Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Wydawnictwo Waneko 2

News

Kolejna odsłona Nanatsu no Taizai

KagamiOneeSama - 12.04.2019

Jeśli japońska wariacja na temat spersonifikowanych Siedmiu Grzechów Głównych przypadła Wam do gustu, to mamy dobrą wiadomość. Na jesieni będziemy mogli ponownie zagościć w świecie Meliodasa i jego wesołej kompanii. Będzie to już czwarta odsłona ich przygód, która ma nas przybliżyć do sedna historii.

Obsada pozostała bez zmian, jednak sam tytuł zmienił „barwy klubowe” i trafił pod skrzydła studia DEEN (wcześniej za anime odpowiadło A­‑1 Pictures). Zmiana ta pociągnęła za sobą także nową ekipę filmową: za reżyserię odpowie Susumu Nishizawa (autor scenorysu Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu) wraz z Rintarou Ikedą, który napisze scenariusz (Koi to Uso).

Dawno, dawno temu, w królestwie Britannii grupa rycerzy znanych jako Siedem Grzechów Głównych zbuntowała się przeciwko królowi. Dzięki wysiłkom Świętych Rycerzy udało się ich powstrzymać, ale los poszczególnych Siedmiu Grzechów pozostał nieznany. Od tych wydarzeń minęło wiele lat i większość ludzi uznała, że zdrajcy z pewnością dokonali już żywota. Ale pewnego dnia w karczmie niedaleko miasta pojawia się wielki wojownik zakuty w zbroję, twierdzący, że jest jednym z legendarnych Grzechów. Przerażeni wieśniacy uciekają w popłochu, zaś straszny gość zamiast urządzić krwawą jatkę, traci przytomność. Gdy właściciel ściąga z niego żelastwo, okazuje się, że zamiast potężnego i groźnego mordercy, skrywa ono młodziutką dziewczynę. Elisabeth, bo tak ma na imię, jest córką króla, która uciekła z zamku podstępem przejętego przez Świętych Rycerzy. Próbuje odnaleźć Siedem Grzechów Głównych, by poprosić ich o pomoc w walce z Rycerzami, zamierzającymi przejąć władzę w królestwie. Szybko wychodzi na jaw, że lepiej trafić nie mogła, gdyż właściciel szynku to nikt inny, jak przywódca złowieszczej grupy, niesławny Meliodas. Nie namyślając się długo, przystaje na propozycję Elisabeth i wspólnie wyruszają na poszukiwania reszty wojowników, czyli Diane, Bana, Kinga, Gowthera, Merlina oraz Escanora, a towarzyszy im gadająca świnka, Hawk.

fragment recenzji autorstwa moshi_moshi

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  RzeszOwsianka 13.04.2019 17:49
  Widzę że będzie powtórka z Log Horizon II.
  Szkoda, bo seria fajna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  blob 13.04.2019 12:14
  Wincyj Escanora i jestem za!
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 2
  MrParumiV18 12.04.2019 22:54
  Kolejny sezon Nanatsu no Taizai
  Do tej pory anime dawało radę jako ekranizacja mangi, która zresztą na obecnym etapie historii jest według mnie po prostu boska i co najważniejsze brak w niej nielogicznych rozwiązań co w shounen'ach niestety często występuje. Tak czy siak bardzo fajnie, że zdecydowano się na stworzenie kolejnego sezonu, ale sama zmiana studia już dobra nie jest i obawiam się, że studio DEEN nie podobał zadaniu i stworzy crap. Obym się mylił, ale osobiście czarno to widzę, natomiast mimo wszystko trzymać kciuki muszę, bo tak genialna manga zasługuje na solidne przeniesienie na ekrany tv.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz