Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Otaku.pl

FAQ Tanuki

Co to jest tanuki?

Tanuki to po prostu jenot - nieduże zwierzę z rodziny psowatych. W folklorze japońskim tanuki (jenoty) pełniły podobną rolę jak kitsune (lisy) - były zmiennokształtnymi duchami. Jednakże w odróżnieniu od lisów były raczej nieszkodliwymi psotnikami.

Co to za zwierzę siedzi tam w lewym górnym rogu?

Rzecz jasna jenot, czyli tanuki. Nasza maskotka.

A w lewym dolnym?

Jemot – nie, to nie żadna literówka. Jemot to ludzka personifikacja jenota i nasz opiekun strony. Jego nazwa pochodzi z rysunku Amarth ((galeria)). Każda część portalu dostała się pod skrzydła jednego z jemotów.

Dlaczego nie macie mp3/filmów/skanlacji?

Celem tej strony jest dostarczanie opinii oraz informacji o anime i mandze. Nie prowadzimy dystrybucji fansubów, skanlacji i innych tego typu materiałów.

Dlaczego nie dajecie linków do torrentów albo stron z mangami lub anime online?

Taka jest polityka strony. Nie zamieszczamy linków do stron zawierających materiały nielegalne.

Skąd mogę ściągnąć odcinki...?

Nie wiemy i nie udzielimy odpowiedzi. Takie pytania będą też kasowane z komentarzy.

Czy ja też mogę być w Redakcji?

Zawsze chętnie przyjmujemy recenzje – stali recenzenci są awansowani na współpracowników. Jeśli chodzi o przynależność do redakcji – w miarę naszych potrzeb ogłaszamy nabory na konkretne stanowiska w redakcji.

Chciałbym napisać recenzję. Jak to zrobić?

Szczegóły znajdziesz w dziale Współpraca. Zapraszamy :)

Mam zajefaną reckę super serii! Puścicie ją na stronkę?

Przy pytaniu zadanym w tej formie odpowiedź prawie na pewno brzmi "nie". Teksty muszą być napisane polszczyzną przynajmniej na poziomie wypracowania w liceum.

Ta recenzja mi się nie podoba - czy mogę napisać własną, żebyście ją umieścili zamiast tamtej?

Jeśli chcesz, możesz napisać recenzję alternatywną dla tego tytułu. Jeśli będzie spełniała warunki (będzie napisana poprawną polszczyzną), zamieścimy ją na pewno. Nie obiecujemy jednak, że krytykowana recenzja zostanie usunięta.

Co to są recenzje alternatywne?

Uznaliśmy, że dla niektórych - szczególnie bardzo popularnych i/lub bardzo kontrowersyjnych - anime i mang warto zamieścić więcej niż jedną recenzję. Na przykład podając opinie zdecydowanego zwolennika oraz sceptyka - do wyboru dla czytelników.

Znalazłem błąd rzeczowy/ortograficzny/... możecie to zmienić?

Tak, oczywiście. Zgłoś to w komentarzach do odpowiedniego tytułu – ktoś z redakcji zajmie się taką sprawą.

Znalazłem błędy w kodzie/wyświetlaniu strony, jak wam to przekazać?

Napisz na adres redakcja@tanuki.pl. Z góry dziękujemy za wskazanie błędów.

Dlaczego zjechaliście moje ulubione anime/mangę?

Cóż, recenzent tego tytułu jest tak naprawdę Twoim śmiertelnym wrogiem, który tylko czekał na okazję, by zemścić się na Tobie za wyrządzone mu zniewagi... A poważnie: najwidoczniej recenzent dostrzegł w tej serii jakieś wady i pewnie jakoś swoją opinię umotywował. Jeśli uważasz, że seria powinna mieć inną recenzję, możesz spróbować ją sam stworzyć. Możesz też napisać krótką opinię o serii w komentarzach.

Dlaczego nie ma recenzji xxx? Przecież to jest takie znane?

Widocznie nikt z naszych recenzentów tego nie oglądał ani nie czytał... Nie jesteśmy doskonali (chociaż się staramy). Jeśli chcesz, możesz spróbować napisać recenzję tego tytułu.

Czy możecie umieścić u siebie link/button/banner mojej strony?

W tej sprawie należy napisać na adres redakcja@tanuki.pl. Uwaga: zamieszczamy buttony i bannery tylko dużych stron, które umieszczają u siebie nasz banner/button, lub też stron blisko z nami współpracujących. Z pozostałymi chętnie wymienimy się linkami tekstowymi. Strona tematyczna (poświęcona jednemu tytułowi) będzie się wyświetlać także pod recenzją tej serii w naszym serwisie.

Czy mogę umieścić u siebie link do waszej recenzji?

Nie mamy nic przeciwko.

Czy mogę umieścić u siebie waszą recenzję?

Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony bez naszej zgody jest zabronione. Wszystkie zamieszczone na stronie teksty są własnością Autorów, a ich publikacja w jakiejkolwiek formie wymaga zgody odpowiedniego Autora.

Czy mogę umieścić u siebie Wasz button/banner?

Oczywiście. Nasze buttony i bannery do wyboru znajdują się na podstronie Wymiana.

Hej, dlaczego piszecie, że ukradłem/am recenzję? Przecież ja ją tylko wkleiłem/am!

Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony bez naszej zgody jest zabronione. Autorzy recenzji mają prawo nie zgodzić się na opublikowanie swoich tekstów na innych stronach.

Ukradliście moją recenzję!

To poważny zarzut. Jeśli potwierdzi się, że to Twój tekst został u nas zamieszczony (dotąd takiego przypadku nie było), oczywiście zdejmiemy go natychmiast.

Jak mogę skomentować tytuł który mi się podoba/nie podoba?

Pod tekstem recenzji/opisu znajduje się link "Skomentuj".

Do czego służy znacznik [ukryj]?

Czasem ktoś ma ochotę napisać w komentarzu o czymś, co poważnie zdradza istotne szczegóły fabuły - czyli potencjalnie może zepsuć zabawę osobom, które serii nie widziały (np. Bardzo mi się podobało, ale zupełnie idiotyczne było to, że on na końcu okazuje się jej bratem - kto by w coś takiego uwierzył?). Umieszczenie takiego tekstu między znacznikami [ukryj] i [/ukryj] sprawia, że stanie się on widoczny dopiero po kliknięciu na niego.

Dlaczego mój komentarz został skasowany/zmieniony?

Komentarze nie są kasowane bez powodu. Usuwamy te, które są nie na temat, wulgarne lub zawierają pytania o ściąganie plików. Moderatorzy mają też prawo usunąć część komentarza, pozostawiając informację o swojej ingerencji.

Czy mogę podać w komentarzach link do mojej strony/innej strony poświęconej tej serii?

Oczywiście, jeśli strona nie zawiera materiałów nielegalnych. Można też wysłać wiadomość na adres redakcja@tanuki.pl – wówczas strona może zostać dodana do naszej bazy linków.

Dlaczego nie macie Forum?

W obecnej chwili do komunikacji między użytkownikami służą komentarze w profilach oraz wiadomości prywatne, a także kanał IRC. W przyszłości możemy rozważyć wprowadzenie innych form komunikacji.

Dlaczego nie macie czata?

Funkcję czatu pełni nasz kanał IRC, #tanuki@irc.rizon.net. Jeśli nie dysponujesz klientem IRC, możesz skorzystać z wersji przeglądarkowej – wystarczy kliknąć link na górze każdej strony.
Serdecznie zapraszamy!

Czym są ogryzki?

Ogryzki to tytuły, które zostały dodane do bazy, ale nie doczekały się jeszcze recenzji. Powodów może być kilka: seria lub manga dopiero zaczęła wychodzić i jest zbyt mało materiału aby napisać rzetelny tekst; nikt z redakcji i stałych współpracowników nie widział tego tytułu; nikt nie jest chwilowo zainteresowany napisaniem recenzji dla tego ogryzka; dla danego tytułu nie będą przyjmowane recenzje (w opisie znajdzie się wtedy odpowiednia informacja).

Kto może dodawać ogryzki?

Każdy użytkownik zalogowany w portalu Tanuki. Zazwyczaj im więcej pól zostanie wypełnionych, tym ogryzek szybciej znajdzie się na stronie. Informacja o tym, kto dodał ogryzek, pozostanie na stronie nawet w przypadku, gdy do tytułu zostanie dodana recenzja.

Skoro macie recenzje, to po co Wam opisy?

Opisy to rozwiązanie dla osób, które są zainteresowane tylko krótką informacją na temat fabuły i nie mają ochoty przebijać się przez ścianę tekstu. To także opcja dla użytkowników, którzy chcieliby coś napisać, ale dłuższa forma literacka jest dla nich zbyt przerażająca. Zdecydowaliśmy także, że dla niektórych tytułów przyjmowane będą tylko opisy.

Dlaczego warto mieć konto na Tanuki?

Dla szpanu! Ale już zupełnie serio: konto pozwala na tworzenie listy obejrzanych / przeczytanych tytułów, dodawanie ogryzków i opisów, a także zgłaszanie newsów. Dzięki temu możesz mieć swoje komentarze w jednym miejscu, zawierać znajomości z innymi użytkownikami i otrzymywać powiadomienia o ich aktywności w portalu. Poza tym, co jakiś czas dodajemy nowe udogodnienia i "zabawki" dla osób zarejestrowanych, między innymi: możliwość porównywania swoich ocen z dowolnym innym użytkownikiem czy nerdometr, mówiący, ile czasu przeznaczyliśmy już na nasze hobby.