Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Forum Kotatsu

News

Nowa ekranizacja Kino no Tabi

Lycoris - 12.03.2017

Podczas Dangeki Game Festival ogłoszono, że light novel Keiichiego Sigsawy o podróżach Kino doczeka się nowego anime. Nie ma jeszcze pewności, czy będziemy mieć do czynienia z kontynuacją, czy też remakiem serii z 2003 roku, wiadomo już jednak, że zmienią się aktorzy podkładający głosy dwóm kluczowym postaciom. Ai Maedę w roli Kino zastąpi Aoi Yuuki, a Hermesowi głosu użyczy nie Ryuuji Aigase, ale Souma Saitou.

„Świat nie jest piękny” – od takiego zdania, na przekór podtytułowi, zaczyna się to niezwykłe anime. Kino spędza życie, podróżując od kraju do kraju. W każdym z nich spędza dokładnie trzy dni, aby poznać jego mieszkańców i obyczaje. Po ich upływie zawsze wyjeżdża, wyruszając w dalszą drogę. I zawsze pozostaje tylko obserwatorem, starając się w żaden sposób nie wpływać na otoczenie i nie oceniać go. A jednak często sama obecność przybysza z zewnątrz powoduje zmiany – czasem nieodwracalne. Ten świat trudno uznać za piękny – Kino w swej wędrówce napotyka na wszelkie przykłady ludzkiej naiwności, głupoty, bezmyślności, okrucieństwa… Czy równoważą je te nieliczne dobre i szlachetne czyny, których jest świadkiem?

fragment recenzji autorstwa Avellany

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Rolaka 12.03.2017 20:54
  Życie jest piękne!
  Kino no Tabi to naprawdę przepiękna opowieść. Mam nadzięję, że to będzie kontynuacja, bo w zasadzie anime z 2003 jest naprawdę dobre, a Kino nie ma jakiejś ciągłości fabularnej, wiec można spokojnie kontynuować.
  Ja czekam z niecierliwością!
  Odpowiedz
 • Avatar
  ukloim 12.03.2017 19:53
  Bardzo ciekawa zapowiedź, natomiast wątpię, żeby udało im się odtworzyć ducha i klimat pierwszej serii. Szkoda też zmiany aktorów głosowych. Cóż, pożyjemy, zobaczymy. Mimo wszystko czekam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Lenneth 12.03.2017 19:39
  Czekam i ja!
  Odpowiedz
 • Avatar
  Kurubuntu 12.03.2017 17:06
  Czekam z niecierpliwością ale wydaje mi się że w najlepszym razie będzie to dobre anime ale złe Kino no Tabi.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz