Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yukicon VIII

News

Shingeki no Kyojin w Polsce

Grisznak - 10.01.2014

Wydawnictwo J.P. Fantastica poinformowało, że wyda w tym roku w Polsce bestsellerową mangę Shingeki no Kyojin autorstwa Hajime Isayamy.

Akcja mangi toczy się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość została niemal całkowicie wybita przez istoty zwane tytanami. Niewielka część ludzi przetrwała, wznosząc ogromne miasto otoczone trzema pięćdziesięciometrowymi murami, będącymi przeszkodą nie do pokonania nawet dla największych potworów. Obecnie jego mieszkańcy od ponad stu lat nie zostali zaatakowani, lecz ich sytuację trudno nazwać dobrą, gdyż poza murami wciąż czai się niebezpieczeństwo, a wszelkie wyprawy na zewnątrz kończą się całkowitą klęską, co oznacza, że ludzie stali się więźniami własnego bastionu. Jednak taka sytuacja nie mogła trwać w nieskończoność i pewnego dnia pierwszy z trzech murów zostaje zaatakowany przez pojawiającego się znikąd gigantycznego tytana, mierzącego sześćdziesiąt metrów.

fragment recenzji autorstwa C. Serafina

Polskie wydanie ukaże się w formacie A5, z obwolutą, zaś cena jednego tomu ma wynosić 25,20 zł.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Sanvean 11.01.2014 15:44
  Gdyby manga z każdym nowym chapterem nie stawała się zwyczajnym shounenem, to można by pomyśleć nad ewentualnym zakupem. Dochodzi jeszcze fakt, że manga ma mieć ponad dwa razy więcej tomów i mogą z niej zrobić totalnego gniota.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Rinsey 11.01.2014 13:18
  A ja się niesamowicie cieszę :D Kreska może na początku nie jest najpiękniejsza, potem też się zdarzają zgrzyty, ale ja po prostu uwielbiam w tej mandze fakt, że niemalże każdy kadr jest bardzo dokładnie przemyślany. Gesty, mimika postaci, nic nie jest bez znaczenia. 25 zł brzmi trochę ciężko, ale od czego jest Komikslandia ^^
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 6
  Easnadh 11.01.2014 10:49
  Długo walczyłam z tą mangą, bo nie potrafię czytać brzydkich mang, ale w końcu poddałam się w najnowszym rozdziale, w momencie, kiedy jedną z postaci poznałam tylko i wyłącznie dlatego, że brakowało jej pewnej istotnej części ciała. Serio, żeby na poziomie 12 tomu autor miał problemy z narysowaniem własnych postaci tak, żeby przypominały samych siebie? Tragedia. I jeszcze te 25 zł…

  O wiele szczęśliwsza byłabym, gdyby w Polsce udało się wydać Kuroko no Basket. Pierwsze tomy też nie były najładniejsze, ale teraz kreska jest po prostu świetna. I te mecze trwające kilka tomów… xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  FinnMacCool 11.01.2014 03:14
  Decyzję o wydaniu jak najbardziej rozumiem, przeca to aktualny hicior, ale sorry gregory, nie zapłacę 22 zł za tom paskudnych i niedbałych szkiców. I nikt mi nie wmówi, że taki jest styl tej mangi, ja tu widzę jedynie braki w warsztacie.
  P.S.
  Szkoda, że nie Vinland Saga, byłyby i dobre rysunki i fabuła niegłupia :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  LaFonda 10.01.2014 22:45
  Choć anime bardzo cenię to mangi niestety nie nabędę. Dlaczego? Rysunki są szkaradne i niedbałe. Strach pomyśleć jak te proste szkice będą wyglądały w formacie A5… Do mnie styl autora zupełnie nie trafia i niestety większość znanych mi fanów SnK jest podobnego zdania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Shine 10.01.2014 19:10
  Świetnie!
  Na pewno będę kupować, bardzo się cieszę na tą mangę w Polsce :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  Teukros 10.01.2014 17:47
  Dobra decyzja. Ze wszystkich typowanych mang ta chyba ma największe szanse się sprzedać.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 28
  Orihime-chan 10.01.2014 17:24
  Jestem ciekawa ile osób uradowała ta wieść. :o Oczywiście należę do grona tych osób.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz