Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Studio JG wyda No. 6

Grisznak - 14.08.2014

Wydawnictwo Studio JG poinformowało, że zamierza wydać w Polsce mangę No. 6. Autorami tego dziewięciotomowego komiksu są Atsuko Asano (scenariusz) i Hinoki Kino (ilustracje).

Akcja rozgrywa się w 2013 roku, w nowoczesnym i „idealnym” mieście znanym jako No. 6. Głównym bohaterem jest Shion, chłopiec wychowujący się w ekskluzywnym obszarze miasta. W dniu swoich dwunastych urodzin ratuje i udziela schronienia chłopcu, który przedstawia się jako Nezumi (co dosłownie znaczy szczur). Po poznaniu Nezumiego, życie Shiona drastycznie się zmienia…

opis ze strony wydawcy

Pierwszy tom No. 6 trafić ma do sprzedaży jesienią tego roku.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 2
  Hiromi 15.08.2014 23:33
  OK!
  Kolejny tytuł, który pojawi się na rynku, w sumie to dobrze, może nie zadowoli to wszystkich, ale na bank znajdzie wielu nabywców. Dobrze kolejne yaoi, ale dla mnie to tylko kolejny tytuł, którego nie przeczytam. Ciekawi mnie tylko reakcja ludzi, gdy pojawi się pierwszy tomik „Girl Friends” jednej z najlepszych mang yuri ostatnich kilku lat.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 5
  Nyuuka 15.08.2014 14:44
  Jezu, co wy z tym yaoi macie? To, że pojawiają się podteksty skierowane akurat „w tę stronę tęczy”, nie znaczy że całą mangę można już do yaoi zaliczyć. Taki GuP jakoś nie dostał etykietki „uwaga, lesbijki”.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 17
  tuste-chan 15.08.2014 11:30
  Tyle teraz fajnych tytułów… Mangi chyba nie kupię gdyż Orange i Kuroko lepiej brzmi. Jednak gdyby nie fakt, że ostatnio zainteresowało mnie dużo tytułów to bym kupiła- przykre ;.;
  Poza tym- kolejny tytuł yaoi/ z podtekstami yaoi? Najpierw Waneko teraz Studio JG, szkoda, że wydawnictwa zaczęły się skupiać na tego typu mangach (przecież już jest wydawnictwo z mangami o tej tematyce)... Jest ich cooraz więcej. Wkrótce wydawnictwa będą się ścigać, które wyda popularniejszą mangę yaoi, aż w końcu Ringo Ame czy też Kotori zacznie znikać z Polskiego rynku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Kanivaru 15.08.2014 05:46
  Woah, trzeba zacząć oszczędzać pieniążki. Jestem naprawdę mile zaskoczony, że polskie wydawnictwo postanowiło zainwestować w ten tytuł. Tak trzymać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Sayuki78 15.08.2014 00:09
  Taaa, jeśli no.6 to gej porno, to wszystkie mangi z gatunku ecchi można zaliczyć też do yuri.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 49
  Granuaile 14.08.2014 20:26
  Czy tylko mnie irytuje ciągłe wytykanie „par gejowskich” we WSZYSTKICH po kolei mangach? Tak sobie kiedyś myślałam, że osoby, które interesują się mangą i kulturą japońską, są o wiele bardziej tolerancyjne.
  A wychodzi na to, że są bardziej przewrażliwieni na tym punkcie i robią jeszcze większe afery.

  Osobiście mangi nie kupię, ponieważ… nie lubię mang, które są adaptacjami anime. O wiele bardziej wolę wersję powieściową.

  Szczerze, może i anime trochę pod shounen­‑ai podchodzi, ale równie dobrze można traktować to jako przyjaźń. Był tylko jeden pocałunek, a poza tym za specjalnych aluzji nie było. Owszem, yaoistki znajdą podtekst wszędzie, ale ja (chociaż naprawdę lubię tą tematykę i trochę się w niej orientuję) nie doszukiwałam się niczego specjalnego.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 9
  Sacredus 14.08.2014 20:17
  Czyli nie dość, że wrzucają na rynek kolejną (ile oni już tego wydają?) mangową adaptację Light Novel, to jeszcze w dodatku yaoi?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Lin 14.08.2014 18:57
  Bardzo miła wiadomość, choć również wolałabym wersję powieściową, która stworzona została z daleko większym rozmachem i głębią, aniżeli jej adaptacje. Hejterzy znowu pewnie polecą z hejtem, że kolejna manga o ładnych chłopcach zainteresowanych głównie sobą nawzajem, ale ja się cieszę i szykuję do zakupu :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Melmothia 14.08.2014 18:49
  O, nie czytałam tego jeszcze, ale anime było sympatyczne, manga jest podobno dość wierną adaptacją light novel, a sama powieść – z tego, co słyszałam – jest dobra, więc będę kupować komiks.

  Studio JG podaje też, że wyda jeszcze jeden tytuł i daje podpowiedź. Pasuje mi do tego tylko „Choushuu Five”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  tamakara 14.08.2014 18:49
  Pierwszą myślą było „powieść!”, a tu manga. No cóż, manga też może być, ale już się nie ekscytuję :P
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 8
  Pazuzu 14.08.2014 18:19
  Nie mam zamiaru kupować, ale sądząc po piskach i błaganiach na stronach różnych wydawnictw, dobrze się sprzeda.  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz