Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yatta.pl

News

Nowa odsłona anime Sailor Moon na Niconico

Grisznak - 13.09.2013

Podczas niedawnej imprezy będącej częścią wciąż trwających obchodów dwudziestej rocznicy powstania Czarodziejki z Księżyca pojawiły się nowe informacje na temat zapowiadanego anime.

Oficjalnie potwierdzono, że zarówno opening, jak i ending do nowej odsłony Sailor Moon będzie śpiewać dziewczęcy zespół Momoiro Clover Z. Ich wokalne dokonania wzbudziły liczne kontrowersje wśród fanów, szczególnie po występie podczas pierwszej imprezy promocyjnej zapowiadającej nowe anime. Biorący udział w spotkaniu twórcy stwierdzili, że nie mogą podać nazwisk seiyuu głównych postaci, ponieważ wciąż jeszcze ich nie wybrano. Wśród fanów nie brak opinii, że najlepiej byłoby wykorzystać ponownie dawną ekipę seiyuu – na przykład Kotono Mitsuishi, użyczająca niegdyś głosu Usagi, zapowiedziała, że chętnie by się podjęła tego zadania.

Anime ma być dostępne na całym świecie za pośrednictwem witryny Niconico. Nie padły konkretne zobowiązania co do napisów, ale pojawiła się informacja, że twórcy postarają się pamiętać o fanach Sailor Moon z całego świata.

Pojawiła się także ciekawa informacja, że anime nie będzie bezpośrednim remakiem pierwszej serii sprzed dwudziestu lat (jak pierwotnie sugerowano). Czy oznacza to zupełnie nową fabułę, czy może, jak wynikałoby z wypowiedzi niektórych osób związanych z tą produkcją, będzie to po prostu wierniejsza adaptacja mangi? Czas pokaże…

Zapowiadany obecnie termin premiery anime to zima 2013/2014.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Ciasteczkowy P. 14.09.2013 11:15
  MitsuiShi. Literówka.
  Co do samego anime – winter can't come soon enough.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Reundem 14.09.2013 10:24
  Gdy byłem mały, oglądałem SM nie wiedząc nawet jeszcze co to jest anime. Była to dla mnie tylko kolejna bajka(Odkryłem anime po obejrzeniu Grobowca Świetlików, który tak mnie zafascynował że zacząłem szukać w sieci). I chociaż nie przepadam obecnie za tego typu seriami jak Sailor Moon, to z sentymentu chętnie się z odświeżoną wersją zapoznam.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  Chudi X 13.09.2013 21:49
  Mam tylko nadzieję, że Luna nie będzie mieć facjaty jak w newsie na stronie Otaku. Wygląda strasznie, jakby jej ktoś kopa z półobrotu zasadził.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Diablo 13.09.2013 21:14
  A więc byleby tylko do premiery…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz