych;
- cierpliwość do „dłubania” w tekstach i poprawiania np. nadmiarowych spacji;
- dyspozycyjność: zazwyczaj teksty do korekty trafiają z rozsądnym wyprzedzeniem, ale zdarzają się tzw. „priorytety” na wczoraj; średnio należy się liczyć przynajmniej z kilkoma tekstami (recenzje główne i recenzje tomików) w tygodniu;
- uchwytność: korektor nie musi być w sieci 24/7, jednakże musi w miarę sprawnie reagować na maile/inne próby kontakty i w razie potrzeby informować o nieobecności.

Co oferujemy:
- przynależność do redakcji największego polskiego serwisu o M&A;
- zdobycie autentycznego doświadczenia w pracy redakcyjnej – ponieważ Tanuki.pl jest zarejestrowanym przez BN czasopismem elektronicznym, współpracę z nami można z całą pewnością wykorzystać w CV;
- nasze nieocenione towarzystwo.

Czego nie oferujemy:
- pieniędzy: Tanuki.pl jest przedsięwzięciem całkowicie niekomercyjnym, a nikt z członków redakcji nie otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenia.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do mnie w dowolnej formie – mailem lub przez wiadomość prywatną. O zakończeniu rekrutacji powiadomimy w kolejnej wiadomości. Wszelkie pytania można zadawać w komentarzach – postaramy się na nie odpowiedzieć jak najszybciej.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 16
  DuchDucha 31.05.2011 23:35
  CV
  Niestety, ja być dyslektyk :P . A tak poważnie. Nie jestem pewien czy dodanie takiego wpisu do CV zostanie pozytywnie odebrane. W końcu zajmujemy się „bajeczkami dla dzieci” i „komiksowymi głupotami”. Pracodawca zawsze zadaje sobie pytanie „Czy traktować tą osobę poważnie?” Inna kwestia to przeładowanie CV. Sam mam z tym problem i podczas rozmów kwalifikacyjnych zauważyłem, że pracodawcom nie chce się czytać mojego CV nawet w wersji okrojonej. Ah ten słynny owadzi wyraz twarzy.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  ostinedhil 31.05.2011 19:28
  W zasadzie, zarejestrowałem się na tym forum tylko dlatego, że zaciekawiła mnie ta propozycja. Z miłą chęcią mógłbym zostać tego typu redaktorem, choć bynajmniej nie studiuje kierunku humanistycznego ... :P W każdym razie jestem do usług.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Cymric 30.05.2011 20:21
  Zawsze warto spróbować, a i pani od polskiego będzie dumna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  podkladek0713 30.05.2011 13:01
  ;(
  zgłosiłabym się może ale u mnie z ortografią i interpunkcją cienko ;/ zawsze banie z dyktand były…. ;/
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  palemeczka 29.05.2011 21:55
  co musi się znaleźć w takim zgłoszeniu?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Hitori Okami 29.05.2011 21:49
  Nie miała baba kłopotu, wstrzyknęła sobie kompotu ;)
  Nie powiem, kusząca propozycja. Zastanawiam się nawet, czy samemu się nie zgłosić, chociaż na pewno znalazłoby się wiele osób, którym taka praca jest zdecydowanie bardziej potrzebna do szczęsćia (i CV) niż mię :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz