Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Dango

News

Godzinny odcinek specjalny Mushishi

Slova - 20.11.2013

Czwartego stycznia na ekrany trafi ekranizacja nowej, dwurozdziałowej mangi Mushishi autorstwa Yuki Urushibary. Komiks ukaże się w magazynie Afternoon. Podobnie jak w przypadku anime telewizyjnego reżyserią odcinka specjalnego w studiu Artland zajmie się Hiroshi Nagahama, a projekty postaci stworzy Yoshihiko Umakoshi.

W świecie Mushishi oprócz zwierząt i roślin żyją również byty zwane mushi i to właśnie o nich opowiada ta manga. Dostrzec je jest w stanie naprawdę niewielu ludzi, a z innymi organizmami łączy je jedynie to, że bez wątpienia są żywe. Nie jest to jednak egzystencja, którą byłby w stanie pojąć człowiek – mushi właściwie nie da się opisać słowami. Jako że dla większości ludzi są niedostrzegalne, o ich istnieniu wie niewiele osób. Ci, którzy wiedzą, często po prostu się ich boją, uważając, że są winne wszelkiego rodzaju klątwom, czarom i innym niewytłumaczalnym zjawiskom. Są jednak i tacy, którzy próbują zrozumieć istotę tych tajemniczych bytów i gromadzą informacje na ich temat. Nazywani są mushishi. Dla większości z nich badania prowadzone na mushi i próby rozwiązywania problemów, które przysparzają ludziom, są także sposobem na utrzymanie. Jednak również i oni mają do tajemniczych istot różne podejście.

Fragment recenzji mangi autorstwa gentle_monstera.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  PWL 23.11.2013 01:30
  Akurat dzisiaj oglądałem Mushishi po raz drugi i od niechcenia wyszukiwałem informacje na jego temat… ale nigdy bym się nie spodziewał, że zaskoczy mnie tak informacja tak wspaniała! To moje ulubione anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  flavia 21.11.2013 20:46
  Świetna wiadomość. Teraz mam pierwsze anime w 2014 roku, na które będę czekać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Altramertes 21.11.2013 18:51
  Nadzieja wiecznie żywa. Teraz jeszcze tylko drugi sezon…
  Odpowiedz
 • Avatar
  Yukari 21.11.2013 16:23
  Wspaniała wiadomość.Nie mogę się doczekać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  San-san 21.11.2013 11:48
  *v*
  O oto nastał wspaniały dzień, w którym dowiedziałam się, że cudna nadal się przytrafiają zwykłym anime­‑pożeraczom
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 2
  Tassadar 20.11.2013 22:12
  Czyżby anime roku miało się ukazać już na samym jego początku?
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz