Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Komikslandia

News

Pożar w siedzibie Kyoto Animation

ukloim - 18.07.2019

Dziś przed południem czasu japońskiego doszło do pożaru w jednej z siedzib studia Kyoto Animation. W budynku znajdowało się około 70 osób. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Policja potwierdziła 33 ofiary śmiertelne; 35 osób zostało rannych. Sprawcą podpalenia jest 41­‑letni mężczyzna, który także ucierpiał w wyniku pożaru i obecnie znajduje się w rękach policji.

Na ten moment nie potwierdzono tożsamości zmarłych. Kondolencje wyrazili między innymi prezydent studia, Hideaki Hatta, oraz premier Japonii, Shinzou Abe.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 6
  Onkei 19.07.2019 11:29
  Nie wiem czy Kyoto Animation przetrwa. Zapewne mają kopie zapasowe wszystkich materiałów i ubezpieczenie. Jednak duża część załogi zginęła albo długo nie wróci do pracy, bo oparzenia trudno się goją.
  Śledztwo będzie miało teraz dwa cele.
  1. Odkryć motywy sprawcy. Najczęściej, ale nie zawsze, sprawcą takiego aktu terroru jest były pracownik.
  2. Wyjaśnić dlaczego zginęło tak wielu ludzi. Prawdopodobnie były zaniedbania w dziedzinie bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  MrParumiV18 19.07.2019 08:42
  Pożar w siedzibie Kyoto Animation
  Śledziłem to od wczoraj. Straszna tragedia… Nawet nie da się określić człowieka (jeśli w ogóle nim jest), który to zrobił. To już nawet nie chodzi o to, że to są pracownicy (naprawdę świetnego) studia animacyjnego, ale to są zwykli ludzie, a jakiś popapraniec (ciekawe czy miał jakiś motyw) po prostu zachciał zniszczyć im życie. Zapewne gorsze rzeczy dzieją się codziennie na świecie i nawet o nich nie wiemy, ale mimo wszytko nas boli to podwójnie, ponieważ interesujemy się tym, żyjemy tym, a niektórzy pewnie też wspierają twórców i właśnie przechodząc do wsparcia, jeśli ktoś jest chętny to odsyłam do oficjalnego sklepu studia: [link] w ten sposób jest 100% pewności, że otrzymują pieniądze bezpośrednio i wydaje się to być najlepszy sposób aby wesprzeć ich w tym okropnym momencie. Masakra…
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Kamen 18.07.2019 22:40
  Zbiórka
  Gdyby ktoś chciał się dorzucić, to Sentai Filmworks (amerykański wydawca i partner KyoAni) utworzyło zbiórkę:
  [link]

  Po 15 godzinach mamy prawie milion dolarów, więc wsparcie ze strony widzów jest duże.

  Rekordziści wpłacają po 5­‑6 tysięcy dolarów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Weiter 18.07.2019 22:26
  Tym bardziej smutne jest to, że to nie wypadek, a podpalenie..
  Jeden cymbał i takie szkody.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz